نکات مهم درمورد آزمون استرنی

نکات مهم درمورد آزمون استرنی

آزمون استرنی Esterni یا آزمون زبان ایتالیایی برای متقاضیان تحصیل و کار در ایتالیا مناسب می باشد. در این آزمون مطابق سایر آزمون های بین المللی از جمله آیلتس، تافل و آکسفورد، هر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، نوشتاری و درک مطلب مورد سنجش قرار می گیرد. قبولی در این آزمون  مستلزم آموزش صحیح و مطالعه مفید است. آزمون استرنی یا Clis تحت نظر سفارت ایتالیا برگزار می شود و سطح داوطلب در این آزمون برای ورود به دانشگاه های ایتالیا مورد بررسی قرار می گیرد.

با توجه به اهمیت این آزمون برای متقاضیان مهاجرت به ایتالیا، اگر شما هم قصد دارید در این آزمون شرکت کنید، برای اطلاع از شرایط آزمون استرنی و منابع امتحانی آن تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون استرنی چیست؟

ایتالیا دارای سیستم آموزشی باکیفیت می باشد، به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه های این کشور هستند. با توجه به درخواست زیاد دانشجویان بین المللی برای ورود به مراکز آموزشی ایتالیا، یک آزمون متمرکز به نام آزمون استرنی طراحی شد.

این آزمون مشابه سایر آزمون های بین المللی زبان، دارای استانداردهای اروپایی است و زیر نظر سفارت ایتالیا برگزار می شود. آزمون استرنی دارای 5 بخش مختلف است و مهارت های مرتبط با زبان ایتالیایی را مورد سنجش قرار می دهد:

 1. مهارت شنیداری (Ascolto)
 2. مهارت درک مطلب و خواندن (Comprensione della lettura)
 3. گرامر یا دستور زبان (Analisi delle strutture di comunicazione)
 4. مهارت نوشتاری (Produzione Scritta)
 5. مهارت گفتاری یا مکالمه (Prouduzione Orale)

در آزمون استرنی هر یک از 5 مهارت فوق مورد بررسی قرار می گیرد و بر این اساس میزان تسلط و سطح زبان داوطلب مشخص خواهد شد. برای قبولی در این آزمون تقویت هر کدام از این مهارت ها الزامی است.

نکات مهم درمورد آزمون استرنی

معرفی سطح های مختلف آزمون استرنی

سطح داوطلب در این آزمون مطابق استانداردهای مشترک اروپایی تعیین می شود. بسیاری از متقاضیان این آزمون نیز افرادی هستند که قصد دارند برای کار یا تحصیل به ایتالیا مهاجرت کنند. آزمون استرنی مطابق سطح بندی اروپا بوده و دارای 6 سطح مختلف می باشد:

 • سطح مبتدی A1
 • سطح مبتدی A2
 • سطح متوسط B1
 • سطح متوسط B2
 • سطح پیشرفته C1
 • سطح پیشرفته C2

هر یک از سطوح فوق مربوط به میزان تسلط افراد به زبان ایتالیایی است. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ایتالیا باید حداقل در سطح B1 این آزمون باشند. البته هر شخص باتوجه به درخواست دانشگاه یا محل کار خود در ایتالیا، باید الزامات زبانی را برآورده کند.

اگر شما هم قصد شرکت در آزمون استرنی را دارید و به دنبال راهی برای قبولی در این آزمون هستید، پیشنهاد می کنیم در دوره های آموزشی و آزمون های شبیه سازی شده مجموعه استاد آنلاین شرکت کنید.

زمانبندی برگزاری آزمون استرنی

سطح B2 آزمون استرنی برای پذیرش در دانشگاه های ایتالیا ضروری است. طبق اطلاعات منتشر شده در خصوص این آزمون توسط سایت رسمی آزمون Clis، سطح B2 آزمون زبان ایتالیایی استرنی، هر سال در ماه های آوریل و ژوئن برگزار می شود. این آزمون در مرکز آزمون ایران در تهران برگزار می شود و طبق آمار سال های گذشته در ماه های خرداد، شهریور و آذر برگزار می شود.

برگزاری سطوح مبتدی این آزمون سالانه به تعداد دفعات بیشتری برگزار می شود. با توجه به محدود بودن دفعات برگزاری آزمون در سطح متوسط و پیشرفته، لازم است با آمادگی بالا در این آزمون شرکت کنید.

منابع بسیار زیادی برای مطالعه زبان ایتالیایی موجود است اما برای موفقیت در این آزمون لازم است مطالعه اصولی داشته باشید. مجموعه استاد آنلاین شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان این آزمون با شرکت در آزمون های شبیه سازی شده به بیشترین سطح آمادگی برای شرکت در آزمون استرنی دست پیدا کنند.

