کتاب Advanced listening for the TOEFL® iBT

کتاب Advanced listening for the TOEFL iBT

تسلط بر مهارت های شنیداری  تافل با  کتاب

Advanced listening for the TOEFL® iBT

 

وقتی بخش  ریدینگ  را تمام کردید، نوبت به لیسنینگ می رسد. در لیسنینگ تافل®شما باید به شش فایل صوتی گوش کنید و به سوال هایی پاسخ بدهید. در TOEFL ® شما سوال های Listening را بعد از اینکه فایل های صوتی مرتبط با آن سوال ها پخش شد می بینید. یعنی، برای اینکه بتوانید در لیسنینگ تافل نمره خوبی بگیرید باید یا حافظه خوبی داشته باشید یا خوب نوت بردارید یا حالت متوسطی از هر دوی این ها! این فایل های صوتی کوتاه نیستند و ممکن است تا پنج دقیقه هم باشند.

هر چند در لیسنینگ تافل سعی شده تا مکالمه ها طبیعی باشند، واقعیت این است که سرعت حرف زدن در این فایل های صوتی از سرعت مکالمه های روزره آمریکایی کمتر است و بنابراین فهمیدن فایل های صوتی لیسنینگ تافل از فهمیدن مکالمه های روزمره راحت تر است.

  • نحوه پاسخگویی

بعد از اینکه فایل صوتی پخش شد، اولین سوال مربوط به آن روی صفحه ظاهر می شود و همزمان فردی آن سوال را برای شما می خواند. وقتی شما به آن سوال پاسخ بدهید و به سوال بعدی بروید، دیگر نمی توانید به سوال قبلی برگردید و پاسخی را تغییر بدهید. بعد از اینکه مجموعه سوال های هر فایل صوتی تمام شد، شما به فایل صوتی بعدی هدایت می شوید.

  • انواع فایل صوتی لیسنینگ تافل ®

همانطور که در بالا هم توضیح دادم، در لیسنینگ تافل ® شما باید به شش فایل صوتی مختلف گوش کنید و به سوال هایی که بعد از هر کدام از این فایل های صوتی می آیند پاسخ بدهید. این شش فایل صوتی یا از نوع Conversation  هستند یا  Lecture.

 

این مجموعه که با هدف تسلط  متقاضیان آزمون تافل ® بر مهارت های مورد نیاز در سطح پیشرفته دانش زبان تدوین شده است  شامل 50 فایل صوتی مکالمه و 50 فایل صوتی سخنرانی به همراه متن صداها و در پایان هر فایل آزمونی برای سنجش میزان درک شنیداری هر داوطلب طراحی شده است. این مجموعه بر تقویت مهارت شنیداری ,درک شنیداری و افزایش توانایی انتخاب پاسخ صحیح سوالات انگلیسی تمرکز داشته  و مجموعه ای که در این پست دانلود می کنید یکی از کاربردی ترین مجموعه ها از سری منابع آمادگی آزمون تافل ® می باشد.

 

اساتید آنلاین


دانلود

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید
question