آیا تافل سخت است؟

تافل سخت

اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست و می خواهید در یک دانشگاه انگلیسی زبان یا تحصیلات عالی (کارشناسی ارشد ،دکتری و پس از آن)  شرکت کنید، احتمالا  باید نمرات آزمون تافل را ارسال کنید . اگر چنین است، ممکن است سوالات زیادی داشته باشید: آیا تافل سخت است؟ چقدر باید درس بخوانید؟ بیشتر از همه باید برای چه آماده باشید؟ ما اینجا هستیم تا دقیقا توضیح دهیم که تافل چقدر سخت است، باید مراقب کدام بخش از امتحان باشید و خبر خوب اینکه ممکن است امتحان بعد از خواندن این مقاله برای شما اینقدرها هم سخت نباشد. اساتید آنلاین به شما کمک میکنند تا در آماده ترین حالت و با اعتماد به نفس ترین وضعیت خود در روز آزمون حاضر شوید.

آیا تافل به طور کلی سخت است ؟

اول، بیایید یک درک اولیه از میزان مشکل بودن   TOEFLبا نگاه کردن به میانگین نمرات شرکت کنندگان ، نظرات شرکت کنندگان در آزمون های قبلی، و چگونگی تافل در مقایسه با دیگر آزمایش های استاندارد به دست آوریم.

ETS، سازمانی که تافل را ایجاد و اداره می کند، تافل را امتحانی توصیف می کند که «توانایی شما در استفاده و درک زبان انگلیسی را در سطح دانشگاه اندازه گیری می کند.» تافل برای سنجش اینکه مهارت های انگلیسی شما برای ثبت نام در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی در یک دانشگاه انگلیسی زبان چقدر قوی است، طراحی شده است. نمره دهی آن به خوبی نشان می دهد که شما به احتمال زیاد مطالب تدریس شده را درک می کنید و بدون مشکل آنچنانی در کلاس شرکت می کنید.

تافل دارای چهار بخش مختلف است: خواندن، گوش دادن، صحبت کردن، و نوشتن. هر بخش از  0 تا 30 نمره دهی میشود، به این معنی که نمره کل شما از  0 تا 120 خواهد بود. به گفته ETS، میانگین نمره های اخذ شده TOEFL  در سال ۲۰۱۵ نمره کل ۸۴، یا حدود ۲۱ در هر بخش بوده است. با این حال، این اطلاعات واقعا به ما نمی گوید که تافل چقدر دشوار است.

برای به دست آوردن اطلاعات بهتر، می توانیم  به طور مستقیم نظرات  خود آزمون دهندگان را بخوانیم. در حال حاضر ، هر کس نظر خود را در مورد TOEFL دارد ، اما اجماع عمومی بین شرکت کنندگان در آزمون این است که ، در حالی که تافل می تواند سوالات چالش برانگیزی داشته باشد و شما را در مورد جزئیات خاص بسنجد ، اگر به طور منظم در معرض زبان انگلیسی باشید ، چندان چالشی نخواهد بود ، مانند گذراندن کلاس هایی که به زبان انگلیسی هستند ، و می توانید به راحتی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید.

.با این حال ، اگر شما هنوز هم در حال یادگیری زبان انگلیسی بوده و تنها در کلاس های یادگیری انگلیسی یا کلاس های آنلاین در معرض آن قرار  میگیرید ، ممکن است در طول آزمون دچار چالش شوید چرا که برا دستیابی  به نمره خوب شما نیاز به درک قوی از زبان دارید همچنین لازم است که قادر به جلوگیری از حواس پرتی مانند صحبت کردن افراد دیگری که در اطراف شما هستند، باشید.

در اینجا چند نقل قول در مورد TOEFL از دانشجویان کالج آمده است:

 • “اگر می توانید یک مکالمه روزمره داشته باشید و مقاله نویسی دانشگاهی را به زبان انگلیسی انجام داده اید ، برای آزمون آماده هستید.”
 • “من IBT آزمون دادم و آسان است ، اما واقعاً طولانی است ، بنابراین ممکن است خسته شوید. مطمئن شوید که میدانید چه نوع سوالاتی می پرسند ، فقط بدانید چه چیزی در انتظار شماست. “
 • “یکی دیگر از مواردی که هنگام انجام آزمون دشوار است ، بخش صحبت است. از آنجا که همه صحبت می کنند ، برای شما سخت تر است که روی هر قسمتی از آزمون که انجام می دهید تمرکز کنید. “
 • “اگر SAT را گذرانده اید و در هر دو بخش انگلیسی بالای 600 قرار گرفته اید ، باید بتوانید با خیال راحت 100+ را دریافت کنید.”
 • “نشستن 3 ساعت مقابل رایانه می تواند چشم های شما را خسته کرده و باعث کاهش تمرکز شما شود. من از قسمت صحبت کردن بیزار بودم ، زیرا در حال فکر کردن بودم که باعث می شد وقتم را تلف کنم. “

آیا تافل سخت است؟

شنیدن نظرات دیگران می تواند به شما در مورد میزان سختی TOEFL کمک کند ، اما همچنین می توانید TOEFL را با دیگر آزمون هایی که قبلاً گذرانده اید مقایسه کنید.

