مزایای آموزش آنلاین کارمندان

آموزش آنلاین کارمندان

آموزش کارمندان یکی از خواست های مهم شرکت ها و موسسات است. آموزش کارمندان به خصوص در بخش خصوصی از اهمیت بیشتری برخوردار است. مهمترین چالش آموزش کارمندان چه در بخش خصوصی و چه بخش دولتی چالش هزینه و زمان است. یکی از راهکارهای کم هزینه و قابل اجرا برای حل این چالش ها آموزش آنلاین کارمندان است. آموزش آنلاین کارمندان به جز کاهش هزینه مزایای فراوان دیگری برای شرکت ها موسسات دارد.

آینده آموزش آنلاین چگونه خواهد بود؟

افزایش بهره ‌وری و عملکرد

آموزش آنلاین کارمندان تاثیر مستقیمی بر بهره وری و عملکرد آنها دارد. از آن سو هر مقدار میزان مهارت های کارمندان افزایش پیدا کند در مقابل میزان موفقیت موسسه و شرکت نیز افزایش پیدا می کند.

بهبود استفاده از زمان

آموزش کارمندان به روش سنتی نیازمند صرف زمان بسیاری است. اگر این زمان قرار باشد در ساعات کاری انجام شود طبیعتاً بهره وری کاری را در کوتاه مدت کاهش خواهد داد. اگر قرار باشد کارمندان در ساعات غیر کاری به دنبال آموزش بروند باید زمان زیادی را صرف رفت و آمد و مسائلی از این دست کنند. قاعدتاً صرف این زمان فارغ از هزینه های جانبی برای بسیاری از افراد امکان پذیر نیست.

اهمیت ادوبی کانکت Adobe Connect در آموزش آنلاین

آموزش آنلاین کارمندان این امکان را فراهم می کند که افراد در زمانی بسیار کوتاه تر و به شکلی بهینه موضوعات مورد نیاز را آموزش ببینند.

نظارت بر فرآیند آموزش

با توجه به امکانات بینظیر آموزش آنلاین مدیران موسسات و شرکت ها می توانند بر فرآیند آموزش آنلاین کارمندان نظارت کاملی داشته باشند. به عنوان مثال با استفاده از سیستم مدیریت یادگیری (LMS) می توان روند استفاده از محتوا توسط کارمندان نظارت کرد.

همچنین پس از آموزش می توان با استفاده از انواع آزمون های الکترونیکی و امتحانات آنلاین مهارت های کارمندان را سنجید. این کار کمک می کن که کارفرما بتواند از کیفیت آموزش و همچنین عملکرد کارکنان خود به شکلی علمی و قابل استناد آگاه شود.

آموزش آنلاین کارمندان

دسترسی آسان به آموزش

یکی از مزایای کاربردی آموزش آنلاین کارمندان دسترسی ساده و آسان کارکنان به محتوای آموزشی است. به عنوان مثال با استفاده از سیستم مدیریت آموزش (LMS) کارفرما می تواند محتوای مورد نظر خود را (که ممکن است به هریک از فرمت های متنی، تصویری، صوتی، ویدئویی و… باشد) در اختیار کارمندان قرار دهد. با توجه به قابلیت های این سامانه این محتوا می تواند در اختیار تعداد نامحدودی از کارکنان قرار بگیرد. همچنین بر اساس مشاغل مختلف کارمندان این محتوا می تواند دسته بندی هایی کاملاً مجزا داشته باشد.

بهترین وب کم برای آموزش آنلاین

این محتوا در تمام ساعات شبانه روز و تمامی روزهای سال قابل دسترسی است. از این رو کارمندان می توانند در زمان های خالی خود به محتوا دسترسی داشته باشند و نیازی وجود ندارد همانند کلاس های حضوری در زمان و مکانی خاص از این محتوا استفاده کنند.

استقبال نسل جدید

نسل جدید کارمندان طرفدار روش های مدرن هستند. در واقع بر خلاف نسل های قبلی که عموماً در بخش های دولتی مشغول به کار هستند نسل جدید همواره از روش های مدرن آموزشی استقبال می کند. استفاده از روش های مدرن مانند آموزش آنلاین کارمندان برای شرکت های و موسساتی که علاقمند به داشتن نیروهای جوان و خلاق هستند یک مزیت بزرگ محسوب می شود. البته نباید فراموش کرد که این آموزش و سامانه هایی که آموزش بر پایه آن ارائه می شود باید کیفیت و مطلوبی داشته باشد تا افراد نسبت به استفاده از آن ترغیب شوند.

تاثیر آموزش آنلاین بر کاهش قیمت دوره های آموزشی

بر اساس یک تحقیق در سال 2012، سازمان ها در سراسر جهان ، حدود 131 بیلیون دلار برای آموزش های نامناسب هدر دادند. یکی از دلایل اصلی این هدر رفتن، فقدان برنامه آموزشی مناسب و همچنین کیفیت پایین آموزش بود. بنابراین همان مقدار که آموزش آنلاین کارمندان برای رشد و توسعه سازمان ها، موسسات، شرکت ها و … مهم است در مقابل باید از کیفیت آموزش نیز اطمینان حاصل کرد.

یکی از راه هایی که می توانید از کیفیت آموزش خود مطمئن شوید استفاده از تجربیات شرکت هایی مانند اساتید آنلاین است. اساتیدآنلاین با داشتن بسترهای مناسب برای آموزش آنلاین و همچنین کارشناسان خبره در این زمینه شما را تا رسیدن به اهدافتان همراهی می کند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید
سیستم آموزش آنلاین

نگاهی به سیستم آموزش آنلاین در ایران و جهان

سیستم آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی سیستمی تقریبا نوپا در آموزش جهانی به شمار می آید. این سیستم…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question