راهنمای تحصیل در آرژانتین ۲۰۲۱

تحصیل در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین به دلیل هزینه های اندک زندگی، مردمان خونگرم و آب و هوای استوایی برای بسیاری از دانشجویان جذاب است.

آرژانتین از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالا است.

پایتخت این کشور بوئنوس آیرس و زبان رسمی آن اسپانیایی است. واحد پول آرژانتین، پزوی آرژانتین نام دارد. جمعیت این کشور بیش از 45 میلیون نفر است.

۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبار هستند که بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند.

پنج نفر آرژانتینی مختلف جایزه نوبل را (در رشته‌های شیمی، پزشکی و صلح) برده‌اند.

آرژانتین از منابع طبیعی غنی، جمعیت باسواد با درصد بالا، بخش کشاورزی صادرات محور، و پایه صنعتی متنوع بهره می‌برد. کشور از لحاظ تاریخی دارای طبقه متوسط فراوانی در مقایسه با دیگر کشورهای آمریکای لاتین است. نیروی هسته‌ای در آرژانتین در وضعیت بسیار پیشرفته‌ای قرار دارد. آرژانتین برنامه هسته‌ای خود را بدون هیچگونه وابستگی عمده به فناوری خارجی توسعه داده‌است.

پیشرفت های علمی در آرژانتین

آرژانتین مسئول کشف‌های عمده و مهمی در جهانی بوده‌اند. رنه فاوالورو به‌طور مثال شیوه‌هایی جراحی را توسعه داد و برای اولین بار در جهان جراحی بای پس عروق کرونری را انجام داد، و فرانچسکو دپدرو یک وسیله مطمئنتر به عنوان ابزار مصنوعی تحریک ‌کننده قلب اختراع کرد.

 برناردو هوسای نقش هرمون‌های هیپوفیزی را در تنظیم قند خون در جانوران کشف کرد؛ چزار میلستین تحقیقات گسترده‌ای را در زمینه پادتن‌ها انجام داد؛ لوئیز للوار کشف کرد که چگونه ارگانیسم‌ها که انرژی در خود ذخیره می‌کنند، گلوکز را به گلوکوژن تبدیل می‌کنند، و نیز ترکیباتی که در عملیات سوخت و ساز هیدرات‌های کربن نقش اساسی دارند.

لوئیز آگوته یکی از دو عملیات انتقال خون با خون از پیش ذخیره شده در تاریخ را انجام داد. انریکو فینوچیتو برخی از وسایل میز جراحی مانند قیچی های جراحی طراحی کرد که نام خودش بر آن نهاده شد («قیچی فینوچیتو»).

روبرتو زالدیوار یک پیشگام در فرایندها و تحقیقات مربوط به لیزر چشمی است. تحقیقات آرژانتین موجب پیشرفت در درمان‌های التیام جراحات، بیماری قلبی، و اشکال متعددی از سرطان شده‌است.

در حوزه‌های دیگر علوم، خوآن وستیچ پدر علم جدید شناخت آثار انگشت است.

رائول پاتراس دپسکارا اولین پرواز به وسیله بالگرد را در جهان انجام داد. لازلو بایرو مجاری-آرژانتینی اولین روان نویس‌های نوین را به‌طور گسترده تولید نمود.

 ادواردو تائوروزی کارآمدترین موتور احتراقی پاندولی را عرضه کرد. خوآن مالداسن نیز، یک دانشمند آرژانتینی آمریکایی است که شخصیت تعیین‌کننده در وضع نظریه ذرات بنیادی بوده‌ است.

تحصیل در آرژانتین

دانشگاه های آرژانتین در سطح جهانی شناخته شده هستند. 39 موسسه در این کشور در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS ( سال 2015 ) قرار گرفته اند. در سال های اخیر کشور آرژانتین امکانات و برنامه های آموزشی بسیاری را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.

آرژانتین دارای بیش از ۵۳ دانشگاه عمومی و ۴۹ دانشگاه خصوصی است. تحصیل در دانشگاه های عمومی آرژانتین رایگان است . دانشجویان مقطع دکترا حقوق دریافت می کنند.

تعداد دانشجویان خارجی پذیرفته شده در دانشگاه های دولتی و خصوصی در آرژانتین به طور قابل توجهی افزایش یافته است. بیشترین تعداد این دانشجویان خارجی در دانشگاه بوینس آیرس ثبت نام شده اند.

