دپارتمان منتورینگ

دپارتمان منتورینگ: با وجود اینکه بسیاری از زبان آموزان قصد شرکت در آزمون های بین المللی همچون تافل ® را دارند اما با نحوه برنامه ریزی و مطالعه جهت آمادگی برای این آزمون ها آشنایی ندارند . این موضوع مشکل ساز علاوه بر اینکه باعث هدر رفتن وقت ، انرژی و هزینه ای که برای آزمون کرده اند می شود، استرس زیادی را هم به همراه دارد.

بسیار پیش آمده است که بدلیل همین مساله زبان آموزان چندین بار در آزمون تافل شرکت کرده و علاوه بر اینکه هزینه گزافی متحمل شده اند و نتوانسته اند به موقع نمره مناسب برای دانشگاه های مورد نظرشان را ارائه دهند و پذیرش تحصیلی اخذ کنند، بلکه بدلیل تاخیر یک یا چند ساله در اخذ پذیرش تحصیلی و تغییر شرایطی همچون گپ تحصیلی، شرایط اقتصادی سیاسی و غیره از هدفشان بسیار دور شده و انرژی و انگیزه اولویه خود برای زبان خواندن و شرکت در آزمون را از دست داده اند.

از این روی ما در اساتید آنلاین بر آن شدیم تا طرح جدیدی به نام منتورینگ راه اندازی نموده و به شما پیشنهاد دهیم و قدم به قدم تا روز آزمون در کنار شما باشیم.

اگر شما آموزش های لازم برای آشنایی با آزمون تافل ® را دیده اید اما برای ادامه راه نمی دانید چگونه:

 • برنامه ریزی کنید،
 • به برنامه خود عمل کنید،
 • مفید و موثر مطالعه کنید ،
 • زمان خود را مدیریت کنید ،
 • استرس خود را کنترل کنید
 • و آمادگی همه جانبه برای آزمون را بدست آورید،

و در نتیجه

 • ممکن است مانند بسیاری از داوطلبان چند بار در آزمون شرکت کرده ولی نتوانید نمرات خود را ارتقا دهید!

این طرح مخصوص شماست تا یک بار برای همیشه به نتیجه دلخواه خود برسید.

منتورینگ (Mentoring) چیست؟

منتورینگ را معمولاً به این صورت تعریف می‌کنند: یک رابطه‌ی حرفه‌ای که طی آن، یک شخص باتجربه و آگاه (منتور) به فرد دیگری کمک می‌کند تا مهارت‌ها و دانشش را در زمینه‌ ی مشخصی ارتقا دهد. در واقع  منتورینگ (mentoring) نوعی مشاوره و همراهی در فرآیند انجام کار است که باعث افزایش بهره روی و بهبود عملکرد شده و مانع از دور شدن از هدف، انجام کار نادرست و هدر رفت انرژی، انگیزه و راندمان فرد می شود.

منتور کیست؟

منتور به فردی گفته می شود که در یک زمینه خاص تخصص ، تسلط و تجربه کافی دارد (منتور یکبار مسیر پیش روی فرد را به طور کامل طی کرده است) و می تواند به اشخاص دیگری که تجربه‌ی کمتری در آن زمینه دارند و می خواهند مسیر مشترکی را با هدف مشخصی طی کنند،کمک کند.

منتورینگ
منتورینگ

منتورینگ چه مزایایی دارد؟

پژوهش‌ها نشان داده است که کسانی که از وجود منتور بهره برده‌اند ، نتایج به مراتب بهتری را در زمان کمتر و بهره وری بیشتر بدست آورده اند و همینطور احساس رضایت بیشتری نسبت به میزان پیشرفت خود دارند. علاوه‌ براین، این افراد اغلب اوقات عملکرد بالاتری پیدا کرده‌اند، سریع تر و بهینه تر به هدف خود رسیده اند و در مدیریت زمان و استرس خود در طول دوره مطالعه و روز آزمون بسیار موفق تر بوده اند.

منتورینگ تافل ® اساتید آنلاین چگونه اجرا می شود؟

 • مراحل طرح:
   1. در مرحله اول در آزمون ورودی که برای تعیین سطح زبان و میزان آشنایی شما با ساختار آزمون تافل ® است، شرکت می کنید. این آزمون توسط تیم طراحی آزمون اساتیدآنلاین منحصرا برای این موضوع طراحی شده است.
   2. در مرحله دوم بر اساس نتایج آزمون شما منابع مناسب را معرفی خواهیم کرد. این منابع بر اساس، سطح فعلی، شرایط و زمان شما معرفی خواهند شد.
   3. در مرحله سوم که یکی از مهمترین مراحل طرح منتورینگ می باشد، یک بار برای همیشه یک متد برنامه ریزی کاربردی بر مبنای اصول علم روانشناسی می آموزید که در همه مراحل تحصیل به شما کمک خواهد کرد. این برنامه ریزی منعطف، کاربردی، واقع گرایانه و قابل شخصی سازی برای خودتان میباشد و طبق آن می آموزید که چگونه نسبت به زمان باقی مانده تا آزمون، زمانی که میتوانید برای رسیدن به نمره دلخواه خود صرف کنید و حجم منابع مورد نظر برای مطالعه، برای خود برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی به صورت پیوسته و هفتگی توسط منتور شما نظارت و مدیریت می شود. طبق تجربه منتی های عزیزی که طرح منتورینگ اساتیدآنلاین را گذرانده اند، با این برنامه ریزی هفته به هفته زمان و میزان مطالعه خود را افزایش داده و به بهره وری بسیار بالاتری رسیده اند.
   منتورینگ
   منتورینگ

