نمره دهی آزمون MBA

نمره دهی MBA

در این مطلب میخواهیم در مورد نمره دهی آزمون MBA صحبت کنیم. MBA یکی از پرطرفدارترین و پر سودترین رشته های تحصیلی است و برای تحصیل در آن شما با هر مدرک لیسانسی می‌توانید در آزمون‌های مربوطه ثبت نام کنید. رشته  MBA به دلیل تفاوت‌های ماهیتی از ظاهر آسان و جذابی نسبت به سایر رشته های برخوردار است ولی در عمل برای موفقیت در کنکور و تحصیل در آن نیازمند توانمندی‌ های هوشی و ذاتی خواهید بود که می‌تواند تضمین کننده موفقیت یا شکست شما در این رشته باشد.

 

کنکور MBA از دروس زبان عمومی و تخصصی انگلیسی، استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته مدیریت و ریاضیات عمومی 1 و 2 دوره فنی و مهندسی تشکیل شده است.

در مدیریت کسب و کار، زبان تخصصی ضریب 1، ریاضیات عمومی 1 و 2 ضریب 2 و GMAT ضریب 2 دارند.

قسمت زبان کنکور MBA دارای سه بخش است:

  • گرامر
  • واژگان
  • درک مطلب
  •  کلوزتست

 

گرامر: شامل ۱۰ سوال است. نمره دهی MBA در بخش گرامر، به نحوی است که سرمایه گذاری در آن در مقایسه با بخش ‌های دیگر این آزمون، توجیه پذیرتر است.

واژگان: شامل ۱۰ سوال لغت است. واژگان زبان MBA، منبع خاصی ندارند، به طوری که تقریبا می‌توان گفت این واژگان هر سال از یک مرجع طرح می ‌شوند. به طور کلی اختصاص تایم مطالعاتی زیاد برای این بخش توصیه نمی‌ شود.

درک مطلب: شامل ۳ الی ۴ متن است و در مجموع ۲۵ سوال در این بخش مطرح می ‌شود. برای پاسخ دادن به سوالات این بخش باید مهارت های درک ‌مطلب را فرا گرفت و تمرینات ویژه‌ ای را انجام داد. متن‌ هایی که در آزمون درک ‌مطلب با آنها روبرو هستیم، اغلب متن‌ های تخصصی مدیریت می باشند، لذا در انجام تمرینات مربوط به این بخش، لازم است بیشتر بر روی متن‌ های مدیریتی تمرکز داشت.

کلوز تست: شامل یک متن می‌باشد که بعضی کلمات آن جا افتاده‌اند. این بخش عملا شامل آموزش خاصی نمی‌باشد و صرفا می‌توان تست‌ های مربوط به این بخش را به عنوان تمرین برای تسلط بیشتر انجام داد.

نمره اکتسابی سوالات در هر قسمت با هم یکسان است و تفاوتی بین نمره سوالات بخش های مختلف وجود ندارد.

 

شما می توانید در دوره ی هیبریدی آنلاین MBA  اساتیدآنلاین شرکت کنید که تمام موارد ذکر شده را پوشش می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com مراجعه کرده و یا با شماره ی
031-31319577 تماس حاصل فرمائید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question