اشتباهات در آزمون آیلتس و ۵ نکته کلیدی برای اجتناب از آن

اشتباهات در آزمون آیلتس

اشتباهات در آزمون آیلتس یکی از موارد نگران کننده بسیاری از شرکت کنندگان در این آزمون است.

آیلتس به عنوان یکی از معتبرترین آزمون‌های بین المللی سنجش مهارت زبان انگلیسی در کنار تافل شناخته می‌شود که اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت را دارید میتوانید در آن شرکت کنید.

آیلتس ® (IELTS ®) مخفف سیستم بین المللی ارزیابی زبان انگلیسی (International English Language Testing System)  است که توسط شورای فرهنگی بریتانیا و دانشگاه کمبریج اداره می‌شود.

محبوبیت آیلتس ® در سطح جهان بسیار گسترده است و سالانه نزدیک به دو و نیم میلیون نفر در 140 کشور مختلف در این آزمون شرکت می‌کنند.

برخی اشتباهات در آزمون آیلتس را تعدادی زیادی از افراد تکرار میکنند. برای اجتناب کردن از این اشتباهات باید به نکاتی دقت کرد.

در این مطلب در مورد اشتباهات در آزمون آیلتس و 5 نکته کلیدی برای اجتناب از آن صحبت خواهیم کرد.

اشتباهات در آزمون آیلتس

۱- با ساختار آزمون آشنا شوید

قبل از شرکت در آزمون شما حتماْ می بایست با ساختار آزمون آشنا شوید و بدانید این آزمون از چه قسمت هایی تشکیل شده است. این کار کمک می کند تا بدانید باید کدام مهارت های خود را تقویت کنید و منابع مرتبط استفاده کنید.

برای اطلاع بیشتر، لازم است بدانید آزمون آیلتس ® از چهار بخش تشکیل شده است که چهار مهارت اصلی اسپیکینگ، ریدینگ، رایتینگ و لیسنینگ را می سنجد.

این آگاهی از ساختار تا حد زیادی می تواند اشتباهات در آزمون آیلتس را برای شرکت کنندگان کاهش دهد و آن ها را متمرکزتر کند.

۲- تا جای ممکن تمرین کنید

از وقت خود برای تمرین هرچه بیشتر استفاده کنید. نمونه سوالات آزمون های قبلی را بررسی کنید. یرای این کار می توانید از مجموعه کتاب Cambridge IELTS استفاده کنید و یا اگر در مراحل پایانی آماده سازی هستید، در آزمون های آزمایشی شرکت کنید.

آزمون آزمایشی ® به شما کمک می کند تا با جو آزمون آشنا شوید، بتوانید بر استرس خود غلبه کنید و نقاط ضعف خود را بیابید. همچنین با آزمون آزمایشی ® ریسک مالی خود را کاهش می دهید.

3- زیادی ننویسید

در قسمت رایتینگ آزمون آیلتس ® اگر شما بیشتر از حد مجاز (مثلاً 300 کلمه) بنویسید، نمره از دست خواهید داد. معمولا آزمون دهندگان فکر می کنند هرچه بیشتر بنویسند نمره بالاتری خواهند گرفت.

اما این یکی از اشتباهات در آزمون آیلتس است. لذا دقت کنید که پیام خود را با کلمات در محدوده مجاز برسانید.

نکته اینست که آیلتس ® این مهارت را می سنجد که شما بتوانید در این تعداد کلمه منظور خود را برسانید و بیشتر یا کمتر شما از محدوده خارج شده و نمره از دست می دهید.

4- بیان روان واژگان

در آزمون خود می بایست واژگانی که استفاده می کنید را به خوبی و روان تلفظ کنید. برای این کار زمانی که واژگان جدید یاد می گیرید باید تلفظ آن ها را بشنوید و تمرین کنید.

برای این کار شما می توانید از فونتیک ها استفاده کنید زمانی که یک واژه ی جدید می آموزید. همچنین شنیدن به شما کمک می کند تلفظ درست کلمات را یاد بگیرید و گوش شما به آنها عادت کند.

5- از یکنواختی بپرهیزید

در قسمت اسپیکینگ شما می بایست از فراز و فرود های بیانی استفاده کنید. صحبت کردن با صدای یکنواخت شما را خسته کننده جلوه می دهد و باعث می شود نمره از دست بدهید.

سخن آخر

کلید موفقیت در آیلتس را می توان زمانبندی و مدیریت زمان دانست که در کنار آن نیز روان نویسی و نوشتن اصولی هم را هم می توان نام برد.

اشتباهات آموزن آیلتس می توانند تاثیرات زیادی بر نمره نهایی شما بگذارند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question