۷ دلیل خوب برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

7 دلیل خوب برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون آزمایشی آیلتس، شبیه سازی آزمون واقعی است که در آن تمام پارامترهای زمان، دشواری، شکل و نحوه­ی برگزاری یکسان است. حتی ممتحنین همان افراد دارای گواهینامه هستند که امتحانات واقعی آیلتس را سراسر جهان برگزار می­کنند. به شکل خلاصه، آزمون آزمایشی آیلتس یک تجربه مشابه با امتحان واقعی است که به شما در آماده سازی برای امتحان کمک می­کند. با مطلب ۷ دلیل خوب برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس همراه ما باشید.

اگر تاکنون در هیچ یک از آزمون­های آزمایشی شرکت نکرده­اید یا در مورد این نوع امتحانات شک دارید، در این مقاله، 7 دلیل خوب برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس را بیان خواهم کرد. همچنین دلیلی که شما حتما باید داخل این آزمون­ها شرکت کنید را به شما خواهیم گفت.

چرا به آزمون آزمایشی آیلتس نیاز دارید؟

اکثر افرادی که در آزمون­های آیلتس شرکت می­کنند دلیل خوبی برای قبول شدن دارند، بعضی­ها قصد مهاجرت به کشور رویایی خود را دارند، اشخاصی هم هستند که می­خواهند در یک دانشگاه برتر تحصیل کنند یا به فکر کسب یک شغل پر درآمد در یک سرزمین دور هستند. برای اینکه بتوانید به خواسته­­های خود برسید باید کسب امتیاز مورد نیاز داخل آزمون هدف شما باشد. برای رسیدن به این هدف، شما باید هر کاری که از نظر آمادگی به شما کمک می­کند را انجام دهید.

ما معتقدیم که شرکت در آزمون آزمایشی بهترین راه برای کسب آمادگی شما در آزمون واقعی است. در ادامه به دلایل این موضوع میپردازیم:

۱.   آشنایی با ساختار واقعی آیلتس

هیچ چیز از این مهمتر نیست که شما به صورت کامل با شرایط آزمون آشنا شوید. مدت زمانی که وقت دارید تا آزمون را به پایان رسانید، ترتیب بخش­های مختلف آزمون، انواع سوالات داخل آزمون و آشنایی با نحوه­ی نمره گذاری سوالات آزمون. یک آزمون آزمایشی تمام این نکات را در اختیار شما قرار می­دهد، چه بسا اطلاعات بیشتری را نیز از این آزمون دریافت کنید.

۲. آمادگی ذهنی و احساسی

نمره­ای که در آزمون کسب می­کنید بیشتر از نحوه­ی نمره دهی آزمون، به شما مربوط می­شود. وضعیت روحی و روانی شما تعیین می­کند که نتیجه چه خواهد بود. داشتن اضطراب و استرس یک امر طبیعی است، اما روش مدیریت آن بسیار مهم است. اضطراب باعث می­شود روند فکری و مهارت­های شما کند شود و ذهن شما را با افکار نامربوط منحرف می­کند و این موضوع باعث افزایش استرس شما می­شود. این چرخه­ی معیوب بارها و بارها برای شما تکرار خواهد شد.

تنها راه حلی که برای شما وجود دارد شرکت در یک آزمون آزمایشی است. بنابراین زمانی که در این آزمون­ها شرکت کردید، بدانید که آزمون واقعی نیست و نتیجه­ی آن سرنوشت شما را تعیین نخواهد کرد، پس آرامش خود را حفظ کنید. به این ترتیب، شما به صورت واقعی ارزیابی خواهید شد و نتایح به دست آمده به وضوح با وضعیت کنونی شما مطابقت خواهد داشت.

همچنین داشتن اضطراب می­تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد. ممکن است که شما فکر کنید از هدفتان بسیار دور شده­اید و امیدتان را از دست بدهید. از طرف دیگر، تجربه­ ی یک آزمون آزمایشی می­تواند مهارت­های واقعی شما را در زمانی که استرس ندارید ارزیابی کند. سپس مسیر روبه جلو و رسیدن به نمره مورد نظر را به شما نشان می­دهد. با کار بر روی استراتژی­های موجود، مطمئن می­شوید که موفقیت قابل دستیابی است.

انجام یک آزمون آزمایشی، شگفتی­های عاطفی شما را که تاکنون تجربه نکردید را از بین می­برد. زمانی که این احساسات را تجربه کردید می­توانید روش مقابله با آن را نیز یاد بگیرید. شما می­توانید محیط آزمون و چگونگی تاثیر آن بر روند فکری خودتان را مشاهده کنید. بنابراین دفعه بعد که برای امتحان واقعی سر جلسه می­نشینید، از قبل می­دانید که چگونه باشید و چکارهایی انجام دهید.

همچنین یک عامل بسیار مهم در مدیریت زمان وجود دارد که باید برای کسب امتیاز بالا به آن تسلط داشته باشید. حتی اگر زمان شما در یک بخش تمام شود، شما امتیاز زیادی را از دست خواهید داد. یک آزمون آزمایشی به شما کمک می­کند تا زمان خود را به طور همزمان مدیریت کنید تا بدانید در کدام بخش­ها ضعیف تر هستید و برای بهبود خود روی آن بخش­ها تمرکز کنید.

