موفقیت در زبان کنکور ارشد | چگونه زبان کنکور کارشناسی ارشد را با موفقیت پشت سر بگذاریم

موفقیت در زبان کنکور ارشد

برای شرکت در مقطع فوق لیسانس در ایران، دانشجویان موظفند که در دوره کارشناسی شرکت کرده و پس از پایان دوره، مجاز هستند که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند. کنکور کارشناسی ارشد از دروس تخصصی تشکیل شده است که برای هر رشته، دروسی خاص است. آن چه که بین رشته های مختلف مشترک است، نیاز به داشتن مهارت در زبان انگلیسی است تا بتوان نمره ی خوبی از بخش زبان کنکور ارشد کسب کرد. در ادامه نکاتی برای موفقیت در زبان کنکور ارشد به شما ارائه خواهیم کرد.

زبان غیرتخصصی کنکور کارشناسی ارشد از 3 بخش تشکیل شده است:

در این مقاله به نکاتی برای موفقیت در این کنکور می پردازیم!


برای موفقیت در کنکور ارشد ابتدا باید بدانید که سبک و تعداد سوالات زبان عمومی ارشد چگونه است؟

سوالات زبان عمومی کنکور ارشد، مشتمل بر 30 سوال برای هر رشته و گرایش می باشد. این 30 سوال به دو گروه 15 سوالی تقسیم می شود: زبان عمومی و زبان تخصصی.

سوال 1 تا 10 سوالات زبان عمومی و مرتبط با مبحث واژگان است.

سوال 11 تا 15 سوالات زبان عمومی و از بخش گرامر آن است. این بخش از سوالات در قالب کلوزتست مطرح می شود.

سوال 16 تا 30 سوال زبان تخصصی هر رشته است. معمولاً در این بخش، داوطلبان با سه متن تخصصی روبرو هستند که از آنها سوالات تخصصی رشته مورد نظر پرسیده می شود. بیشتر دیده شده که یکی از این متن ها حذف شده و به جای آن 5 تک سوال تخصصی پرسیده می شود. (یعنی با دو حالت روبرو هستیم: 3 متن تخصصی و هر متن 5 سوال؛ یا دو متن تخصصی هر متن 5 سوال به همراه 5 سوال جای خالی)

زبان کنکور ارشد


حال باید دید که برای پاسخ به این سوالات می بایست از چه منابعی استفاده کرد.

خواندن معنی و لغات فارسی به تنهایی نمی تواند کمک زیادی به شما کند. حتما  باید کاربرد لغت در جمله را نیزدر نظر بگیرید بسیاری از لغات معنی خود را در جمله به شما نشان خواهند داد. باید بیاموزید که معنی لغات را در قالب جمله حدس بزنید.

برای افرادی که دامنه ی لغات خوبی ندارند توصیه می شود که در قدم اول به افزایش دامنه لغات بپردازند و می توانید از کتاب 504 کمک بگیرید و اگر مدت زیادی است که از زبان دور بوده اید راه دیگر آن است که از کتاب های Vocabulary in Use استفاده کنید تا کمی سطح خود را بالا ببرید

اگر با معنا کردن جملات و یا معنا کردن تک تک لغات مشکل دارید حتما از نظر گرامری زبان مشکل دارید و باید به تقویت گرامر زبان بپردازید تا بتوانید به راحتی جملات را ترجمه کنید.

برای تسلط به مهارت های گرامری از کتاب های Grammar in Use استفاده کنید.

داشتن علم زبان عمومی و درک ساختار جمله کمک بسیاری به فهم مطالب تخصصی و موفقیت در زبان کنکور ارشد خواهد کرد. بیش از 90 درصد لغات مطالب تخصصی، لغات عمومی هستند و بدون افزایش دامنه لغات و درک صحیح گرامر و ساختار جمله، دستیابی به دانش زبان تخصصی بسیار سخت می شود.


آیا رفتن به کلاس کنکور برای زبان می تواند به موفقیت در زبان کنکور ارشد کمک کند؟

بدون شک صرف حضور در کلاس نه تنها برای زبان بلکه برای سایر دروس نیز نمی تواند تضمین کننده موفقیت شما در کنکور باشد. بالطبع، اگر اننتخاب صحیحی برای کلاس داشته باشید، کلاس کمک حال شما در درک بهتر مفاهیم خواهد داشت. چنانچه در کلاسی حاضر هستید، حتما و همزمان با کلاس پیش رفته و در روز های حد فاصل بین جلسات کلاس به خواندن مباحث مطرح شده و افزایش دامنه لغات خود بپردازید. اگر به دلایلی همچون عدم تمکن مالی، عدم دسترسی به کلاس های اساتید مطرح قادر به شرکت در کلاس ها نیستید، می توانید با تکیه بر دانش کتاب ها به موفقیت کاملی دست پیدا کنید و یا از کلاس های آنلاین و غیرحضوری کنکور ارشد استفاده نمایید.

 


پیشنهاد ویژه: 

شما می توانید با شرکت در دوره ی هیبریدی آنلاین زبان کنکور ارشد موفقیت در زبان کنکور ارشد خود را تضمین کنید! برای اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com رفته و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question