معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی

معتبرترین مدارک زبان آلمانی

اگر می خواهید برای کار، تحصیل یا مهاجرت به آلمان و یا کشورهای آلمانی زبان بروید، حتماً می بایست در یکی از آزمون های مورد قبول زبان آلمانی شرکت کرده و نمره مطلوب را کسب کنید. این آزمون می بایست مورد تایید سفارت آلمان باشد. در این مقاله می خواهیم آزمون های مورد تایید آلمان برای مهاجربن به این کشور را معرفی کنیم. در ادامه با معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی همراه ما باشید.

در این مقاله به این 3 آزمون مهم و مورد تایید کشور آلمان خواهیم پرداخت. این 3 آزمون عبارتند از:

1- آزمون های زبان گوته

2- آزمون های Telc

3- آزمون TestDaF

1 آزمون های زبان آلمانی موسسه گوته

موسسه آموزش زبان گوته واقع در شهر مونیخ آلمان یک سازمان است که با کمک بودجه های دولت آلمان و همچنین دریافت شهریه از زبان آموزان خود اداره می شود. هدف این موسسه گسترش زبان و فرهنگ آلمانی در بین علاقه مندان است. این موسسه در سطح جهانی به عنوان یکی از مورد قبول ترین مراجع آموزش زبان آلمانی و برگزار کننده آزمون های تعیین سطح شناخته می شود.

نکات زبان آلمانی | هرآنچه باید در مورد زبان آلمانی بدانید

ویژگی خوب آزمون های زبان آلمانی موسسه گوته این است که برخلاف آیلتس ® و تافل ®، این مدرک زبان تاریخ انقضا ندارد و همواره معتبر خواهد بود.

آزمون های زبان آلمانی موسسه گوته در تمام شش سطح ابتدایی یک و دو یا A1 و A2، متوسط یک و دو یا B1 و B2 و پیشرفته یک و دو یا C1 و C2 برگذار می شوند. گرفتن مدرک زبان آلمانی در سطح ابتدایی برای همسر و اعضای خانواده افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشند ضروری است. دانشگاه های مختلف کشور آلمان، حداقل مدرک B2 و حداکثر مدرک C2 را به عنوان یکی از شروط پذیرش دانشجو از کشورهای غیر آلمانی زبان ذکر می کنند.

یادگیری آلمانی با سریال | بهترین سریال ها برای یادگیری زبان آلمانی

این آزمون ها در رده بزرگسال بالای شانزده سال، برای سنجش چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه به زبان آلمانی طراحی شده اند و دشواری هر سطح با سطح دیگر فرق دارد. هزینه هر بخش و هر سطح از آزمون زبان آلمانی گوته متفاوت است. بخش های ابتدایی ارزان تر هستند و از هزینه 119 یورو برای سطح A1 آغاز می شود و برای سطوحی که به صورت ماژول برگزار می شود بیشتر است و به حدود 440 یورو می رسد.

معرفی آزمون های زبان آلمانی / با ارزش ترین مدارک زبان آلمانی

موسسه زبان آلمانی گوته در 98 کشور دنیا بیش از 159 شعبه دارد. در ایالات متحده 6 شعبه از این آموزشگاه و در بریتانیا دو شعبه از موسسه گوته حضور دارند. در شهر تهران نیز یک شعبه از موسسه آموزش زبان گوته وجود دارد. موسسه زبان گوته در برخی کشورها با موسسات آموزش زبان آلمانی و آموزشگاه های زبان حاضر در کشور نیز همکاری و بر روند آموزش آن ها نظارت می کند. برای بررسی زمان شرکت در آزمون زبان این موسسه، باید به سایت موسسه به آدرس http://www.dsit.org.ir مراجعه کنید.

معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی

2  آزمون های زبان آلمانی  Telc

نام آزمون های Telc مخفف نام مدرک The European Language Certificates برای زبان های اروپایی است.

