۲۱ مورد از بهترین کتاب های آزمون تافل برای کسب نمره عالی

بهترین کتاب های آزمون تافل

کسب نمره بالا در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی یکی از مهم ترین مراحل مهاجرت تحصیلی است.

تافل یکی مشهورترین آزمون های زبان انگلیسی است که در اغلب کشورهای جهان برگزار می شود.

برای قبولی در این آزمون باید منابع اصلی آن را بخوانید. همچنین برای کسب نمره عالی می توانید از برخی منابع تکمیلی استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم بهترین کتاب های آزمون تافل را معرفی کنیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

نکاتی برای انتخاب بهترین کتاب های آزمون تافل

قبل از انتخاب منابع آزمون، باید ببینید که آن موارد تا چه اندازه با نیازهای شما تطابق دارند. یکی از نکات مهم در خصوص انتخاب کتاب های آزمون تافل، در نظر گرفتن سطح زبان آموز است. هر یک از منابع راهکارها و استراتژی های متناسب با سطوح مختلف زبان آموزان را ارائه می دهند. 

از سوی دیگر باید به آپدیت های مداوم این کتاب ها نیز دقت کنید. برخی از کتاب هایی که امروزه شهرت زیادی دارند، برای شرکت در آزمون های جدید مناسب نیستند. موسسه ETS به طور مداوم در حال به روز کردن منابع و سؤالات خود است. بنابراین سعی کنید آخرین چاپ کتاب ها را خریداری کنید یا این که کتاب های جدیدتر را انتخاب کنید، حتی اگر کمتر شناخته شده باشند.

 همچنین توصیه می شود منابعی را انتخاب کنید که در آن ها CD های حاوی فایل های صوتی ارائه شده باشد یا این که بتوانید فایل های صوتی آن ها را به راحتی دانلود کنید. گاهی هم امکاناتی برای دریافت کورس های آموزشی به صورت آنلاین فراهم شده است. در این حالت شما می توانید با مراجعه به سایت ناشران کتاب ها، به راحتی به آموزش های ارائه شده دسترسی پیدا کنید. گاهی این آموزش ها به صورت رایگان ارائه می شوند.

از سوی دیگر وجود آزمون های شبیه سازی شده یا ارائه سؤالات آزمون های سال های قبل در کتاب هایی که انتخاب می کنید، یک امتیاز مهم است. همچنین خوب است کتاب هایی را انتخاب کنید که همراه با تست های کاربردی، پاسخ نامه تشریحی داشته باشند. وجود پاسخنامه تشریحی می تواند تا حد زیادی به شما در رفع مشکلاتتان کمک کند.

به طور معمول کتاب های تافل بخش های چهارگانه این آزمون را پوشش می دهند. برخی از این کتاب ها به شرح ساختار و قالب تست های آزمون اصلی می پردازند. برخی نیز تنها بر یکی از قسمت های آزمون متمرکز شده اند. سعی کنید کتاب هایی را انتخاب کنید که در کنار پوشش مهارت های واژگانی و گرامری هر چهار مهارت اصلی لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ را بسنجند.

در آخر فراموش نکنید که بهتر است کتاب ها را به زبان اصلی بخوانید، تا این که از ساده سازهای فارسی استفاده کنید. برای این کار می توانید با کتاب هایی شروع کنید که توسط خود موسسه ETS پیشنهاد شده اند یا این که از لیستی که در ادامه آورده شده است، استفاده کنید. 

 آزمون تافل

Barron’s Essential Words for the TOEFL-1

از آنجا که گسترده کردن دایره لغات، شانس قبولی شما را افزایش می دهد، شروع کردن با کتاب هایی که بر لغات تمرکز دارند بسیار کمک کننده است. خواندن این کتاب برای هر زبان آموزی که می خواهد در آزمون های بین المللی زبان شرکت کند مناسب است. 

در هر درس این کتاب ۱۵ کلمه آموزش داده می شود که این آموزش شامل مترادف ها و مثال های مختلف است. همچنین در این کتاب راه های به خاطر سپردن کلمات و استفاده بهتر از دیکشنری توضیح داده شده است. واژگان آورده شده در این کتاب در آزمون های زبان به شدت پرتکرار هستند.

 در پایان هر درس نیز ۱ تمرین آورده شده است که با حل آن ها می توانید آموخته های خود را محک بزنید. ۸ نمونه آزمون تافل کامل نیز در این منبع ارائه شده است. علاوه بر آن ۸ ست تمرینی کوتاه یک ساعته نیز در انتهای کتاب قرار داده شده است.