   منتورینگ تافل ® اساتید آنلاین چگونه اجرا می شود؟

  • مراحل طرح:
    1. در مرحله چهارم، بر اساس سطح فعلی‌تان به گروه های ۵ تا ۱۰ نفره وارد می شوید. هدف این گروه ها ایجاد تعامل و همراهی با هم گروهی ها جهت حفظ انگیزه و استمرار در زبان خواندن، ایجاد حس رقابت دوستانه، پرسش و پاسخ و اشتراک گذاری تجربیات اعضای گروه، تمرین دو نفره یا چند نفره مهارت اسپیکینگ و حل همه مشکلات زبان آموزان در دوره آمادگی برای آزمون است. همه فعالیت های گروه ها توسط منتور شما نظارت و مدیریت میشود.
    2. علاوه بر ارتباط در گروه، هر هفته دو جلسه آنلاین به صورت گروهی توسط منتور تشکیل می شود. در این جلسات تمام اشکالات برنامه ریزی، عمل به برنامه ، نحوه مطالعه و غیره رفع خواهد شد. همچنین با تصحیح رایتینگ ها و اسپیکینگ های اعضا توسط منتور و تحلیل تک تک نقاط قوت و ضعف آنها و اشاره به مباحث گرامری و ساختاری، تلفظ ها و دیگر مباحثی که فرد نیاز دارد بیاموزد و تصحیح کند،همه افراد گروه نسبت به اشتباهات رایج در این مهارت ها آگاه شده و با رعایت این نکات نسبت به بهبود مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ خود اقدام میکنند.

    نکته مهم: تجربه ثابت کرده است که به طور معمول با خودخوانی و تمرین تک نفره (یا با زبان آموزان هم سطح) این اشکالات واشتباهات هرگز کشف و تصحیح نمی شوند و به همین دلیل نمره متقاضی نسبت به دفعات قبلی پیشرفت چندانی نمیکند!)

    1. در آخر هم شما می توانید با شرکت در آزمون های آزمایشی با فاصله های زمانی مشخص و مرتب و تحلیل نقاط قوت و ضعف شما در آزمون ها توسط منتورتان، تمرینی داشته باشید در جهت مدیریت زمان و استرس خود در آزمون اصلی تافل.

    منتورینگ تافل ® اساتید آنلاین چگونه اجرا می شود؟

   • خدمات طرح:
     1. آزمون ورودی تحلیل عملکرد رایگان(به منظور سنجش میزان آشنایی شما با ساختار آزمون تافل ® و سطح زبان انگلیسی)
     2. معرفی منابع با توجه به سطح فعلی و هدف شما
     3. آموزش برنامه ریزی شخصی سازی شده
     4. ارایه برنامه روزانه و هفتگی و گزارش گیری از افراد در راستای عمل هرچه بهتر و مفیدتر به برنامه
     5. عضویت در گروه چند نفره پشتیبانی و رفع اشکال(در این گروه تعامل با هم گروهی ها بلامانع و نامحدود است و افراد در مسیر پیشرفت به هم کمک میکنند)
     6. ایجاد گروه های کوچکتر (دونفره) در صورت درخواست اعضا برای تمرین اسپیکینگ به صورت پارتنری
     7. پرسش و پاسخ در جلسات بررسی میزان پیشرفت و رفع اشکال
     8. تصحیح و تحلیل موردی رایتینگ و اسپیکینگ در جلسات
     9. دریافت کارنامه تحلیلی و بررسی میزان پیشرفت شما در صورت شرکت در آزمون های آزمایشی تافل ®
     10. تشخیص نقاط ضعف و قوت شرکت کنندگان و ارایه تکنیک های مناسب جهت بهبود عملکرد
     mentoring اساتید آنلاین
     mentoring تافل ® اساتید آنلاین چگونه اجرا می شود؟​

     منتورینگ تافل ® اساتید آنلاین چگونه اجرا می شود؟

    • مزایای طرح:
      1. رفع اشکال موردی
      2. ارتباط مستقیم با منتور با تجربه
      3. دوره ها و وبینار های آنلاین
      4. مطالب و محتوا های آموزشی ویدیویی آفلاین
      5. تصحیح و ارزیابی  و فیدبک گیری 
      6. صرفه جویی در وقت و انرژی صرف شده برای انتخاب منابع و محتواهای مفید
      7. 25 درصد تخفیف پک تصحیح رایتینگ و اسپیکینگ (آفر ویژه دوره منتورینگ)
      8. 25 درصد تخفیف دوره آموزش گرامر (آفر ویژه دوره منتورینگ)

      پس همین الان در طرح منتورینگ تافل ® اساتید آنلاین ثبت نام کرده و موفقیت خود در این آزمون و همچنین یادگیری روش درست برنامه ریزی و عمل به برنامه برای موفقیت در همه پروژه های علمی و کاری خود را تضمین کنید.

      نکته مهم : آشنایی با مباحث و ساختار آزمون تافل ® به علاوه دارا بودن حداقل سطح زبان مورد نیاز برای شرکت در آزمون ورودی تحلیل عملکرد اساتید آنلاین ضروری است.

      منتور
      فرشته رجبی

      فرشته رجبی

      • فارغ التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی (TEFL) از دانشگاه اراک
      • دانشجوی کارشناسی ارشد رشته آموزش (Master of Education) از دانشگاه UoP  امریکا
      • ده سال سابقه تدریس زبان انگلیسی عمومی
      • سه سال سابقه تدریس تخصصی آمادگی آزمون تافل 
      • دو سال سابقه تصحیح آزمون های آزمایشی تافل 
      • یک سال سابقه منتورینگ آمادگی آزمون تافل