بهترین پلتفرم کلاس آنلاین و مجازی

پلتفرم کلاس مجازی

بهترین پلتفرم کلاس آنلاین و مجازی چیست؟ این سوالی است که تقریباً هر مدرسی در طول زمان تدریس خود، حداقل یک بار در ذهنش مرور کرده است. اما به واقع آیا می توان در بین صدها پلتفرمی که در دسترس هستند، یکی را به عنوان بهترین انتخاب کرد؟

پاسخ به این سوال خیر است. زیرا در دنیای آموزش آنلاین و برگزاری کلاس های مجازی، تمامی پلتفرم های موجود در دنیا برای رفع بخشی از نیازهای کاربران به وجود آمده اند. پس مهم است که شما به عنوان مدرس در ابتدا درک صحیح و کاملی از خواسته های خود و دانشجویان تان داشته باشید تا بتوانید پلتفرم مناسبی را انتخاب کنید. در این مقاله ابتدا یک دسته بندی بر اساس انواع نیاز های مدرسین معرفی می شود. از این طریق متوجه خواهید شد که در کدام دسته قرار می گیرید. در مرحله بعدی قصد داریم با شرح ویژگی های این پلتفرم ها، بهترین پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین و مجازی از دید شما را به کمک هم انتخاب کنیم. پس با این مقاله را تا انتها به دقت بخوانید.

در این مقاله قصد داریم با شرح ویژگی های این پلتفرم ها، بهترین پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین و مجازی از دید شما را به کمک هم انتخاب کنیم. پس با این مقاله را تا انتها به دقت بخوانید.

شما در کدام دسته هستید؟

دسته 1) اگر مدرسی هستید که تمایل دارید آموزش های خود را به صورت ویدئویی، زنده (Live) و یا ترکیبی از این دو ارائه کنید، ما به شما در این مقاله می گوییم مدرس پیشرو.

دسته 2) اگر صرفاً به دنبال آموزش به صورت زنده (Live) هستید و به دنبال نرم افزارهای آموزش آنلاین هستید، ما به شما در این مقاله می گوییم مدرس آنلایو (On Live)

دسته 3) اگر صاحب موسسه هستید و به دنبال یک پلتفرم جامع مدیریت آموزش و کلاس های مجازی می باشید، به شما پیشنهاد می کنیم به صفحه خدمات ویژه موسسات مراجعه کنید.

معرفی بهترین پلتفرم های مناسب برای آموزش آنلاین

دسته اول (مدرسان پیشرو):

اگر مدرسی هستید که تمایل دارید آموزش های خود را به صورت ویدئویی، زنده (Live) و یا ترکیبی از این دو ارائه کنید، باید به دنبال پلتفرم هایی باشید که چند امکان را به شما به صورت هم زمان ارائه می کنند:

  • باید یک سیستم مدیریت آموزش (LMS) در اختیار شما بگذارد. این سیستم باید محیطی کاربرپسند و راحت داشته باشد که دانشجویان تان دچار سردرگمی نشوند.
  • سیستم مدیریت در فروش داشته باشد تا در صورت نیاز بتوانید با کمک این سیستم، کلاس های خود را با بالاترین ظرفیت برگزار کنید.
  • امکانات پیشرفته آموزش روز دنیا از جمله امکان رصد فعالیت کاربران، آموزش شرطی، آموزش قطره چکانی و… را داشته باشد.
  • سیستم ثبت نام، احراز هویت و واریز وجه آن کاملاً شفاف و بدون هیچ گونه ابهامی باشد.
  • پلتفرم برگزاری کلاس زنده (Live) به همراه سیستم ارتباط با دانشجو حرفه ای داشته باشد.

قبل از ثبت نام در هر پلتفرمی، حتماً این 5 مورد را بررسی کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

پلتفرم کلاس آنلاین

بهترین پلتفرم کلاس آنلاین و مجازی

بهترین پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین ومجازی ویژه دسته اول (مدرس پیشرو):

همانطور که گفتیم هر پلتفرمی دارای ویژگی منحصربه فردی است که در زیر بهترین پلتفرم های آموزش آنلاین و ویژگی آن ها را بیان می کنیم.

جامع ترین پلتفرم آموزش آنلاین و مجازی در ایران است که با تمامی نیاز های شما برای آموزش آنلاین را برطرف می کند. این آموزش ها به صورت روزانه و دقیق زیر نظر برترین متخصصان هر حوزه آموزشی برنامه ریزی شده اند. از این رو می توانید اطمینان داشته باشید که این روش آموزشی تمام نیازهای شما را پوشش می دهد.

بهترین پلتفرم کلاس آنلاین و مجازی

یکی از پر بازدیدترین وب سایت های آموزش آنلاین در دنیا با امکان ثبت نام دانشجو از سراسر دنیا. این وب سایت به اساتیدی که به زبان انگلیسی تدریس دارند بسیار توصیه می شود زیرا آموزش ها و دوره های این وبسایت همگی به زبان انگلیسی ارائه می شود. در این وبسایت تقریبا به تمام مباحث روز دنیا پرداخته شده است.

یودمی پلتفرم کلاس آنلاین

این وب سایت با خدمات آموزشی ترکیبی و کاربرپسند خود یکی از یکه تاز های این عرصه به شمار می رود. تنها مشکل این سایت این است که برای استفاده از آن باید از VPN استفاده کنید. دانشگاه های برتر زیادی از سراسر دنیا با این وبسایت همکاری می کنند. نحوه تعامل با کاربران در این وبسایت منحصر به فرد است. زیرا مواردی مثل برگزاری آزمون طی دوره و آپلود فایل تمرین در نظر گرفته شده است.

