۵ مزیت آموزش مجازی برای کسب و کارها

مزیت آموزش مجازی

مشکلات حضور در دوره‌ ها و کلاس ‌های حضوری از جمله همه گیری بیماری کرونا باعث شده توجه بسیاری از دانشجویان و کارآموزان به ‌سوی کلاس ‌ها و دوره ‌های آنلاین معطوف شود. امروزه، آموزش آنلاین جایگزینی محبوب و مناسب برای کلاس های حضوری است. میلیون ‌ها دانشجو در کلاس‌های مجازی و دوره ‌های آنلاین شرکت می‌کنند و فارغ ‌التحصیل می‌شوند. اگر در گذشته، درباره کیفیت و تاثیرگذاری آموزش‌های آنلاین تردید هایی وجود داشت، امروزه ثابت ‌شده که یادگیری آنلاین همان کارآیی و تاثیرگذاری آموزش‌ های حضوری را دارد .  در این مقاله به ۵ مزیت آموزش مجازی نسبت به روش ‌های تحصیلی حضوری و سنتی را بیان خواهیم کرد.

 

۱- تنوع برنامه‌ ها و دوره‌ ها

بزرگ‌ترین دلیل برای انتخاب آموزش مجازی و آنلاین، تنوع در دوره‌ ها و برنامه ‌ها است. دانشجویان می‌توانند در این دوره‌ ها به ‌طور آزادانه شرکت کنند و از نظر انتخاب دوره، تحصیلات قبلی یا رشته تحصیلی مرتبط، هم‌زمانی چند دوره با یکدیگر و زمان شروع و پایان دوره هیچ محدودیتی نداشته باشند.

 

۲- هزینه کمتر

یکی از اصلی‌ ترین مزیت آموزش مجازی و آموزش آنلاین ، هزینه‌ های ارزان‌تر آن ‌ها نسبت به کلاس های حضوری است. اگرچه دوره‌ آموزش آنلاین دانشگاه ‌ها و مقاطع رایگان یا ارزان ‌قیمت نیستند، اما با هزینه‌ای چندین برابر کمتر از یک دوره حضوری می‌توان در کلاس درس حضور یافت. هزینه شرکت در دوره ‌های آموزش مجازی فقط محدود به پرداخت شهریه دانشگاه و خرید چند وسیله لازم و اشتراک اینترنت پرسرعت است، اما برای شرکت در دوره‌ های حضوری همین باید هزینه تردد، اقامت، خوراک و ده‌ ها هزینه جانبی دیگر هم پرداخت شود. اغلب دوره‌ های آموزش آنلاین نیازی به خرید کتاب درسی، وسایل آزمایشگاهی و نظایر این‌ ها ندارند. نکته مهم دیگر، کاربردی بودن دوره ‌های آموزش آنلاین است که باعث برگشت سریع‌ تر هزینه‌ها می‌شود.

آموزش مجازی برای کسب و کارها

۳- محیط آموزشی راحت ‌تر

ترجیح می دهید ساعت ها در مسیر و ترافیک رانندگی کنید تا به کلاس خود برسید و روی یک صندلی خشک محیط آموزشی را تحمل کنید و یا در اتاق محبوب خود بر روی یک مبل کلاس خود را داشته باشید؟

اگرچه ممکن است این محیط راحت‌ همانند یک شمشیر دو لبه عمل کند و باعث تنبلی و عدم انگیزه دانشجو شود، اما مطالعات انجام شده «انجمن یادگیری آنلاین ایالات‌ متحده» در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد، دانشجویان تمایل بیشتری برای حضور در کلاس ‌های آنلاین دارند و از کلاس‌های فیزیکی فراری‌ اند، چون درس‌ها را راحت ‌تر فرا می‌گیرند و از وقت و انرژیشان هم نهایت استفاده را می‌کنند.

۴- انعطاف‌پذیری آموزشی

دوره ‌های آنلاین این بستر را فراهم می‌کنند تا دانشجویان برای مطالعه و تمرین برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند. مواد آموزشی همیشه در دسترس آن ‌ها قرار دارد و به حضور فیزیکی در کلاس، کتابخانه، آزمایشگاه و کارگاه ‌ها نیازی ندارند. تعادل و توان بهتری میان درس، زندگی و کار فراهم می‌شود و یک رضایت ‌مندی به همراه خواهد آورد، چون دانشجو به وظایف و تعهدات کاری و زندگی خود رسیدگی می‌کند و می‌تواند با یک برنامه ‌ریزی خوب و مناسب، از زمان‌ های استراحت و فرصت‌ های بیکاری طول هفته خود برای مرور درس ‌ها و انجام تکالیف نهایت بهره را ببرد

 

۵- تعامل و تمرکز بیشتر

بر اساس آمارها دانشجویان به طرز باورنکردنی در درس‌ها و مباحث کلاس‌های مجازی، تعامل و مشارکت دارند. دانشجو های خجالتی هیچ مانعی برای مشارکت در کلاس نمی‌بینند و به ‌راحتی اظهار‌نظر کرده، پیشنهاد می‌دهند و داوطلب بر عهده گرفتن برخی وظایف کلاس می‌شوند. دانشجویی که در کلاس حضوری خودش را از تیررس استاد دور نگه می‌دارد، در کلاس ‌های مجازی به نفر اول گروه از نظر تبادل ‌نظر و ارائه پیشنهاد و راهکار یا حل تمرین ‌‌ها تبدیل می‌شود. افراد معلول یا دارای مشکل با تمرکز و راحتی بیشتری در کلاس‌ های مجازی حضور پیدا می‌کنند و به ‌راحتی همانند دیگران با استاد تعامل دارند.

 

اگر می خواهید برای موسسه، مدرسه یا آموزشگاه خود تدریس آنلاین ارائه دهید و وارد حوزه آموزش مجازی شوید ، به وب سایت https://asatideonline.com/institution/  رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question