چالش های آموزش مجازی در دانشگاه ها و ضرورت استفاده از LMS

چالش های آموزش مجازی

در این مقاله ما به چالش های آموزش مجازی در یک دانشگاه می پردازیم. شما باید در ابتدا بدانید، که دانشگاه شما چه زیرساخت هایی لازم دارد، به این ترتیب به شهرت دانشگاه شما، لطمه ای وارد نمی شود. اگر دانشگاه شما دربارۀ زبان انگلیسی است، شما باید تمام نرم افزارهای آموزش مجازی را فراهم کنید، مانند ادوبی کانکت، یا بیگ بلوباتن، و باید برای دانشجویان خود نیز این نرم افزارها را معرفی کنید، تا آنها بتوانند، مطالب درسی را به درستی دریافت کنند. شما باید از قبل زیرساخت های دانشگاه خود را فراهم کنید. این زیرساخت ها به شرح زیر هستند.

شما باید تخته سیاه هوشمند، کلاس آنلاین خود را خریداری کنید، و شیوۀ کار با آن را به اساتید خود آموزش بدهید. البته شما می توانید این تخته سیاه هوشمند را از سایت آمازون با قیمت خیلی مناسب تهیه کنید، چون شما مجبور نیستید، برای کلاس های خود، تخته سیاه هوشمند گران قیمت بخرید، چون همۀ این تخته های هوشمند، کارکرد یکسانی دارند، و گران خریدن حتماً دلیل با کیفیت آن نیست.

در مرحلۀ بعدی، شما باید اساتید باتجربه و کارآزموده استخدام کنید، که به دانشجویان شما به درستی مطالب را بیاموزند، و به دانشجویان شما کمک کنند، تا هر جا با مشکلی اعم از زبان انگلیسی، یا هر درس دیگری کمک کنند، چون بر اساس تحقیقات علمی ثابت شده است، هر چه استاد کارآزموده تر باشد، دانشجو مطالب را بهتر می آموزد، حال چه در کلاس حضوری یا کلاس مجازی.

مرحلۀ بعد این است، که شما محتوای درسی خود را به درستی آماده کنید، اگر کلاس درس شما دربارۀ فیزیک باشد، شما باید آزمایشگاه آنلاین نیز داشته باشید، به این ترتیب هزینه های شما بالا می رود، اما شهرت دانشگاه شما مورد سو ظن قرار نمی گیرد.

استفاده از LMS


مرحلۀ بعد غلبه بر چالش های آموزش مجازی این است که شما سامانه مدیریت یادگیری ایجاد کنید، به این ترتیب که دانشجویان شما چه زمانی در کلاس حاضر می شوند، یا غیبت دارند، وضعیت عملکرد آنها در هر درسی به خصوص درس زبان انگلیسی چطور است؟ و اینکه نمرات آنها را وارد این سامانه کنید.

مرحله بعد این است، که شما نباید بدون برنامه ریزی وارد این کار شوید، شما باید از ابتدا بدانید، که محتوای کلاس های شما دربارۀ چیست؟ و تمام آنها را در کتابخانۀ مجازی خود فراهم کنید، تا هم از هزینه های خودتان بکاهید، و هم دانشجویان مجبور نباشند، برای یک منبع ساعت ها در وب بگردند، یا آن را به صورت کاغذی تهیه کنند، چون به این صورت شما به طبیعت آسیب زده اید (با قطع کردن درختان).

شما باید برای دانشجویان خود تکالیف، را در حدی قرار دهید، که آنها بتوانند از عهدۀ انجام برآیند، نه اینکه یک عالمه تکالیف را به یک باره روی سر دانشجو بریزید، و او را در معذورات قرار دهید، که نتواند آنها را انجام دهد.

شما باید برای تدریس آنلاین خود هدفی داشته باشید، اگر موسسۀ آنلاین شما هدفی دارد که شما باید به آن برسید، باید اساتید با تجربه چنانچه پیش از این گفته شد، استخدام کنید، تا این اساتید، شما را به هدفتان برسانند.

شما باید برای آزمون های خود از نرم افزارهای آزمون آنلاین، استفاده کنید، که معرفی می شوند: نرم افزار تی سی اگزم، نرم افزار coldwin، نرم افزار PaperShala، نرم افزار تائو، نرم افزار (آر اگزم)، نرم افزار اجوکیشن اکسپرشن، نرم افزار پی ای سافت ویر. البته می توانید از LMS اساتیدآنلاین نیز استفاده کنید. ما تمامی این خدمات را به سادگی و با پشتیبانی عالی در اختیار شما قرار می دهیم. ما تمامی سعی خود را می کنیم تا چالش های آموزش مجازی را برای شما به حداقل برسانیم.

شما نباید در دقیقه 90 ساختار کلاس آنلاین خود را تغییر بدهید، چون این باعث می شود که دانشجویان مطالب را به درستی دریافت نکنند، یا به طور کلی ذهن آنها دچار آشفتگی شود. بهترین روش این است که، شما در زمان مناسب با مشورت با دانشجویان خود تغییرات را انجام دهید.

شما باید، پلتفرم مناسب برای آموزش آنلاین خود فراهم کنید و همچنین با دانشجویان خود هماهنگ باشید. برای این مورد شما می توانید پیش از شروع کلاس مجازی خود، یک وبینار آموزشی، برگزار کنید، تا آنها با این پلتفرم آشنا شوند، و با آمادگی وارد کلاس شوند.

کلاس مجازی شما، باید دارای نور کافی باشد تا دانشجویان بتوانند مطالب را به درستی ببینند همچنین شما باید، ویدئوهای درسی را در اختیار دانشجویان خود قرار دهید، تا آنها بتوانند، از این ویدئوها استفاده کنند.

شما باید به دانشجویان خود اعتماد به نفس بدهید، و آنها را تشویق کنید، که بتوانند، مطالب را به درستی بیاموزند، شما می توانید برای این کار به دانشجویان خود جوایزی بدهید، مثل یک مقاله دربارۀ موضوع درس، یا کتاب، یا فیلم

شما باید برای نمره دادن به دانشجویان منصفانه عمل کنید، اگر دانشجویی در یک درس مثل زبان انگلیسی ضعف داشت، شما نباید او را تحقیر کنید، یا به او نمرۀ کمی بدهید، شما با تشویق کردن او، می توانید، او را به یاد گرفتن ترغیب کنید. چون اگر شما، دانشجویان خود را برنجانید، به این ترتیب، کاربران خود را از دست می دهید، و این به ضرر دانشگاه شما تمام می شود. پس با دانشجویان خود مهربان باشید تا آنها برای شما دانشجویان بیشتری بیاورند.


ما در اساتیدآنلاین برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
پنج تا از بهترین کتاب ها آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

پنج کتاب برتر آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

گاهی اوقات آمادگی برای آزمون آیلتس ممکن است سخت به نظر برسد، اما لازم نیست که شما این گونه فکر…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question