مدت زمان آزمون آیلتس چقدر است؟ راهنمای زمانبدی IELTS ®

زمان بندی آزمون آیلتس

مدت زمان آزمون آیلتس از جمله مهمترین نکات مدیریتی این آزمون است باتوجه به آن باید مهارت های خود را ارتقا دهید و توانایی های خود را در هر بخش افزایش دهید.

آیلتس به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی سنجش مهارت زبان انگلیسی در کنار تافل شناخته می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارید، می توانید در آن شرکت کنید.

آیلتس ® (IELTS ®) مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System)  است که توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج اداره می‌شود.

محبوبیت آیلتس در سطح جهان بسیار گسترده است و سالانه نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند. اما مدت زمان آزمون آیلتس به چه شکل است و قسمت های مختلف چقدر زمان می برد؟

زمانبدنی IELTS

مدت زمان آزمون آیلتس ® چقدر است؟ راهنمای زمانبدی IELTS ®

زمان آزمون آیلتس

مدت زمان آزمون آیلتس شامل بخش های مختلف، Listening، Reading، Writing و Speaking می شود. مدت زمان کامل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است.

همانطور که می دانید مدت زمان آزمون آیلتس به دو نوع آکادمیک و جنرال تقسیم می شود.

لیسنینگ در هر دو نوع آزمون آیلتس یکسان است: این بخش شامل 4 قست است که شما در 30 دقیقه می بایست به 40 سوال پاسخ دهید. بخش لیسنینگ اولین بخش از آزمون آیلتس است.

پس از لیسنینگ، به بخش ریدینگ می رسید که بسته به نوع آزمون آیلتس شما، Academic Reading یا General Training Reading خواهد بود.

این بخش شامل سه قسمت است که در مجموع می بایست در مدت زمان 60 دقیقه به 40 سوال پاسخ دهید.

در بخش سوم، یعنی بخش رایتینگ، شما بسته به نوع آزمون خود با Academic Writing یا General Training Writing روبرو می شود.

هر کدام دارای دو قسمت است که می بایست به ترتیب 150 و 250 کلمه برای آنها بنویسید. برای دو قسمت موجود در رایتینگ، شما در مجموع 60 دقیقه زمان خواهید داشت.

بخش آخر، بخش اسپیکینگ است که شما روبروی ممتحن نشسته و به سوالات او پاسخ می دهید. این بخش در حدود 11-14 دقیقه زمان می برد.

نکته: همانطور که می دانید IELTS در دو مرحله ی امتحان شفاهی و کتبی برگزار می گردد. این دو مرحله در دو روز متفاوت با فاصله ی زمانی یک هفته ای برگزار می شوند.

این یعنی امتحان شفاهی شما می تواند در بازه ای هفت روزه، قبل یا بعد از امتحان کتبی شما بیوفتد. ممکن است فردای امتحان کتبی باشد، 2 روز بعد آن، سه، چهار، پنج یا شش روز و شاید حتی یک هفته بعد.

کلید موفقیت در آزمون آیلتس استفاده درست از زمان و مدیریت زمان است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question