روش های افزایش مشارکت دانشجویان در کلاس آنلاین

دانشجویان در کلاس آنلاین

برای تدریس آنلاین یکی از بهترین روش ها این است که استاد با دانشجوی خود تعامل کافی داشته باشد و دانشجو و استاد همواره با هم در ارتباط باشند تا آموزشگاه آنلاین یا همان دانشگاه مجازی شما پیشرفت کند. در یک پژوهش انجام شده، محققان دانشگاه کلمبیا (یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا) دو کلاس آنلاین را در دو دانشکده بررسی کرده اند و نتیجه این بود در کلاس اولی که دانشجویان با استاد خود تعامل بیشتری داشتند، نمره های بالاتری آوردند اما در کلاس دوم این گونه نبود. این نشان می دهد که استاد باید به دانشجویان خود بها بدهد و با آنها تعامل کافی داشته باشد. به طور کلی افزایش مشارکت دانشجویان در کلاس آنلاین امری بسیار حیاتی و مهم است.

همچنین اساتید باید با روش های تدریس از راه دور به اندازۀ کافی آشنا باشند تا بتوانند دانشجویان و دانشگاه را از خود راضی نگه دارند. اگر دانشجویان کلاس زبان انگلیسی داشته باشند، باید برای آنها یک وبینار آموزشی از طرف استاد در نظر گرفته شود تا دانشجویان بدانند چه چیزهایی را در این کلاس می آموزند. در مجموع استاد باید با دانشجوی خود تعامل کافی داشته باشد تا دانشجوی خود را راضی نگه دارد. Cheryl Chapman رئیس دپارتمان آموزش حرفه ای در کالیفرنیا بیان می کند که این تعامل باید دارای کیفیت کافی باشد و دانشجویان باید با استاد خود به اندازۀ کافی صحبت کنند تا مطالب را درک کنند.

باید توجه کرد که محتوای درس برای دانشجو باید جذاب باشد و استاد باید از محتوایی استفاده کند که دانشجو را در شرایط سخت قرار ندهد و درک آن برای دانشجو آسان باشد. محتوای دروس باید شفاف باشد و نوع موضوعی که استاد انتخاب می کند باید در سطح سواد اطلاعاتی دانشجویان باشد. شما نباید سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه را با مطالب بی اهمیت بی اعتبار کنید و شهرت دانشگاه خود را زیر سوال ببرید. حال شما برای این محتوا پول پرداخت کرده باشید یا آن را رایگان به دست آورده باشید هیچ فرقی ندارد.

دانشجویان در کلاس آنلاین

برای برنامه ریزی یک آزمون آنلاین، Chapman توصیه می کند که استادان باید با ذهن باز شروع به این کار کنند و دانش کافی داشته باشند، به این منظور ابتدا استاد باید دانشجویان خود را ارزیابی کند و سپس آنها را به کلاس مجازی وارد کند. اگر این درس دربارۀ ریاضیات است module (ساختار بنیاد ریاضی که در جبر مجرد به کار می رود) باید برای دانشجویان به درستی توضیح داده شود و دانشجویان بدانند که این module چه کاربردی دارد و در کدام درس ریاضی به کار آنها می آید.

Chapman بیان می کند برای اینکه کلاس آنلاین به خوبی برگزار شود، استاد باید ویدئوهایی را به دانشجویان نشان بدهد، البته این ویدئوها باید به دورۀ آنلاین دانشجو مربوط باشد تا دانشجو از آن استقبال کند. به عنوان مثال کلاس آنلاین شما دربارۀ زبان انگلیسی است استاد باید در ابتدا یک تور آموزشی به صورت یک وبینار آموزشی برای دانشجویان برگزار کند. برای برانگیختن دانشجویان این ویدئوها باید جذاب باشد تا دانشجو بتواند آن را درک کند و در مغز خود آیندۀ روشنی از آموزش داشته باشد.

در اینجا دوباره Chapman بیان می کند  که بهبود موثر آموزش مجازی برای اساتید یکی از اصلی ترین کارهایی است که باید انجام شود تا دانشجو بتواند با استاد خود رابطۀ درستی داشته باشد. استاد هم باید به دانشجو سخت نگیرد و او را راحت بگذارد. از او انتظار نداشته باشد که در یک جلسه همه چیز را یاد بگیرد، چون کلاس های آنلاین برای دانشجویان چیز جدیدی است و آنها تا به آن عادت کنند زمان می برد. البته تعامل دانشجو هم بسیار مهم است دانشجو باید به استاد خود کمک کند تا استاد بفهمد که او در چه زمینه ای ضعف دارد و ضعف او را جبران کند.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
پنج تا از بهترین کتاب ها آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

پنج کتاب برتر آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

گاهی اوقات آمادگی برای آزمون آیلتس ممکن است سخت به نظر برسد، اما لازم نیست که شما این گونه فکر…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question