سبک سوالات زبان ارشد

سوالات زبان ارشد

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، افراد می بایست پس از گذراندن مقاطع پیش نیاز در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند. این کنکور شامل قسمت های تخصصی و عمومی است. یکی از قسمت های عمومی آزمون قسمت زبان این کنکور است. این قسمت 2 بخش دارد: 1- بخش تخصصی سوالات زبان ارشد که نیاز به تسلط بر واژگان تخصصی هر رشته دارد. 2- بخش عمومی سوالات زبان ارشد که نیازمند مهارت های گرامری، درک مطلب و تسلط بر واژگان عمومی است.

در این مقاله به سبک سوالات زبان کنکور ارشد می پردازیم: 

 سبک سوالات زبان ارشد: سبک و تعداد سوالات آزمون زبان کنکور ارشد چگونه است؟

سوالات زبان کنکور ارشد، در برگیرنده 30 سوال برای هر رشته و گرایش می باشد.

    • سوال 1 تا 10 سوالات زبان عمومی و مربوط به مباحث واژگان است.
    • سوال 11 تا 15 سوالات زبان عمومی و از بخش گرامر است که این بخش از سوالات به صورت کلوزتست داده می شود.
    • سوال 16 تا 30 سوال زبان تخصصی هر رشته است که معمولاً داوطلبان در این قسمت با سه متن تخصصی روبه رو هستند که از آن ها سوالات تخصصی رشته مورد نظر پرسیده می شود.

سوالات زبان کنکور ارشد

بخش لغت آزمون زبان کنکور ارشد

برای کسب آمادگی بهتر و آموزش زبان انگلیسی اصولی جهت پاسخگویی به  بخش لغت زبان ارشد بایستی داوطلب دارای منبعی از واژگان زبان عمومی باشد. در رابطه با آموزش لغت کتابهای متعددی نوشته شده است اما بهترین کتاب برای شروع کتاب 504  واژه  و پس از آن کتاب لغات ضروری برای تافل ® Essential words for TOEFL  می باشد.

 

بخش گرامر آزمون زبان کنکور ارشد

باید توجه داشته باشیم که گرامر زبان ارشد در حقیقت یادگیری قوانین زبان است به همین دلیل یادگیری آن به نسبت از بقیه بخش ها راحت تر و شیرین ترمی باشد. اما متاسفانه دید کلی داوطلبان نسبت به مبحث گرامر زبان ارشد دید خوبی نیست چون در دوران تحصیلی از دبیرستان و حتی دانشگاه گرامر را با شیوه ای نادرست آموزش داده اند و همین باعث تاثیر گذاری منفی بر روی دانشجویان شده است. برای یاد گیری گرامر زبان ارشد داوطلب بایستی در ابتدا دید کلی نسبت به گرامر داشته باشد و بداند که اساسا منظور از سوالات گرامر زبان ارشد چیست.

 

بخش درک مطلب آزمون زبان کنکور ارشد

 مهمترین و امتیاز آورترین بخش آزمون زبان ارشد بخش درک مطلب آن به حساب می آید. با دانستن این مطلب که 50 درصد سوالات آزمون زبان ارشد در مورد درک مطلب می باشند درک اهمیت این موضوع راحت تر خواهد بود. بر خلاف آنچه که مورد تصور اکثر داوطلبان زبان ارشد است برای پاسخ دادن به سوالات درک مطلب فقط دانستن زبان تخصصی شرط لازم و کافی نیست. ممکن است داوطلب لغات تخصصی رشته مورد تحصیل خود را بخوبی بداند اما اگر بر تکنیک های پاسخگویی به درک مطلب آشنایی نداشته باشد به راحتی نمی تواند از عهده این سوالات برآید.

 

پیشنهاد ویژه:

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین زبان کنکور ارشد برای کسب موفقیت در این آزمون ها آماده شوید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
10 پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

معرفی ۱۰ پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

لیسنینگ یک مؤلفه کلیدی در تسلط بر زبان انگلیسی است که بینش هایی را در مورد تفاوت های ظریف فرهنگی…

بیشتر بخوانید
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question