7 دلیل خوب برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس
۷ دلیل خوب برای شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس

۳. ارزیابی کامل بر روی چهار بخش اصلی

هنگامی که در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید، 4 مهارت شنیداری، نوشتاری، خواندن و صحبت کردن شما بر اساس استانداردهای جهانی ارزیابی می­شود. این امتحان باعث می­شود ضعف­ها و قدرت­های شما آشکار شود. شما اشتباهات خود را به وضوح خواهید دید.

۴. فرصت صحبت با یک ممتحن واقعی

مهم نیست که چند تست تمرینی خواندن و شنیدن در خانه انجام می­دهید، در بخش اسپیکینگ به شخص دیگری نیاز دارید که به شما گوش دهد. وقتی که یک استاد حرفه­ای از شما این سولات را می­پرسد شما به شکل خیلی دقیق مورد ارزیابی قرار می­گیرید. شرکت در آزمون آزمایشی این شانس را به شما می­دهد که تفاوت زیادی را در نمره­ی خودتان ایجاد کنید.

۵. راهنمایی در مورد تمرین و پیشرفت

علاوه بر گزارش­های امتیازی شما در هر گروه، یک گزارش تحلیلی کامل در اختیار شما قرار می­گیرد که به الگوی اشتباهات شما اشاره می­کند. همچنین نکات و ترفندهایی را برای رفع مشکلات، بهبود نقاط ضعف و در عین حال حفظ قدرت خدمت شما ارائه می­کنند. ممتحین شما همچنین یک استراتژی تمرینی بر اساس تجربه­ی چند ساله خودشان به شما توصیه می­کنند.

نکات و ترفندهایی که در بازخورد آزمون شما وجود دارد، نشان دهنده نکات مهم برای برگزار کننده­های آزمون آیلتس است. این اطلاعات برای کسانی که در این آزمون­ها شرکت نکردند، معلوم نیست. 

با توجه به زمانی که تا آزمون شما باقی مانده است، انجام آزمون آزمایشی هرماه یا هفته­ای یکبار، می­تواند به شما برای رسیدن به نمره­ای مورد نظرتان بسیار کمک کند. هر باری که این آزمون­ها را تجربه کنید به شما کمک می­کند که در زمینه­هایی که تسلط ندارید کار کنید.

۶. صرفه جویی در زمان

زمان در مورد پذیرش دانشگاه و ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر نتوانید در آزمون آیلتس نمره­ی کافی را کسب کنید، روند طولانی را طی خواهید کرد.

آمادگی برای آزمون، پروسه­ای زمان بر است. زیرا می­خواهید با اطمینان پا به این امتحان بگذارید.

بنابراین تکرار آزمون آیلتس برای رسیدن به نمره قبولی نیز بسیار طول می­کشد.

اما با یک آزمون آزمایشی که نتیجه­ی آن را در 48 ساعت به شما تحویل داده می­شود، این فرصت را خواهید داشت تا ببینید که برای آزمون آماده هستید یا نه. اگر هم آماده نیستید، ببینید چقدر نیاز به تمرین دارید و بهترین زمان برای شرکت در آزمون برای شما چه زمانی است.

۷. صرفه جویی در هزینه

شرکت در آزمون آیلتس هزینه­ای زیادی دارد، به خصوص در زمان کووید که همه چیز نامشخص است. زمانی که می­توانید در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید، مجبور به تکرار آزمون واقعی و هدر دادن پول نیستید. حتی می­توانید آزمون آزمایشی را چندین بار تکرار کنید و تنها بخش کوچکی از هزینه­ای آزمون واقعی را پرداخت کنید.

آزمون آزمایشی به شما این فرصت را می­دهد که پولی را که به سختی به دست آورده­اید را برای زندگی در کشور جدیدتان را پس انداز کنید.

نتیجه

اکثر کارشناسان آیلتس بر این باورند که شما باید در آزمون آزمایشی شرکت کنید تا راحت­تر، زودتر و ارزان­تر به نمره قبولی دست یابید. این آزمون­ها شما را با شکل واقعی آیلتس آشنا می­کند و این فرصت را به شما می­دهد که توسط ممتحین معتبر ارزیابی شوید. این تست‌ها با فراهم کردن محیط آزمایشی یکسان، ذهن و بدن شما را تحریک می‌کنند تا پاسخ ذهنی و احساسی شما آزادانه بیان شود و ترس و اضطراب شما با خیال راحت آزاد شود. این آزمون­ها به شما کمک می کنند تا نقاط ضعف و قوت واقعی خود را ببینید و مسیر رو به جلو را به شما نشان می دهند و استراتژی دقیقی در مورد چگونگی حل اشتباهات خود به شما ارائه می دهند.

سایت اساتیدآنلاین محبوب ترین ارائه دهنده آزمون های آزمایشی آیلتس آنلاین در ایران است و بر اساس تجربه کارشناسان آیلتس ساخته شده است. اساتیدآنلاین اولین پلتفرم آزمون آزمایشی آیلتس آنلاین در ایران است که امکان شرکت در آزمون به صورت حضوری و آنلاین را برای شما داوطلبان عزیز فراهم می سازد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد آزمون آزمایشی آیلتس به صفحه زیر مراجعه کنید:

آزمون آزمایشی آیلتس

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۳

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله…

بیشتر بخوانید
تقویت واژگان تافل

تقویت واژگان تافل: راهنمایی برای گسترش مهارت های زبان انگلیسی شما

یکی از مهم ترین مهارت های قبولی در آزمون تافل، داشتن گنجینه واژگان غنی است. به همین دلیل یکی از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *