صفر تا صد تحصیل در لوکزامبورگ ۲۰۲۱

مدت زمان تخمینی مطالعه: 5 دقیقه

در کشور کوچک و زیبای لوکزامبورگ از هر 4 دانشجو یک نفر خارجی است، از این رو تحصیل در لوکزامبورگ یک گزینه عالی برای دانشجویان بین المللی است. لوگزامبورگ کشوری کوچک در قاره اروپا و در شمال فرانسه است. این کشور با بلژیک ، فرانسه و آلمان همسایه است. لوکزامبورگ جزء ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود.

این کشور که در شمار کوچکترین کشورهای اروپایی با مساحت تقریبی ۲,۵۸۶ کیلومتر مربع و جمعیتی نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر است.

زبان رسمی مردم این کشور لوگزامبورگی، فرانسوی و آلمانی است.

به‌خاطر موقعیت لوکزامبورگ، این کشور باستانی قرن‌ها را در جنگ گذرانده‌است. خاندان سلطنتی لوکزامبورگ که در سال ۹۶۳ به‌وسیله زیگفری تأسیس شد، چهار فرمانروا از امپراتوری مقدس روم را شامل می‌شد. یکی از آنها، شارل چهارم بود که در ۱۳۵۴ لوکزامبورگ را به سطح دوک نشین ارتقا داد. این دوک‌نشین در ۱۴۴۳ با بورگاندی متحد شد.

بعد از ۳۰۰ سال محاصره سخت و نبردهای خونین، دژ لوکزامبورگ بر اساس معاهده اوترخت (۱۷۱۳) به اتریش واگذار، و پس از آن بر اساس صلح‌نامه کامپو فورمیو به فرانسه ملحق شد. بعد از کنگره وین (۱۸۱۵) لوکزامبورگ به‌عنوان ملک شخصی به ویلیام اول، پادشاه هلند، واگذار شد. لوکزامبورگ در ۱۸۳۹ استقلال یافت و بخش غربی این کشور باستانی به بلژیک داده شد. عهدنامه لندن در ۱۸۶۷ بی‌طرفی دائمی دوک‌نشین را اعلام کرد. ارتش آلمان در ۱۹۱۴ و ۱۹۴۰ این بی‌طرفی را نقض کرد. بعد از جنگ جهانی دوم لوکزامبورگ نقش مهمی در تأسیس بنلوکس، ناتو، و جامعه اروپا داشت. واحد پول لوکزامبورگ از سال ۲۰۰۲ یورو است.

تحصیل در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ یکی از بهترین راه ها برای دریافت اقامت این کشور است. با در دست داشتن پاسپورت کشور لوکزامبورگ می توانید به 127 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید؛ هم چنین امکان سفر به 42 کشور با اخذ ویزای فرودگاهی نیز وجود دارد.

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی

طول دوره تحصیل افراد در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال است. افرادی که دارای مدرک دیپلم باشند می توانند برای مقطع کارشناسی در کشور لوگزامبورگ اقدام نمایند.

برای معادل سازی مدرک دیپلم دبیرستان لازم است درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه داده و اسناد مورد نیاز را به دپارتمان تایید مدرک دیپلم دانشگاه مورد نظر تحویل دهد ، این دپارتمان برای گواهینامه ها / دیپلم های پایان مدارس متوسطه ( عمومی ، فنی و حرفه ای ) که در خارج از کشور تحصیل کرده اند ، معادل ارزشیابی می کند.

درخواست های مربوط به تشخیص معادل سازی منوط به پرداخت هزینه اجباری است و بسته به کشوری که گواهینامه / مدرک تحصیلی را دریافت کرده است ، مبلغ آن متفاوت است. تحصیل در لوکزامبورگ هم چون بسیاری از کشورهای اروپایی شامل هزینه است. در تحصیل در مقطع لیسانس سالیانه حدود 8 تا 10 هزار یورو هزینه خواهد داشت. زبان تدریس در اکثر دانشگاه های این کشور انگلیسی است و به همین علت برای اخذ پذیرش نیاز به آیلتس 6 به بالا دارید.