شرایط و روند پذیرش برای تحصیلات عالی در آرژانتین بسته به سطح تحصیلاتی که دانشجو می خواهد انجام دهد یعنی کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا متفاوت است.

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در مقطع کارشناسی

اگر چه زبان رسمی آرژانتین زبان اسپانیایی است، تعدادی از رشته برای سهولت تحصیل دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی ارائه می شود.  

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آرژانتین تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس ضروری است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول ۶ است و حداقل نمره تافل مبتنی بر رایانه (۲۱۳) مبتنی بر اینترنت (۷۹ – ۸۰) مبتنی بر مقاله (۵۵۰) است.

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در مقطع کارشناسی حدود 4 سال به طول می انجامد. زبان رسمی تحصیل در این مقطع اسپانیایی است.

دانشجویان بین المللی ضمن تحصیل در مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی رایگان نیست و هزینه تحصیل در رشته ها و دانشگاه های مختلف سالیانه حدود 5 تا 15 هزار دلار است. شانس دریافت بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی در مقطع کارشناسی بالا نیست و اغلب دانشجویان بین المللی به دلیل محدودیت تدریس به زبان انگلیسی در این مقطع امکان پذیرش ندارند.

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در مقطع کارشناسی ارشد به زبان اسپانیایی و یا زبان انگلیسی امکانپذیر است. البته تعداد رشته های انگلیسی محدود است.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد می بایست مدرک کارشناسی و مدرک زبان انگلیسی با نمره آیلتس 6.5 داشته باشید. در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان ضمن تحصیل 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند. طول دوره کارشناسی ارشد 1-2 سال است که نسبت به رشته تحصیلی متغیر است.

تعداد دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار بیشتر از مقطع کارشناسی و دکتری است. در واقع پرطرفدارترین دوره تحصیلی در آرژانتین برای دانشجویان بین المللی دوره کارشناسی ارشد است.

تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی رایگان نیست و هزینه تحصیل در رشته ها و دانشگاه های مختلف سالیانه 5 تا 15 هزار دلار است.

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین در مقطع دکترا

مدرک دکتر بالاترین مدرک تحصیلی است که در آرژانتین می توان دریافت کرد ، طول دوره دکتری توسط موسسات به صورت جداگانه تعیین می شود ، اما به طور کلی از ۲ تا ۶ سال متغیر است.

این برنامه شامل تحقیقات دانشگاهی مستقل در یک یا چند رشته است. دکترا با پایان نامه فردی (tesis) و همچنین دفاع عمومی، هر دو به زبان اسپانیایی به پایان می رسد.

دانشجویان در این مقطع شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی و یا حقوق دارند. برای دوره تحقیقاتی و کار در مقطع دکتری اغلب دانشجویان حقوق دریافت می کنند بنابراین تحصیل در این مقطع بدون شهریه و هزینه خواهد بود. علاوه بر این دانشجویان 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند اما با توجه حجم بالای فعالیت های علمی در این مقطع بیشتر دانشجویان فرصت زیادی برای کار بیرون از محیط دانشگاه را ندارند. رزومه علمی-پژوهشی دانشجو برای پذیرش در مقطع دکتری بسیار حائز اهمیت است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی

  • گذرنامه معتبر ( اعتبار گذرنامه باید تا شش ماه پس از تاریخ اتمام تحصیل مورد انتظار شما باشد ، شما همچنین باید یک فتوکپی از هر صفحه گذرنامه خود را ارائه دهید).
  • دو عکس ۴ × ۴ در پس زمینه سفید
  • اثبات ثبت نام دانشگاه شما در دانشگاه آرژانتین
  • یک گواهی پلیس نشان می دهد که شما سابقه کیفری ندارید.
  • پرداخت هزینه ویزای دانشجویی ، این فقط به صورت نقدی قابل پرداخت است.
  • ریز نمرات قبلی دانشجو همراه با ترجمه رسمی

بسته به ملیت ، محل تحصیل و مدت اقامت پیش بینی شده از شما خواسته می شود مدارک دیگری را ارائه دهید ، مانند:

  • نسخه های معتبر شناسنامه
  • اثبات داشتن بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود در آرژانتین
  • مدارک دانش زبان اسپانیایی
  • اسکن و کپی های متعدد گذرنامه یا کارت های شناسایی و عکس های اضافی گذرنامه

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question