تیسول کانادا tesol canada

TESOL CANADA

تیسول کانادا برای شمایی که به تدریس علاقه دارید

دوره آموزشی تیسول کانادا شما را به یک مدرس زبان انگلیسی مطابق با استاندارهای بین‌المللی تبدیل می‌کند. مرکز آموزشی اساتید آنلاین در شهریور ماه ۱۳۹۸ طی توافقنامه ای مشترک با TESOL CANADA، به عنوان اولین نماینده رسمی برگزار کننده دوره تیسول کانادا در اصفهان انتخاب شد. در این لینک میتوانید لیست مراکز آموزشی مورد تایید برگزار کننده این دوره را مشاهده کنید. همچنین در تصویر زیر لیست مراکز معتبر از نظر TESOL CANADA در ایران نشان داده شده است.

معرفی دوره TESOL CANADA

دوره‌های آموزشی تربیت مدرس TESOL CANADA، شما را به یک مدرس زبان انگلیسی حرفه‌ای تبدیل می‌کند. مدرک این دوره به صورت مستقیم از TESOL CANADA صادر می‌شوند. این مدرک در تمام دنیا معتبر می‌باشد و احتیاج به تمدید مجدد ندارد. طبق گزارش سایت TESOL CANADA ، اکثر فارغ التحصیلان این دوره در مونتریال، تورنتو، ونکوور، لس انجلس، نیویورک، اروپا، آسیا، خاورمیانه و امریکای جنوبی مشغول به کار هستند. برای تبدیل شدن به یک مدرس زبان انگلیسی حرفه‌ای و واجد شرایط، این دوره‌ها تمامی مباحث تئوری و عملی لازم را فراهم ‌خواهد کرد.
تیسول کانادا

دوره‌های آموزشی TESOL CANADA

تیسول کانادا شامل سه دوره آموزشی به نام‌های FOUNDATION، ADVANCED و DIPLOMA می باشد که در حال حاضر تنها دوره اول و دوره دوم در ایران برگزار می‌شوند.

دوره FOUNDATION مناسب افرادی است که سابقه تدریس ندارند. این دوره شامل 150 ساعت آموزش می باشد که 50 ساعت آن متمرکز بر مباحث تئوری و 100 ساعت دیگر مربوط به مباحث عملی همچون تکنیک و مهارت‌های تدریس است. با گذارندن این دوره‌ی آموزشی می‌توانید (English as a second language) ESL communication را به نوجوانان و افراد بالغ در هر جای دنیا تدریس کنید.

دوره ADVANCED مختص افرادی است که بیش از یک سال سابقه تدریس دارند. این دوره شامل 300 ساعت آموزش است که 150 ساعت مربوط به مباحث تئوری و 150 ساعت مربوط به مباحث عملی است. با گذراندن این دوره آموزشی می‌توانید علاوه بر (English as a second language) ESL communication، TBE  (Teaching Business English) و TAE  (Teaching Academic English such as IELTS)را در هر جای دنیا تدریس کنید. همچنین در این دوره می‌توانید به صورت جایگزین بر TEC  (Teaching English to Children) متمرکز شوید.

دوره DIPLOMA مختص افرادی است که قصد دارند مدرس TESOL CANADA شوند. این دوره شامل 350 ساعت آموزش است که 200 ساعت آن مربوط به مباحث تئوری و 150 ساعت آن مربوط به مباحث عملی می ‌باشد.

در جدول زیر می‌توانید به طور خلاصه دوره‌های آموزشی TESOL CANADA، مشخصات و مزایای آن‌ها را مشاهده فرمایید. حائز اهمیت است که مدت دوره‌ها بستگی به پیگیری فرد شرکت کننده داشته است و مدت زمان نوشته شده در جدول زیر این مینیمم زمان به شرط پیگیری به موقع فرد شرکت کننده و تحویل تمامی تمرین‌ها به موقع است.

TESOL CANADA مخفف چیست؟

در زیر مخفف TESOL و مدارک مشابه را خواهید دید:

TESOL: Teaching English to Speakers of Other Languages

TESL: Teaching English as a Second Language

TEFL: Teaching English as a Foreign Language

CELTA: Certificate of English Language Teaching for Adults

مزایا TESOL CANADA نسبت به دوره‌های مشابه آن:

 1. با داشتن مدرک TESOL CANADA می‌توانید هم در کشورهایی که زبان انگلیسی، زبان اصلی آن ها هست (مانند کشور کانادا) و هم کشورهایی که زبان انگلیسی، زبان اصلی آن‌ها نیست (مانند کشور چین) تدریس کنید. این در حالیست که مدرک TESL می تواند صرفا برای تدریس در در کشورهایی که زبان انگلیسی، زبان اصلی آن ها هست (مانند کشور کانادا) و مدرک TEFL صرفا برای تدریس در کشورهایی که زبان انگلیسی، زبان اصلی آن‌ها نیست (مانند کشور چین) می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 2. با داشتن مدرک TESOL CANADA نه تنها می توانید زبان انگلیسی عمومی بلکه زبان انگلیسی آکادمیک مانند آیلتس را در هر جای دنیا تدریس کنید.
 3. مدرک TESOL CANADA این امکان را فراهم می سازد تا نه تنها بتوانید به افراد بالغ بلکه افراد نوجوان و حتی کودکان تدریس کنید. این در حالی است که مدرک CELTA فقط مختص تدریس به افراد بالغ است. همچنین امکان ادامه تدریس در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و در دکتری در زبان انگلیسی (TESOL CANADA) وجود دارد که این امکان را CELTA فراهم نمی کند.