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عموما دو تا سه سال به طول می انجامد. یکی از پیش نیاز های اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور مدرک کارشناسی معتبر است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک آیلتس 6.5 به بالا است. در این مقطع نیز افراد دانشجو حدود ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ در مقطع دکترا

طول دوره تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه لوگزامبورگ حدود ۳ سال است.

اساتیدی در دانشگاه لوگزامبورگ هیئت علمی این دانشگاه را تشکیل داده اند که از اساتید معتبر ۲۰ کشور دنیا هستند.

مهمترین فعالیت دانشجویان در مقطع دکترا در زمان تحصیل در لوگزامبورگ ، انجام پروژه ها و کارهای تحقیقی و تهیه مقاله و پایان نامه است. فراد در این مقطع حدود 40 ساعت در هفته اجازه ی کار پاره وقت دانشجویی را خواهند داشت.

کلیه داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن هستند ، می توانند پس از یافتن استاد راهنما برای پایان نامه خود ، برای ثبت نام در دکترا ثبت نام کنند.

روش ثبت نام بسته به وضعیت شما کمی متفاوت است ، دفتر مطالعات دکترا مسئول کلیه مراحل و سوالات مربوط به مسیر تحصیل دانشجوی دکتری است ، ثبت نام در کل سال امکان پذیر است و باید هر ترم تمدید شود.

شرایط پذیرش دکترا

استاد راهنمای پایان نامه این موارد را تأیید می کند:

  • تایید صلاحیت داوطلب با توجه به شرایط مندرج در ماده 12 قانون 12 آگوست 2003.
  • استعداد داوطلب برای کار مستقل و تحقیقات علمی.
  • قابل قبول بودن پایان نامه برنامه ریزی شده.

پذیرش با پیشنهاد استاد راهنمای پایان نامه و بر اساس معیار های ذکر شده در بالا توسط رئیس دانشگاه انتخاب می شود.

بورسیه

بورسیه تحصیلی و تحصیلات رایگان در کشور لوکزامبورگ دو مقوله جدا از هم هستند که به نوعی زیر مجموعه هم نیز محسوب می‌ شوند. در نظر داشته باشید که بورسیه تحصیلی در این کشور به طور کلی یک نوع کمک هزینه محسوب می شود که می تواند رویکردهای مختلفی را مدنظر قرار دهد.

اغلب بورسیه های تحصیلی در کشور لوکزامبورگ شامل رشته های کشاورزی، جنگلداری، هنر، علوم انسانی، مدیریت  ارتباطات، آموزش پرورش، صنایع دستی علوم کامپیوتر، علوم سلامت و خدمات گردشگری است.

بورسیه تحصیلی در کشور لوکزامبورگ بیشتر در مقطع تحصیلات تکمیلی اعطا می شود. در صورتی که اقامت کشور لوکزامبورگ را دارید و یا به عنوان یک کارمند یا کارگر حقوق بگیر این دولت هستید، شرایط استفاده از بورسیه تحصیلی را خواهید داشت در غیر این صورت اگر شما از اتباع کشور دیگری باشید می‎ی بایست حداقل 5 سال را در خاک این گذرانده باشید و یا مقطع کارشناسی خود را در کشور لوکزامبورگ طی کرده باشید تا شرایط بورسیه تحصیلی برای شما فراهم شود.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی

برای درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ باید ابتدا مدارک زیر را آماده نمایید:

  • مدارک تحصیلی شامل تمامی مقاطع تحصیلی (متوسطه، پیش دانشگاهی، لیسانس و غیره)
  • رسید پرداخت شهریه دانشگاه محل تحصیل
  • گذرنامه معتبر با حداقل دو صفحه خالی
  • یک نسخه فرم درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ تکمیل شده و امضا شده
  • تمکن مالی کافی برای تامین مخارج خود در طول تحصیلات در لوکزامبورگ و هزینه بازگشت به کشور مبداء
  • بیمه معتبر برای سلامت و حوادث که کل روزهای اقامت شما را در لوکزامبورگ به عنوان یک دانشجو پوشش دهد . بیمه باید برای تمام کشورهای شنگن برای حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو باشد
  • مدارکی جهت اثبات خروج از لوکزامبورگ پس از اتمام دوره تحصیلی

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question