 • در مقایسه با سایر آزمون های استاندارد مانند SAT ، ACT و GRE ، TOEFL عموماً آسان تر تلقی می شود (با فرض اینکه شما مهارت های انگلیسی قوی دارید) زیرا بیشتر بر آزمودن آن مهارت های انگلیسی تمرکز دارد تا آزمودن دانش خود در مورد معادلات ریاضی یا تفاوت های ظریف در نوشتن.
 • اگر در هریک از آزمونهای بالا نمره خوبی کسب کرده اید و با زبان انگلیسی در آنها با چالش حادی مواجه نشده اید، به احتمال زیاد در TOEFL خوب عمل خواهید کرد ، اگرچه بخش خواندن TOEFL دارای قسمتهایی است که سطحی دشوارتر از موارد SAT و ACT دارند، اما گرامر تافل از گرامر GRE آسان تر است.
 • اکثر مردم تافل و آیلتس را از نظر دشواری تقریباً شبیه به هم می دانند ، اگرچه بسیار بستگی به این دارد که شما کدام فرمت آزمون را ترجیح می دهید.

تا اینجا در مورد سطح دشواری کلی امتحان برای دیگران بحث کردیم ، اما ممکن است هنوز این سوال برای شما دغدغه باشد که “آیا TOEFL برای شخص من سخت خواهد بود؟” بستگی دارد!

جنبه های زیادی از TOEFL وجود دارد که می تواند آن را به یک آزمون دشوار تبدیل کند . موسسه اساتید آنلاین با مقالات بسیار در این زمینه، وبینارهای آموزشی رایگان و همچنین آزمون آنلاین تافل و مینی ماک تافل از لحظه شروع از صفر زبان انگلیسی تا روز آزمون تافل در کنار شماست تا بهترین تجربه آزمون دادن را داشته باشید.

خواندن مقاله  7 ویژگی دشوار آزمون تافل میتواند به شما کمک کند آنچه را که میتواند برای شما سخت باشد را شناسایی و برای غلبه بر آن برنامه ریزی کنید .

همچنین شما با خواندن مقاله 4 ویژگی که تافل را آسان میکند میتوانید نقاط قوت آزمون را هم بشناسید و از آنها در جهت هرچه بهتر شدن خود در هنگام آزمون دادن بهره ببرید. در مقاله 4 راهکار کاهش استرس تافل نیز راه های کاهش اضطراب آزمون را برای شما شرح داده ایم.

خلاصه این مقاله ها که میتوانید آنها را در سایت اساتید آنلاین بخوانید در زیر برای شما آورده شده است:

TOEFL چقدر سخت است؟ هرکسی تجربه متفاوتی از شرکت در آن دارد ، اما بسیاری از شرکت کنندگان در آزمون هفت عامل زیر را دشوارترین قسمت های آزمون می دانند:

 • طولانی بودن زمان آزمون
 • واژگان دشوار
 • مهارت های متعدد مورد نیاز برای پاسخ به سوالات
 • حواس پرتی در بخش صحبت کردن
 • سوالات در مورد جزئیات
 • سوالات باز
 • تنگنای زمان

با این حال ، همه فکر نمیکنند که TOEFL دشوار است. و ممکن است با دانستن این موارد شگفت زده شوید:

 • متن های بخش خواندن از سطح اولیه دانشگاه بالاتر نمی رود.
 • سوالات بخش خواندن ساده است.
 • مدتی وقت خواهید داشت تا هر یک از پاسخ های خود را آماده کنید.
 • نیازی به کسب نمره کامل ندارید.

ضمنا به منظور کاهش اضطراب امتحان و آمادگی خود برای TOEFL ، باید

 • واژگان خود را قبل از روز آزمون تقویت کنید،
 • قالب آزمون را بیاموزید،
 • آزمون آزمایشی تافل را بدهید، و بر گرامر انگلیسی مسلط شوید.

 

 

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question