بررسی پیام رسان شاد

پیام رسان شاد

پیام رسان شاد ،یک پیام رسان آنلاین است ،که در دوران کرونا، برای دانش آموزان، ایجاد شده است، پلتفرم این نرم افزار زمانی است که رونمایی شده است. اما چیزهایی که از معلمان و والدین دربارۀ این نرم افزار شنیده می شود، چندان جالب نیست. از جمله اینکه این نرم افزار بسیار کند است و برای گوشی های اپل کار نمی کند. تا جایی که وزیر ارتباط آقای جهرمی یک نظرسنجی انجام داده اند و در آن معلوم شده است که بیشتر کاربران ترجیح می دهند به جای این نرم افزار از نرم افزارهای دیگری استفاده کنند.

پیام رسان شاد عملکرد درستی ندارد. زیرا زیاد قطع و وصل می شود و دانش آموز نمی تواند در آن ویدئوهای خود را به درستی بارگذاری کند.

از مشکلات دیگر این نرم افزار این است که به سختی رو هر گوشی ای نصب می شود چه اپل چه سایر گوشی ها.

حال اگر دانش آموزان کلاس های آنلاین داشته باشند و نتوانند پیام رسان شاد را نصب کنند چه باید بکنند؟ یا اینکه دانش آموز درس زبان انگلیسی داشت، باید او را به یک آموزشگاه آنلاین خوب وصل کنیم، بدون نصب برنامۀ شاد چه می توان کرد؟

این نرم افزار حریم خصوصی را رعایت نمی کند و هر کسی می تواند سر از گوشی شما در آورد.

از طرفی پیدا کردن تکالیف در پیام رسان شاد بسیار سخت است و دانش آموز باید ساعت های مدیدی وقت و اینترنت خود را هدر دهد تا بفهمد کدام تکلیف برای او است.

همچنین آموزگاران و معلمان سروقت در کلاس های درس حاضر نمی شوند و این یکی از مشکلات دیگر است.

البته دانش آموزان کم سن و سال نمی دانند چطور باید با اینترنت کار کنند و این یک مشکل دیگر است.


مشکل دیگر این است که احراز هویت در این نرم افزار بسیار سخت است و از طرفی حریم خصوصی در این نرم افزار چنانچه پیش از این بیان شد رعایت نمی شود. امکان ارسال فایل در این نرم افزار بسیار سخت است، چون سرعت آن بسیار پایین است و به خوبی کار نمی کند.

مشکل دیگر این است که کودکان در مناطق محروم نمی توانند به اپ شاد دسترسی داشته باشند (مثلا سیستان و بلوچستان)

نرم افزار شاد بسیار ضعیف است و برای همین معلمان از نرم افزار واتس اپ برای ارتباط با دانش آموزان استفاده می کنند. نرم افزار واتس اپ هم اینترنت زیادی مصرف می کند. شاید خانواده ای توان خرید اینترنت را نداشته باشد در این حالت باید چه کار کند؟

اپ شاد

همچنین با وجود تمام این مشکلات، مشکلات دیگری هم در این عرصه وجود دارد. از جمله اینکه داشتن اینترنت برای کودکان برابر است با خطرهای بسیار بزرگ چون آنها به سایت هایی می روند که برای سن آنها مناسب نیست و از نظر اخلاقی آسیب می بینند. پس والدین باید به صورت تمام وقت با آنها باشند، حال اگر والدین کودکی شاغل بودند آن وقت چه اتفاقی می افتد؟

همچنین روش یادگیری الکترونیکی با یادگیری حضوری بسیار متفاوت است و هر دانش آموزی به صورتی درس ها را می آموزد. یک دانش آموز به صورت حضوری بهتر می آموزد، یک دانش آموز به صورت الکترونیکی.

در پیام رسان شاد زمان کار معلمان بالا می رود و نمره های دانش آموزان هم به درستی ارزیابی نمی شود. همچنین برخی خانواده ها توانایی مالی تهیۀ تلفن همراه را ندارند پس مجبور هستند از طریق تلویزیون به فرزندان خود درس را بیاموزند که این هم ظلمی در حق بقیۀ اعضای خانواده است. نرم افزار شاد در حال حاضر در حالت جنینی به سر می برد، تا اینکه به کمال برسید خیلی زمان نیاز دارد بنابراین والدین باید سامانه مدیریت یادگیری یا LMS خود را بر نرم افزارهای دیگری بگذارند یا از وبینار آنلاین استفاده کنند.


ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question