تعلیق برگزاری آزمون تافل در ایران

تعلیق برگزاری آزمون تافل

زمان برگزاری آزمون تافل در ایران عقب افتاد! بهترین تصمیم در زمان تعلیق برگزاری آزمون تافل چه خواهد بود؟ خبر تعلیق برگزاری آزمون تافل در ایران شوک عجیبی بود که به برخی از داوطلبین چنین آزمونی وارد شد.

چرا که استرس های قبل از ازمون را دوصد چندان کرده و باعث سردرگمی داوطلبینی شده که برای این ازمون ماه ها تلاش کرده اند و یا برنامه های خود را با دریافت کسب نمره ی ایده آل از ازمون تافل، هماهنگ کرده اند. در این مقاله قصد داریم کمی به ازمون تافل، گذشته ی آن در ایران و در حال حاضر بپردازیم و در نهایت راهکارهایی ارایه دهیم که می تواند جز بهترین تصمیم ها در چنین شرایطی باشد.

 کوتاه شده کلمات Test of English as a Foreign Language ؛ TOFEL که به معنی” ازمون معلومات انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی ” است. ازمون تافل به طور کلی برای بسیاری از موسسات و دانشگاه های معتبر در سرتاسر دنیا مورد پذیرش است به همین خاطر متقضیان زیادی دارد. این آزمون متعلق به موسسه ETS بوده که مرکز آن در نیویورک است. موسسه ETS یک موسسه غیر انتفاعی است و یکی از بزرگترین مراکز برگزارکننده تافل می باشد که سازمان سنجش، ازمون تافل را تحت نظارت چنین مرکزی برگزار می کند. از زمان شکل گیری چنین ازمونی تا به امروز نزدیک به 20 ملیون نفر شرکت کرده اند و در حال حاضر بیش از شش هزار موسسه در بیش از 130 کشور جهان، محل برگزاری چنین آزمونی هستند. در ایران بیشترین کاربرد آزمون تافل شامل مقاطع ارشد و دکتری می باشد.

کشور ایران از سال های دور تا به امروز درگیر تحریم های متعددی از سوی امریکا بوده است که باعث محرومیت های زیادی از سمت کشورهای مختلفی به خصوص کشورهای غربی شده است. در سال های نه چندان دور در ایران امکان برگزاری ازمون تافل نبوده و پس از پیگیری های متعدد سازمان سنجش با موسسه ی ای تی اس، ایران هم جز مراکزی قرار گرفته است که مجوز برگزاری چنین ازمونی را دارد. اما در حال حاضر تحریم های جدیدی شامل کشورمون شده که باز ایران را به گذشته ی خود برده است. تحریم های مالی جدیدی که برای کشورمون در نظر گرفته شده باعث تعلیق برگزاری آزمون تافل در ایران شده است که در سایت رسمی آزمون تافل این اطلاعیه به صورت کامل منتشر شده است. در این بیانیه سازمان ای تی اس که مسیول برگزاری آزمون تافل در سرتاسر دنیا است، اعلام کرده که در حال حاضر داوطلبین چنین ازمونی در ایران قادر نیستند ثبت نام کنند و در آن شرکت کنند. گویا از دلایل بروز چنین محدودویت هایی، وجود مشکلات مالی است که موسسه ی ای تی اس با برخی از مراکز مالی ایران پیدا کرده است. از زمان اعلام تحریم های مختلف علیه ایران این اولین بار است که ازمون های علمی شامل چنین محدودیت هایی می شود.

در واکنش به انتشار چنین خبری، معاون سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است که برگزاری آزمون تافل لغو نشده و سازمان سنجش در حال رفع مشکلات پیش آمده است. همچنین وی اشاره کرد افرادی که قبل از انتشار این خبر در ازمون تافل ثبت نام کرده اند مشکلی نخواهند داشت و ازمون چنین افرادی طبق روال گذشته برگزار خواهد شد. به طورکلی انتشار چنین بیانیه ای باعث سردرگمی متقاضیانی زیادی شده که باعث واکنش های مختلفی از سوی مسیولین مرتبط در این خصوص شده و وعده ی حل هر چه زودتر این مشکل را داده اند.

تعلیق برگزاری آزمون تافل

در حال حاضر بهترین تصمیم برای متقاضیان تافل در ایران چیست؟

 1. تاریخ آزمون خود را تغییر دهید
  شما می توانید تا سه روز قبل از آزمون خود، به صورت آنلاین جهت تغییر تاریخ یا مرکز آزمون تافل اقدام نمایید.(توجه داشته باشید جهت انجام چنین تغییری می بایست مبلغی به اندازه ی 60 دلار را پرداخت کنید.)
  در حال حاضر به دلیل تعلیق برگزاری آزمون تافل شرایط برگزاری آن در ایران موجود نمی باشد.
 2. صبر کنید.
  باتوجه به تعلیق برگزاری ازمون تافل، حجم نارضایتی های اعلام شده و واکنش هایی که مسیولین سازمان سنجش نسبت به این موضوع داشتند شاید با کمی گذر زمان و صبر بتوان راهکار مناسبی پیدا کرد و راه برای برگزاری ازمون باز شود. البته این راه کار برای متقاضیانی مناسب است که برای دریافت نمره ی ایده ال از تافل عجله ندارند.
 3. از تافل به آیلتس تغییر جهت دهید.
  در حال حاضر هر دو ازمون تافل و ایلتس از ازمون های معتبر و قابل اطمینانی هستند که مورد قبول اکثر دانشگاه ها و موسسات عالی رتبه هستند. اگر برای ازمون عجله دارید پیشنهاد ما به شما ، تغییر جهت به سمت ایلتس است. در حال حاضر ازمون ایلتس در ایران قابلیت برگزاری دارد و محدودیتی برای آن در نظر گرفته نشده است و شما نیازی به پرداخت هزینه های اضافی همچون هزینه های مسافرت به خارج از ایران را نخواهید داشت. درنتیجه ازمون ایلتس به عنوان جایگزین برای ازمون تافل می تواند انتخاب درست و به جایی باشد. پس تا زمانی که تحریم ها تشدید نشده ازمون ایلتس را از دست ندهید! و از همین الان برای آن برنامه ریزی کنید.
 4. کشوری را برای ازمون انتخاب کنید که اجازه ی برگزاری ازمون تافل را داشته باشد.
  شما می توانید همانند بعضی از ازمون های معتبری که در خارج از ایران برگزار می شود، حضور پیدا کنید و ازمون تافل را در آن مکان امتحان دهید. البته اینکار با سختی هایی همچون هزینه های مسافرتی همراه خواهد بود اما گاهی تنها کسب نمره ی ایده ال در ازمون تافل راه گشای شما خواهد شد.

به طور کلی ازمون های علمی و معتبر همیشه کمی استرس را برای متقاضیان به همراه دارد. حال این محدودیت های جدید شاید باعث افزایش این استرس ها و حجم نارضایتی ها در ایران شود. اما همیشه هر مشکلی یک راهکاری دارد و این اتفاق در هرجای دنیا ممکن است به شکل های مختلفی رخ دهد که در کشورمان در قالب تحریم ها قرار گرفته است. ما در اساتید انلاین کنار شما هستیم تا دغدغه ها و مشکلات شما را درک کنیم و بهترین راهکار را به شما ارایه دهیم تا بهترین نتیجه در کوتاه ترین زمان را بگیرید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question