 یک فصل از کتاب نیز به بررسی اشتباهات پرتکرار داوطلبان اختصاص یافته است. چهار ویدیو و فایل های صوتی قابل دانلود نیز به این کتاب ضمیمه شده است. این ضمیمه ها برای کسانی که در پاسخ به سؤالات ریدینگ مشکل دارند بسیار کار آمد است.

The official guide to the TOEFLL Test, 6th Edition-2 

این کتاب توسط موسسه ETS گردآوری شده است. خواندن آن به کسانی توصیه می شود که در ابتدای راه هستند و سطح متوسط یا زیر متوسط دارند. این منبع چهار فصل دارد که هر فصل آن به یک بخش های از آزمون اختصاص یافته است. در پایان هر فصل نیز یک سری نمونه سوال آورده شده است. 

اما نکته اساسی در خصوص این کتاب راهنمایی هایی است که برای داوطلبان ارائه کرده است. شما با به کارگیری راهکارهای آمادگی آزمون، به خوبی می توانید تست های این کتاب و در نهایت آزمون اصلی را پاسخ دهید. آزمون های کاملی که در این کتاب آورده شده شباهت بسیاری به امتحان اصلی تافل دارند. 

TOEFL iBT Prep Plus Kaplan-3

کتاب TOEFL iBT Prep Plus Kaplan یکی از جامع ترین و بهترین کتاب های آزمون تافل است. این کتاب چهار بخش دارد که در هر یک از آن ها نمونه سؤالات و جواب های آن ها آورده شده است. همچنین زبان آموزان می توانند نکات و راهکارهای این کتاب را برای بهبود بخش های چهارگانه آزمون به کار ببرند.

همراه این کتاب یک CD نیز ضمیمه شده که شامل نود و پنج دقیقه فایل صوتی است. همچنین شما می توانید به صورت آنلاین فایل های صوتی این کتاب را دانلود کنید و با استفاده از آن ها بخش های شنیداری، مکالمه و نوشتن خود را تقویت کنید. 

سطح کتاب کاپلان تا حدی برای زبان آموزان سطح متوسط و بالاتر مناسب است. همزمان با استفاده از کتاب می توانید در وبسایت آن نیز عضو شوید و از درس های تکمیلی که در وبسایت آورده شده اند استفاده کنید. 

این کتاب چهار مجموعه تست کامل آنلاین دارد و پاسخ کاملاً تشریحی آن ها نیز ارائه شده است. خود کتاب ۴۵۰ تست تمرینی دارد که کمک می کند به تسلط کافی برای قبولی در آزمون تافل برسید. البته تمرین های اسپیکینگ و رایتینگ این کتاب کمی پیچیده تر از آزمون اصلی هستند. بخش های لیسنینگ آن نیز برخلاف جلسه آزمون به صورت مونولوگ نیستند.

Official TOEFL iBT Tests-4 

اگر می خواهید با سؤالات آزمون های اخیر تافل آشنا شوید خواندن کتاب TOEFL iBT Prep Plus Kaplan برای شما مناسب است. در این کتاب سؤالات 5 آزمون آخر تافل ارائه شده و به هریک از آن ها به صورت مفصل پاسخ داده شده است. شما می توانید از این منبع برای آشنایی و آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون تافل استفاده کنید. 

این کتاب دو جلد دارد که در هر یک از آن ها، دو بخش از آزمون پوشش داده شده است. هر کدام از این جلدها حاوی نمونه هایی از رایتینگ و اسپیکینگ تصحیح شده شرکت کنندگان قبلی نیز هستند. شما می توانید با مقایسه خودتان و نمونه های موجود، سطح خود را بسنجید.

TOEFL Ibt-5

استفاده از کتاب تافل TOEFL Ibt برای کسانی که با روند آزمون تافل آشنایی ندارند، بسیار مناسب است. این کتاب متن ساده و روانی دارد و برای زبان آموزانی که به صورت خودخوان درس می خوانند بسیار کاربردی است. در فصل های مختلف این کتاب تمرین هایی برای تقویت مهارت ریدینگ و اسپیکینگ ارائه شده است. همچنین یک سری سؤالات شبیه سازی شده در انتهای آن آورده شده که نحوه محاسبه نمره آزمون را نیز شرح داده اند.

Cambridge Preparation for the TOEFL iBT Test-6

مطالعه این کتاب برای کسانی مناسب است که سطح پیشرفته دارند. تمرکز کتاب بر کسب نمره بالا در آزمون تافل است. همچنین توجه ویژه ای به افزایش مهارت های زبانی برای برقراری ارتباط مؤثر در محیط آکادمیک دارد. 