مزایای منحصر به فرد دوره تیسول کانادا

 1. دریافت مدرک به صورت مستقیم از TESOL CANADA:

دوره آموزشی TESOL CANADA کاملا بین‌المللی بوده و مرکز آموزشی اساتید آنلاین صرفا نمایندگی برگزار کننده آن در اصفهان است. لذا سیستم نمره دهی به تمرین ها، امتحانات، و صدور مدرک TESOL CANADA به صورت مستقیم توسط TESOL CANADA انجام خواهد شد.

 1. مورد تایید وزارت کار و آموزش و پرورش کانادا:

دوره آموزشی TESOL CANADA نه تنها مورد تایید وزارت کار بلکه مورد تایید وزارت آموزش و پرورش کانادا می باشد. در نتیجه می‌تواند برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا https://tesolcanada.org/international-affiliatesا یا دیگر کشورها را دارند، سودمند باشد.

 1. امکان معادل سازی مدرک TESOL CANADA با مدرک کاردانی در اکثر کشورها:

در اکثر کشورها مدرک TESOL CANADA مطابق با داشتن مدرک کاردانی در رشته زبان انگلیسی می‌باشد. لذا این مزیت این امکان را فراهم می کند تا بتوان پس از گذراندن این دوره، زبان انگلیسی را در مقاطع تحصیلی بالاتر در دانشگاه‌های دنیا ادامه داد.

 1. برگزاری دوره به صورت آنلاین و حضوری:

یکی از مزیت‌های دوره آموزشی TESOL CANADA برگزاری کلاس‌ها هم به صورت آنلاین و هم حضوری است. در کلاس‌های آنلاین شما وارد صفحه شخصی خود خواهید شد و پس از انتخاب هر بخش مباحث آن به شما آموزش داده می‌شود و در انتها نیاز است تا تمرین‌های حرفه‌ای و منحصر به فرد طراحی شده را پاسخ دهید. تمامی مراحل به صورت گام به گام راهنمایی شده و متخصصین TESOL CANADA شما را تا تکمیل هر دوره همراهی خواهند کرد.

تیسول کانادا

در دوره‌های آموزشی TESOL CANADA چه چیزی فرا خواهید گرفت؟

دوره های آموزشی FOUNDATION و ADVANCED  به ترتیب شامل 150 و 300 ساعت آموزش است. در این دوره‌ها تمامی مباحث تئوری لازم برای تبدیل شدن به یک مدرس زبان انگلیسی مطابق با استانداردهای بین المللی فراهم شده است. برای مثال:

 1. تمامی مباحث اصلی و تکنیک‌های بین المللی استاندارد برای تدریس چهار مهارت زبان یعنی speaking, listening, reading, writing و همچنین گرامر و لغت را فرا خواهید گرفت.
 2. برای تدریس موثر و کارآمد در کلاس در بحث Classroom management، مطالبی همچون مباحث فرهنگی، مسائل مربوط به مکان کلاس، استفاده مفید از زمان و استفاده بهینه و کاربردی از منابع و وسایل را یاد خواهید گرفت.
 3. نحوه برنامه ریزی موثر برای بهینه سازی و ماکزیمم کردن یادگیری دانشجویان (Lesson planning) از دیگر مباحثی است که در این دوره به طور مفصل با آن کار خواهید کرد.
 4. دوره TESOL CANADA تمامی مهارت ها و استراتژی های لازم برای تبدیل شدن به یک معلم conversational را برای شما فراهم می‌کند.
 5. تمامی متود های موجود برای تدریس همچون Communicative Language Teaching، Online Teaching Modes، MOOC و غیره بررسی و کار خواهند شد.
 6. IELTS/ TOEFL/TOEIC: ایجاد فرصت برای یادگیری و آشنایی با امتحان‌های استاندارد تافل و آیلتس برای تدریس موثر این امتحانات و تبدیل شدن به یک معلم زبان حرفه ای.

در پایان دوره آموزشی تیسول کانادا چه چیزی بدست می‌آورید؟

 1. گواهی بین المللی TESOL CANADA که در 5 قاره مورد تایید است.
 2. یک transcript جامع، کامل و ارزشمند از تمامی تمارین و امتحان های شما
 3. مهارت‌های عملی لازم برای شروع فعالیت در عرضه تدریس به صورت حرفه ای و بین المللی

مراحل شرکت در دوره آموزشی تیسول کانادا در مرکز آموزشی اساتید آنلاین

 1. ابتدا نیاز است با مرکز آموزشی اساتید آنلاین و مسئول اجرایی TESOL CANADA ارتباط برقرار کنید.

اطلاعات بیشتر

 1. ارزیابی متقاضی: پیش‌نیاز تمامی دوره ‌های آموزشی تیسول کانادا داشتن مدرک آیلتس با نمره ی حداقل 5/7، تافل  با نمره ی حداقل 90 و یا شرکت در آزمون تعیین سطح TELPE و کسب نمره ی حداقل 70 درصد در این آزمون می‌باشد. همچنین پیش‌نیاز دو دوره ADVANCED  و DIPLOMA داشتن مدرک کارشناسی (در هر رشته ای) یا بالاتر است.
 1. پرداخت هزینه
 2. شرکت در کلاس‌های حضوری و یا آنلاین و انجام تمارین
 3. دمو: در پایان دوره یک دمو از متقاضی ضبط می‌شود و برای نمره دهی به تیسول کانادا ارسال خواهد شد.
 1. صدور و دریافت مدرک به صورت مستقیم از TESOL CANADA

در تصویر زیر مراحل شرکت در دوره آموزشی TESOL CANADA در مرکز آموزشی اساتید آنلاین نشان داده شده است.

تیسول tesol