مدارک زبان آلمانی Telc علاوه بر شش سطح شناخته شده زبان های اروپایی، برای مقاصد خاص مانند زبان آلمانی مورد نیاز در محل کار یا تحصیل نیز مدارک خاصی را صادر می کند. برای مثال، آزمون Telc C1 Hochschule  برای سنجیدن توانایی زبان آلمانی متقاضیان ورود به دانشگاه های کشور آلمان طراحی شده است.

این آزمون زبان هم مانند آزمون زبان موسسه گوته، در چهار ماژول متفاوت برای سنجش چهار مهارت اصلی انجام می شود. هر چه سطح آزمون بالاتر باشد، مدت زمان هر بخش طولانی تر است. در سطح B1 و B2 دو بخش مجزا برای سنجش مهارت لغات آلمانی و گرامر آلمانی وجود دارد. هزینه این آزمون در سال 2020 برابر با 90 یورو بود. این مبلغ فقط باید به صورت پرداخت اینترنتی به سایت خود این آزمون پرداخت شود.

معرفی منابع و ساختار آزمون تافل ® iBT

برای درخواست شهروندی به دولت آلمان، داشتن مدرک زبان آلمانی B1 ضروری است. این مدرک Zertifikat Deutsch نام دارد.  مدرک زبان آلمانی Telc در سطح C1 که به نام Deutsch C1 Hochschule نیز شناخته می شود، توسط وزارت علوم کشور آلمان به عنوان مدرک کافی برای شرکت در دانشگاه های آلمان پذیرفته شده است.

3  مدرک زبان آلمانی TestDaf

این مدرک زبان آلمانی به عنوان یک آزمون زبان تخصصی برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در آلمان طراحی شده است. این آزمون توسط TestDaF-Institut سازماندهی شده است که مورد حمایت کنسول آموزش عالی آلمان، موسسه DAAD  و موسسه گوته است. این آزمون ها از سال 2001 تا کنون در حال برگزاری است.

این آزمون تنها یک سطح دارد اما بسته به امتیازی که در آن بگیرید، در یکی از سه سطح Niveaustuefe که مطابق با سطوح 3 تا 5 یا همان B2 تا C1 استاندارد زبان های اروپایی هستند، قرار می گیرید. این آزمون شامل چهار مهارت اصلی است و هدف آن استفاده از زبان آلمانی در زمینه آموزش عالی و دانشگاهی است. بخش شفاهی آزمون از روی صدای ضبط شده نمره دهی می شود و برخلاف آزمون قبلی، هیچ بخش مجزایی برای تخمین زدن مهارت گرامر زبان آموز تعیین نشده است.

این آزمون در بیش از 100 کشور دنیا و بیش از 170 مرکز آزمون در سراسر دنیا برگزار می شود. دفتر DAAD و موسسه آزموش زبان گوته نیز معمولاً این آزمون را برگزار می کنند. آزمون زبان TestDaF در هر سال 6 بار و به طور همزمان در سراسر دنیا برگزار می شود، لذا سئوالات آن در تمامی مراکز آزمون یکسان هستند. برای ثبت نام در این آزمون نیازی به درخواست برای تحصیل در دانشگاه ندارید. هزینه این آزمون زبان آلمانی نیز برابر با 90 یورو است و تنها باید به صورت اینترنتی و با مراجعه به خود این سایت پرداخت شود.

آزمون های دیگری نیز وجود دارند که توسط موسسات خاص و یا دانشگاه های کشور آلمان برگزار می شوند. اگر شما قصد مهاجرت به کشورهای آلمانی زبان دارید، قبل از هر چیزی تحقیق کنید که کدام آزمون مورد نیاز شماست و یا برای شما گزینه بهتری است. سپس برای کسب موفقیت در آن برنامه ریزی کنید.

دوره های زبان آلمانی اساتید آنلاین شما را برای شرکت در همه آزمون های استاندارد زبان آلمانی آماده می کند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question