سه روش برای داشتن بهترین تدریس در کلاس مجازی

آموزش در یک محیط مجازی یک کار چالش برانگیز و پرارزش است. تدریس در کلاس مجازی مساله ای است که برای هر کسی رخ می دهد و هر استادی می خواهد آن را تجربه کند. جهان در حال تغییر است و هر روز یک نرم افزار برای تدریس در کلاس های آنلاین اختراع می شود، به این ترتیب شما به عنوان استاد باید به روز باشید و بدانید که چطور کلاس آنلاین خود را مدیریت کنید. در ایتجا به سه روش برای تدریس آنلاین می پردازیم:

اولین روش تدریس در کلاس مجازی، آموزش مستقیم آنلاین است

آنچه شما نیاز دارید یک webcam ، یک تخته هوشمند یا اسمارت بورد است و یک سامانه مدیریت یادگیری LMS است. شما با این سامانه می توانید ویدئوهای کلاس خود را آپلود کنید. این سیستم چگونه کار می کند؟ این آموزش شامل سه مرحله است: آموزش با راهنمایی معلم، تعامل دانشجویان با یکدیگر، یا اینکه دانشجو به تنهایی کار کند. در اینجا این استراتژی مطرح می شود که چگونه کلاس حضوری را با فناوری به کلاس آنلاین تبدیل کنیم؟

شما باید جزوۀ آموزشی خود را به صورت ویدئو ضبط کنید و برای دانشجویان بفرستید. این ویدئو باعث می شود که دانشجویان شما به درس علاقه مند شوند و شما علائق آنها را بشناسید. این ویدئو به شما این امکان را می دهد که بدانید دانشجویان شما به چه چیزهایی علاقه دارند و شما در راستای علاقۀ آنها فعالیت می کنید.

بهترین تدریس در کلاس مجازی

البته ممکن است دانشجویان شما امکانات کافی برای این کارها را نداشته باشند که شما باید در اختیار آنها قرار دهید. ویدئوی شما شامل همه چیز است پس دانشجو مجبور نیست که کاغذ استفاده کند، یا هر چیز دیگری. به این ترتیب شما یک آموزش مجازی موفق خواهید داشت و دانشجویان شما از شما راضی خواهند بود. برای اینکه دانشجویان شما تقلب نکنند، شما می توانید از نرم افزار تقلب یاب استفاده کنید و آنها نمی توانند تقلب کنند. همچنین شما می توانید با ضبط صدا به دانشجویان خود درس بدهید و به آنها کمک کنید. البته شما باید صداهای خوب را برای دانشجویان خود ضبط کنید و از آنها بازخوردهای مناسب را دریافت کنید.

روش دوم تدریس در کلاس مجازی این است که شما به دانشجویان خود اجازه دهید با سلیقۀ خودشان کار کنند

هنگامی که دستورالعمل آموزش به شما داده می شود، شما به دانشجویان درس می دهید و آنها به شما بازخورد نشان می دهند. اما این تمام ماجرا نیست. دانشجویان در ذهن خود آینده ای را در نظر دارند که برای شما غیرقابل تصور است. بنابراین شما باید به آنها آزادی عمل بدهید تا بتوانند به آنچه می خواهند برسند.

در این راستا فناوری آموزشی EdTech و بازی های کامپیوتری نقش مهمی دارند و باعث می شوند که دانشجویان با سرعت بیشتری درس را یاد بگیرند، همچنین این فناوری های موجود برای طرح های طولانی مدت هم استفاده می شوند و شما می توانید از این فناوری ها در دورۀ دکترای تخصصی هم استفاده کنید. مزایای این فناوری ها به این شرح است:

  1. از آنجا که این فناوری ها دائم در حال پیشرفت هستند، شما می توانید درس های خود را به صورت ویدئو برای دانشجویان خود بفرستید و دانشجویان شما می توانند هر چند بار که بخواهند این ویدئوها را تماشا کنند.

  2. شما می توانید این برنامه های کامپیوتری را ضبط کنید و در زمان های دیگر برای دانشجویان دیگر استفاده کنید. مجبور نیستند این برنامه ها را در جایی نگه دارید چون این برنامه ها در سیستم مدیریت آموزش شما وجود دارند و برای سال های بعدی هم قابل استفاده هستند.

  3. می توانید دانشجویان خود را با ویدئوهای تشویق کننده در سایت های معتبر مانند یوتیوب، اینستاگرام، یا توییتر بیشتر به درس علاقه مند کنید و برای آنها در این شبکه های اجتماعی کانالی اختصاصی ایجاد کنید.

  4. دریافت خلاقانه با این ویدئوها باعث می شود که دانشجویان به درس های خود و به شما علاقۀ بیشتری پیدا کنند و مهارت هایی را یاد بگیرند که برای شما و دانشگاه شما بسیار خوب است.

روش سوم تدریس در کلاس مجازی این است که شما با دانشجویان خود همکاری آنلاین داشته باشید و با آنها کارگروهی انجام دهید

پیشرفت در فناوری به معنای آن نیست که شما هر روز یک نرم افزار را اختراع کنید و آن را برای کلاس آنلاین آماده کنید. شما باید با دانشجوی خود همکاری کنید و به او بیاموزید که در کارهای گروهی با شما همکاری کند.

برای این کار شما به یک گروه بحث نیاز دارید و انجمنی که نظرات خود را در آن بیان کنید. یا اینکه با دانشجویان خود به صورت پیام های متنی در تلفن هوشمند ارتباط داشته باشید. همچنین می توانید به وسیلۀ Skype, Zoom, Teams با دانشجویان خود ارتباط داشته باشید. اینها وسیلۀ ارتباط بین شما و دانشجو است.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question