از ویژگی های خاص این کتاب می توان به تعداد بالای تمرین آن اشاره کرد. همچنین چهار نمونه تست آزمایشی نیز در این کتاب آورده شده است. بخش اصلی این منبع به نکات گرامری، واژگان، تلفظ و مهارت های مطالعه اختصاص دارد. یک CD نیز همراه آن به فروش می رسد که شامل مکالمه ها، سخنرانی ها و تمرین های شنیداری است.

 بهترین کتاب های آزمون تافل

Princeton Review TOEFL iBT Prep-7

خواندن این کتاب برای همه زبان آموزان مناسب است. ویژگی اصلی این منبع به روز بودن آن است. با مطالعه آن می توانید استراتژی های قبولی در آزمون تافل را یاد بگیرید. تمرین های بسیار عالی نیز برای تقویت لیسنینگ و اسپیکینگ ارائه شده است. همچنین در انتها یک آزمون نمونه شبیه سازی شده تافل نیز آورده شده است.

 یکی از نکات مهم در خصوص این کتاب آموزش پیدا کردن ایده محوری متن و هدف اصلی سخنرانی هاست. این مهارت به شما کمک می کند که بخش ریدینگ و لیسنینگ آزمون را به آسانی پشت سر بگذارید. همچنین با مسلط شدن بر این کتاب می توانید ایده های خود را به خوبی سازماندهی کرده و مهارت های زبانی خود را برای پاسخ دادن به بخش رایتینگ و اسپیکینگ به کار ببرید. 

Must-Have Words for the TOEFL Test-8

این کتاب به کسانی که می خواهند دامنه واژگان خود را توسعه بدهند توصیه می شود. واژگان در کتاب Must-Have Words for the TOEFL Test به صورت دسته بندی موضوعی ارائه شده اند. در این منبع اغلب کلماتی آموزش داده شده که در آزمون های تافل پرتکرار هستند. با خواندن این کتاب می توانید به سادگی موضوعات و واژه های ارائه شده را به ذهن بسپارید. استفاده از تمرین های کتاب کمک می کنند کاربرد واژگان را نیز یاد بگیرید. از این رو یکی از بهترین منابع امتحان تافل محسوب می شود.

Direct to TOEFL iBT Student Book-9

این کتاب برای زبان آموزان سطح متوسط بسیار کاربردی است. اگر به دنبال کتابی هستید که مطالب تافل را به صورت خلاصه و مفید ارائه کرده باشد، این منبع گزینه مناسبی برای شما است. شما می توانید از آزمون های آنلاین آن نیز استفاده کرده و استراتژی های آزمون را نیز یاد بگیرید.

این کتاب به کسانی که می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن مطالب آزمون را جمع بندی کنند نیز توصیه می شود. تمرین های این کتاب به صورت گام به گام طراحی شده اند و با پاسخ تشریحی به هر تمرین توضیح داده شده که چگونه می توانید نمره خوبی را در آزمون تافل کسب کنید.

TOEFL Grammar Guide-10

اگر در استفاده از گرامر با مشکل مواجه هستید، خواندن کتاب TOEFL Grammar Guide به شما توصیه می شود. هدف اصلی این کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی با توضیحات و مثال های جامع است. شما با خواندن این منبع یاد می گیرید که چه زمانی باید از کدام نکته گرامری استفاده کنید.

همچنین توضیح داده شده که کلیدهای واژگانی چگونه برای کسب نمره بهتر به کار شما خواهند آمد. همچنین در این منبع نکات ظریف لازم الاجرا توضیح داده شده است. از همین رو یکی از بهترین کتاب ها برای آزمون تافل محسوب می شود.

 Words You Need to Know1100-11

خواندن این کتاب به کسانی توصیه می شود که به دنبال تقویت دایره واژگان خود هستند. این کتاب جزو مهمترین منابع آزمون تافل است. لغات این کتاب در قالب جملات انتخاب شده از رمان ها، اشعار، نمایشنامه ها و مقالات روزنامه ها آموزش داده می شوند. همچنین این کتاب یک برنامه هفتگی مطالعه دارد که شما می توانید از این برنامه استفاده کنید و پا به پای آن پیش بروید.

Collins English for Exams, TOEFL Series-12

برای همه زبان آموزان خواندن این کتاب دو جلدی توصیه می شود. اگرچه تمرین های کتاب قدیمی هستند، اما نمونه هایی که در این کتاب آورده شده آنقدر خوب توضیح داده شده اند که تسلط بر آن‌ها به کمک شما خواهد آمد. در واقع بهتر است بعد از خواندن باقی کتاب ها به سراغ این منبع بروید.

