اهمیت رزومه خوب برای کار یا تحصیل در خارج از کشور

اهمیت رزومه خوب

چگونه با رزومه خود موفق به تحصیل در خارج از کشور شویم؟ برخی از دانشجویان فکر می کنند که با داشتن یک رزومه می توانند در خارج از کشور تحصیل کنند یا کار پیدا کنند، اما دانشجو باید بداند که چگونگی نوشتن رزومه در این مورد اهمیت زیادی دارد. خیلی مهم است که شما رزومه خود را به گونه ای بنویسید تا از دانشگاه های کشورهای معتبر مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا و استرالیا بتوانید بورسیه دریافت کنید. پیدا کردن کار و دریافت بورسیه تحصیلی مناسب برای دانشجویان اهمیت زیادی دارد. از این رو شما باید سابقه کاری خود را به درستی بنویسید و از نوشتن موارد متفرقه خودداری کنید. نوشتن موارد متفرقه باعث می شود ارزش علمی کارهای شما کم شود. در ادامه در مورد اهمیت رزومه خوب برای کار یا تحصیل در خارج از کشور بیشتر صحبت خواهیم کرد.

وبینار مرتبط: وبینار رزومه نویسی

اگر رزومه شما خوب باشد، شما می توانید با دیگران رقابت کنید و شانس دریافت کار یا بورسیه برای شما بیشتر می شود. اگر مقالات زبان انگلیسی شما زیاد باشد نشان می دهد که  به این زبان تسلط دارید و اگر سابقه کاری شما زیاد باشد شانس پیدا کردن کار برای شما بیشتر خواهد شد. مدیران شرکت ها به دنبال افرادی هستند که در حوزه کاری آنها سابقه کار داشته باشند، بنابراین سابقه کاری بسیار اهمیت دارد. اگر  قصد دارید پست مدیریت را در یک شرکت خارجی به دست آورید باید علاوه بر داشتن رزومه خوب پروژه های علمی زیادی را نیز انجام داده باشید.

اهمیت رزومه برای کار یا تحصیل در خارج از کشور

اهمیت رزومه خوب برای کار یا تحصیل در خارج از کشور

برای اینکه رزومه خوبی داشته باشید باید این نکات را رعایت کنید:

متن هایی که درباره کارهای علمی خود می نویسید باید مختصر باشد. در نوشتن رزومه پاراگراف بندی را رعایت کنید که بیش از چند خط نشود. تمرکز شما باید بر کارهای علمی مهم باشد و همچنین در رزومه خود از کارهایی که در آینده می خواهید انجام دهید صحبت کنید. اگر این کار را انجام دهید کارفرمای شما متوجه می شود که شما دارای سواد اطلاعاتی زیادی هستید و شانس پیدا کردن کار برای شما بیشتر خواهد شد. همچنین به کارفرمای خود اعلام کنید که در چه ساعت هایی می توانید کار کنید چون ممکن است شما دانشجوی کالج باشید و زمان بندی شما برای رفتن به کالج به هم بخورد.

دوره پیشنهادی: دوره مهارت های رزومه و پروپوزال نویسی، مقاله نویسی و ویراستاری

اگر رزومه خود را برای پیدا کردن بورسیه تحصیلی ارسال کرده اید، باید به این موارد توجه کنید:

نمرات زبان انگلیسی مدارک شما مانند: TOEFL و GRE باید در حد نمراتی باشد که دانشگاه مدنظر شما خواسته است. همچنین اگر آن دانشگاه محدودیت هایی درباره این نمرات داشت باید به آن توجه کنید. مثلاً دانشگاهی نمره writing  بالا می خواهد یا دانشگاهی نمره  listening بالا می خواهد و … . پس دقت کنید که نمره مدنظر دانشگاه شما چیست. برخی از دانشگاه ها مقاله ISI نیاز دارند، پس به این موضوع هم دقت کنید تا بتوانید موقعیت مناسب پیدا کنید.

قبل از تصمیم گیری برای ارسال رزومه خود باید به این موارد توجه کنید: اینکه شما چه دوره های زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری برای کار یا تحصیل نیاز دارید. اینکه برای کاری که می خواهید انجام دهید چه مهارت هایی نیاز دارید. باید دقت کنید که کاری که برای شما انتخاب شده است چقدر برای شما مناسب است و آیا شما می توانید این کار را انجام دهید یا خیر.

مطلب مفید: آزمون MSRT | راهنمای کامل آزمون MSRT

چه چیزهایی را باید در رزومه بنویسید

رزومه شخصی شما برای پیدا کردن کار یا بورسیه تحصیلی باید این موارد را شامل شود:

ابتدا اینکه تحصیلات شما چیست و چه افتخاراتی کسب کرده اید. مثلاً رتبه دوم کنکور هستید. مهارت های خود را باید به درستی بیان کنید. مانند اینکه می توانید مقاله ترجمه کنید، کتاب بنویسید و کتاب های زبان های خارجی را ترجمه کنید. این موضوع از این جهت حائز اهمیت است که توانایی های زبان های خارجی شما را نشان می دهد.

در مجموع برای اینکه بتوانید کار خوب و بورسیه تحصیلی دریافت کنید، باید رزومه خوبی داشته باشید و سعی کنید در رزومه خود توانایی های علمی مهم را بنویسید و از نوشتن چیزهایی که برای شرکت های خارجی ارزشی ندارند خودداری کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question