کورسرا پلتفرم کلاس آنلاین

به جرات می توان گفت که این پلتفرم یکی از بی نظیرترین تجربیات کاربری برای شما و دانشجویان تان را به ارمغان می آورد. این وبسایت آموزش های آنلاین دانشگاه های مختلف را برگزار می کند. برای برخی از این آموزش ها گواهینامه هم صادر می شود. بسیاری از دوره های کَنوَس به شکل رایگان برگزار می شود.

کنوس پلتفرم کلاس آنلاین

بهترین پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین ومجازی ویژه دسته دوم (مدرس آنلایو):

اگر آموزش تان به صورت زنده (Live) است و به دنبال نرم افزارهای آموزش آنلاین هستید، در زیر لیست بهترین نرم افزارها را معرفی می کنیم:

  • ادوبی کانکت (Adobe Connect)

این نرم افزار یکی از کامل ترین نرم افزارهای کلاس آنلاین است و امکانات بی نظیری به شما می دهد. سرعت بالا، امکانات گسترده مدیریت کلاس و دانشجویان، گروه بندی و کار گروهی، به اشتراک گذاری هرگونه فایل صوتی و تصویری و سند، به اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ، حالت های مختلف نمایش کلاس و امکان شخصی سازی تنها بخشی از امکانات این نرم افزار به شمار می رود.

این نرم افزار برای مدرسان غیر رایگان است. برای دریافت مشاوره و انتخاب این بستر آموزشی می توانید در ساعات اداری با شماره ی 03131319577 و یا 09059054631 تماس حاصل فرمایید. مشاوره کارشناسان ما کاملاً رایگان می باشد.

مهم ترین عیب نرم افزار ادوبی کانکت این بود که نصب نرم افزار الزامی بود که در نسخه 10.8 این مشکل برطرف گردیده و کاملاً بدون نصب نرم افزار و تحت وب می توان استفاده نمود.

این نرم افزار نسخه اندروید و IOS را پشیبانی می کند.

ادوبی کانکت پلتفرم کلاس آنلاین

اهمیت ادوبی کانکت Adobe Connect در آموزش آنلاین
  • بیگ بولو باتن (Big Blue Button)

نرم افزاری متن باز (Open Source) و بسیار محبوب که توانست در بین مراکز آموزشی در ایران جایگاه خوبی برای خود کسب کند. این نرم افزار بسیار سبک می باشد و نیاز به نصب هیچگونه نرم افزاری وجود ندارد و کاملاً تحت وب است.

این نرم افزار هم برای مدرسان و هم برای دانش آموزان رایگان است (سورس نرم افزار به سادگی قابل تهیه است). البته به دلیل نیاز به دانش فنی برای نصب نرم افزار بیگ بلو باتن بر روی سرور لینوکسی میتوانید از شرکت معتبری در ایران تهیه کنید که سرعت خوب و قابل قبولی برای ارائه تدریس تان دارد.

بیگ بلو باتن پلتفرم کلاس آنلاین

  • گوگل میت (Google Meet)

نرم افزاری تحت وب و بدون نیاز به نصب نرم افزار که بسیار قدرتمند است. این نرم افزار محصول شرکت گوگل می باشد و تا 25 نفر کاربر همزمان به صورت رایگان و بیش تر از آن به صورت غیر رایگان می باشد. خدمات رایگان این سرویس به مدت 1 ماه است و بعد از آن باید بنابر تعداد نفرات آنلاین هم زمان خود مبلغی  را پرداخت می کنید.

تبصره مهم: خدمات این سرویس فعلاً با اعلام گوگل رایگان می باشد.

گوگل میت پلتفرم کلاس آنلاین

  • اسکایپ (Skype)

نرم افزاری سبک، با امکانات پایه برگزاری کلاس مثل به اشتراک گذاری دسکتاپ که به صورت کاملاً رایگان

در اختیار شماست و می توانید کلاس های خود را در آن برگزار کنید.

این نرم افزار نسخه اندروید و IOS را پشیبانی می کند.

اسکایپ پلتفرم کلاس آنلاین

برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ
  • زوم میتینگ (Zoom meeting)

زوم یک نرم افزار همانند اسکای روم است با این تفاوت که این نرم افزار غیر رایگان می باشد. خدمات رایگان این سرویس به مدت 40 دقیقه در هر رویداد و تا 100 کاربر آنلاین هم زمان است و بعد از آن باید بنابر تعداد نفرات آنلاین هم زمان خود مبلغی  را پرداخت می کنید. این مبلغ از سالیانه 139.90 یورو شروع می شود. تنها مشکل زوم این است که برای استفاده از آن باید از VPN استفاده کنید.

زوم پلتفرم کلاس آنلاین

نتیجه گیری:

همانطور که گفتیم در دنیای آموزش آنلاین و برگزاری کلاس های مجازی، تمامی پلتفرم های موجود در دنیا برای رفع بخشی از نیازهای کاربران به وجود آمده اند. پس مهم است که شما به عنوان مدرس در ابتدا درک صحیح و کاملی از خواسته های خود و دانشجویان تان داشته باشید و سپس بهترین پلتفرم کلاس آنلاین و مجازی را انتخاب کنید.

مرکز آموزشی اساتیدآنلاین برای شما مدرسان عزیز، مشاوره رایگان انتخاب بستر مناسب را قرار داده است. فقط کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان آموزش ما با شما تماس بگیرند.

دوره msrt

نیاز به مشاوره دارید؟ فرم زیر را پر کنید

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید
سیستم آموزش آنلاین

نگاهی به سیستم آموزش آنلاین در ایران و جهان

سیستم آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی سیستمی تقریبا نوپا در آموزش جهانی به شمار می آید. این سیستم…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question