 بهترین کتاب های آزمون تافل

Delta’s Key to the Next Generation TOEFL Test-13

خواندن این کتاب به کسانی توصیه می شود که سطح بالاتر از متوسط یا پیشرفته دارند. در آن تمام نکات مربوط به آزمون تافل ارائه شده است. به خصوص اگر قصد دارید که در آزمون تافل IBT شرکت کنید، این کتاب دقیقاً برای شما طراحی شده است. تمرین های ارائه شده در این منبع به شدت متنوع هستند و با پاسخ دادن به همه آن‌ها را تسلط کافی برای شرکت در آزمون تافل را پیدا خواهید کرد. این کتاب ۳۶ درس دارد و یک CD آموزشی نیز به آن ضمیمه شده است.

The TOEFL iBT Test Prep Planner-14

این کتاب در واقع یک کتابچه برنامه ریزی است که توسط خود موسسه ETS طراحی شده است. شما می توانید این کتابچه را از سایت موسسه به صورت رایگان دانلود کنید. اگر در خصوص نحوه آزمون، نمونه سؤالات و استراتژی های مورد نیاز سوالاتی دارید، این کتاب به کمک شما خواهد آمد.

 زمان‌بندی این کتابچه بر اساس یک برنامه ۸ هفته ای است. همچنین نکاتی برای افزایش مهارت های زبانی شما در این کتاب آورده شده است. علاوه بر این اطلاعاتی در خصوص نحوه امتیازدهی و بررسی ۴ بخش اصلی تافل نیز در آن گنجانده شده است.

Longman Preparation Course for the TOEFL Test-15

این کتاب به کسانی توصیه می شود که سطح زبان انگلیسی آن‌ها پایین تر از متوسط است. همه استراتژی های مورد نیاز مهارت های چهارگانه در این کتاب پوشش داده شده اند. در ابتدای هر بخش، یک پیش آزمون وجود دارد که می توانید با آن نقاط ضعف و قوت خود را بسنجید. همچنین این کتاب شامل ۸ مینی تست است که با استفاده از آن‌هامی توانید با سؤالات آزمون آشنا شوید. آزمون هایی مشابه با آزمون اصلی تافل نیز در انتهای کتاب آورده شده است.

The Official Guide to the TOEFL Test-16

این منبع یکی از معتبرترین کتاب های تست برای شرکت در آزمون تافل است. در واقع این کتاب برای افرادی مناسب است سطح زبان آن‌هامتوسط است. ضمن خواندن The Official Guide to the TOEFL Test با آزمون تافل آشنایی کامل پیدا خواهید کرد. همچنین این کتاب برای کسانی مناسب است که می خواهند با استراتژی های موفقیت در آزمون آشنا شوند.

Barron’s Writing for the TOEFL Ibt-17

اگر در بخش رایتینگ دچار مشکل هستید، استفاده از این کتاب به شما کمک می کند که مهارت نوشتاری خود را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید. در این کتاب یک رویکرد سه مرحله ای برای حل سؤالات رایتینگ ارائه شده است. 

شما یاد می گیرید ابتدا ایده را پردازش کرده و سپس جزئیات را سازماندهی کنید. در آخر متن نهایی را در ذهن خود پرورش بدهید و با یک ساختار و گرامر صحیح آن را بنویسید. در این کتاب نمونه های رایتینگ متعددی نیز برای بررسی و تحلیل ارائه شده است.

Barron’s TOEFL iBT-18

خواندن این کتاب برای مرور کلی مطالب آموخته شده مفید است. در انتهای این کتاب 7 سری تست شبیه ساز ارائه شده است. شما می توانید با مقایسه پاسخ های تشریحی و جواب های خود بسیاری از ایرادات را برطرف کنید. 

همچنین در این کتاب نکاتی برای تمرین نکته برداری، خلاصه نویسی و جمله سازی ارائه شده است. با خواندن این کتاب می توانید مهارت های چهارگانه خود را نیز بهبود بخشید. در انتهای این کتاب نیز توضیحاتی در خصوص نحوه محاسبه نمرات آورده شده است.

Cracking the TOEFL iBT-19

اگر به دنبال یک منبع به روز و کارآمد هستید، توصیه می شود که حتماً این کتاب را بخوانید. این منبع تمرین های خوبی برای تقویت مهارت شنیداری و گفتاری دارد. همچنین می توانید از راهکارهای ارائه شده در آن برای قبولی در آزمون استفاده کنید. فایل های صوتی تکمیلی این کتاب نیز به شدت کارآمد هستند.