نکات مهم درمورد آزمون استرنی

شرکت در آزمون استرنی برای چه کسانی ضروری است؟

به طور کلی شرکت در آزمون استرنی برای کسانی که با زبان ایتالیایی سروکار دارند، ضروری است. کاربردهای مختلف این آزمون برای افراد به شرح زیر است:

 • متقاضیان پذیرش در دانشگاه ها مراکز آموزشی ایتالیا
 • متقاضیان مهاجرت کاری به ایتالیا
 • افرادی که قصد دارند مجوز اقامت طولانی مدت در ایتالیا را بگیرند
 • افرادی که قصد دارند مهارت زبان ایتالیایی خود را بسنجند
 • کسانی که قصد دارند مدرک معتبر زبان ایتالیایی دریافت کنند

شرکت در این آزمون نیازمند شرایط خاصی نیست، متقاضیان می توانند با پرداخت هزینه آزمون با اهداف خاص خود در آزمون استرنی شرکت نموده و در صورت قبولی مدرک معتبر زبان ایتالیایی را دریافت کنند.

 بارم بندی آزمون استرنی

بارم بندی آزمون استرنی برای هر یک از سطوح این آزمون متفاوت است. سطح مبتدی این آزمون شامل 5 مهارت 12 نمره ای می باشد و سطح متوسط آن نیز شامل 20 نمره می باشد. دو سطح A و B در آزمون استرنی مجموعا دارای 100 نمره هستند.

حداقل امتیاز لازم برای قبولی در این آزمون شامل 55 درصد از نمره کامل است، بنابراین برای قبولی در سطوح مبتدی حداقل نمره 6.6 لازم است. همچنین برای قبولی در سطح متوسط آزمون استرنی، کسب حداقل نمره 14 ضرور می باشد.

قبولی در ای آزمون مستلزم کسب نمره قبولی در هر یک از 5 مهارت فوق می باشد. بنابراین داوطلبانی که نمره قبولی در هر یک از این مهارت ها کسب نکنند، مدرک Clis را دریافت نخواهند کرد. افرادی که در آزمون رد می شوند گواهی دریافت می کنند که این گواهی برای شرکت مجدد در آزمون به کار می آید. در واقع این گواهی جزئیات قبولی یا ریز نمرات در هر مهارت را ذکر می کند.

لازم به ذکر است که نتیجه نهایی این آزمون ظرف مدت سه ماه پس از برگزاری آزمون، به داوطلبان اعلام خواهد شد. همچنین امکان شرکت در آزمون های جبرانی در ماه های اسفند و شهریور برای داوطلبان این آزمون وجود دارد.

نکات مهم درمورد آزمون استرنی

منابع آزمون استرنی

برای قبولی در سطوح متوسط و پیشرفته‌ی آزمون استرنی، لازم است در زبان ایتالیایی مهارت های کافی بدست آورید. منابع این آزمون بسیار زیاد هستند، در واقع هر کتاب یا منبعی که بتواند باعث افزایش مهارت های شما در زمینه زبان ایتالیایی شود و شما را به سطح متوسط در این زبان برساند، یک منبع مناسب برای آزمون استرنی محسوب می شود.

مجموعه استاد آنلاین با مشاوره در زمینه منابع لازم برای آزمون استرنی و همچنین برگزاری آزمون های شبیه سازی شده، یک سکوی پرتاب برای موفقیت داوطلبان محسوب می شود. اگر قصد دارید با یک بار شرکت در آزمون زبان استرنی به موفقیت دست یابید، به شما پیشنهاد می کنیم با مشاوران مجموعه استاد
آنلاین در ارتباط باشید.

جمع بندی

آزمون استرنی یک آزمون زبان ایتالیایی است و برای افرادی که قصد مهاجرت کاری یا تحصیلی به ایتالیا را دارند، مناسب می باشد. برای شرکت در این آزمون لازم است هر یک از 5 مهارت اصلی را در زبان ایتالیایی تقویت کنید و ضمن مطالعه کافی، یک برنامه دقیق برای قبولی در این آزمون داشته باشید.

دپارتمان آموزشی استاد آنلاین شرایطی را برای متقاضیان آزمون استرنی فراهم کرده تا با شرکت در آزمون های شبیه سازی شده و مرور مطالب به موفقیت در این آزمون دست پیدا کنند.

اگر شما هم قصد دارید در آزمون استرنی شرکت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم با مشاوران مجموعه استاد آنلاین تماس بگیرید تا از شرایط و جزئیات پکیج های آموزش زبان ایتالیایی و آزمون های شبیه سازی شده، اطلاعات کافی را بدست آورید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
استراتژی موفقیت در آزمون زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی در سال ۲۰۲۴

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان کبری رهبر ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

باسلام ایکونی که جهت ان ثبت نام کرده ام درکدام قسمت قرار دارد که استفاده کنم سپاس

profile avatar اساتید آنلاین ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

درود بر شما
برای اطلاعات بیشتر و داشتن مشاوره تلفنی با همکاران ما با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
tel:02171057276
موفق باشید

question