The Blue Book of Grammar and Punctuation-20

این منبع با زبانی بسیار ساده، نکات مهم قبولی در آزمون تافل را ارائه کرده است. همچنین در آن تعداد زیادی تمرین و سوال جهت آمادگی برای آزمون نیز آورده شده است. این کتاب را به عنوان منبع تکمیلی در نظر بگیرید و برای تسلط بیشتر به سراغ آن بروید.

The Only Grammar Book You’ll Ever Need-21

این کتاب نیز برای کسانی مناسب است که در کاربرد گرامر مشکل دارند. اگر در نوشتن مقالات ریدینگ مشکل دارید، این کتاب یکی از بهترین منابع آزمون تافل برای شما محسوب می شود. با تمرکز بر این کتاب و تسلط بر تمرین های آن، می توانید به خوبی مهارت نوشتاری خود را تقویت کنید. موضوعات مختلفی در این کتاب آورده شده که توجه به آن ها در کنار خواندن نمونه های ارائه شده به شدت کمک کننده است.

 بهترین کتاب های آزمون تافل

جمع بندی

کسب نمره خوب در آزمون تافل بدون مهارت بر همه بخش های چهارگانه آن امکان پذیر نیست. معمولاً راهکار اصلی برای قبولی در امتحان تافل این است که زندگی خود را غرق زبان انگلیسی کنید. کتاب ها همواره بهترین روش برای تقویت زبان انگلیسی شما هستند. اگرچه می توانید از سایر منابع مانند اپلیکیشن ها و وب سایت ها نیز استفاده کنید اما کتاب ها کاربردی تر، جذاب تر و آسان تر هستند. 

زمانی که می خواهید کتابی را برای یادگیری زبان انتخاب کنید ابتدا باید ببینید که آیا آن کتاب با سطح شما تطبیق دارد؟ سپس این نکته را در نظر بگیرید که استراتژی و تکنیک های موفقیت در بخش های مختلف آزمون در آن‌ها توضیح داده شده است یا خیر؟ در مقاله ای که خواندید مهم ترین کتاب ها برای کسب نمره خوب در آزمون تافل معرفی شدند. 

همچنین توضیح داده شد که شباهت تمرینات ارائه شده در کتاب ها با آزمون اصلی نقش بسیار مهمی در قبولی شما خواهد داشت. داشتن پاسخنامه های تکمیلی و توضیحات مشروح نیز از امتیازات کتاب ها محسوب می شود. علاوه بر این شما می توانید با استفاده از ضمایم این کتاب ها و آموزش های آنلاین به خوبی بر آن ها مسلط شوید.

آزمون آزمایشی تافل

یکی از بهترین راه های برای سنجش توانایی های شما در زمینه زبان انگلیسی شرکت در آزمون های آزمایشی است. 

مرکز آموزشی اساتید آنلاین، اولین برگزار کننده آزمون تافل آنلاین ®در ایران بر طبق آخرین تغییرات ETS ® و با سؤالات غیر TPO، تصمیم بر آن گرفته است تا سؤالات نرم افزار TPO را نیز بر روی سامانه خود بارگذاری نماید.

داوطلبان با ثبت نام در آزمون های TPO اساتید آنلاین به صورت کاملاً رایگان، امکان شرکت در آزمون های به روز TPO را به صورت آنلاین خواهند داشت.

علاوه بر آن امکان گزارش گیری آنی از نمره های مهارت Reading و Listening وجود خواهد داشت و برای دو مهارت Speaking و Writing امکان ثبت درخواست تصحیح، توسط مدرسین با سابقه کشوری وجود دارد.

می توانید همین حالا در آزمون آزمایشی تافل ®اساتیدآنلاین با سؤالات غیر TPO و به صورت Long format و طبق آخرین تغییرات ETS ® شرکت کنید.

® TPO TOEFL در وب سایت اساتیدآنلاین:

با توجه به حجم بسیار بالای نرم افزار TPO و سختی دانلود و پیچیدگی های نصب و استفاده از این نرم افزار، مرکز آموزشی اساتید آنلاین اقدام به شبیه سازی این آزمون به‌صورت TPO آنلاین و بدون نیاز به نصب و راه اندازی نموده است.

آزمون ® TPO TOEFL آنلاین به زودی بر روی وب سایت اساتیدآنلاین قرار خواهد گرفت. به وب سایت ما سر بزنید.

شما در حال حاضر می توانید برای آمادگی بیشتر به آزمون آنلاین آزمایشی تافل ® و دوره هیبریدی آنلاین گرامر تافل ® مراجعه نمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question