۵ راهکار برای آمادگی بهتر در آزمون تافل

آمادگی بهتر تافل

آزمون تافل همیشه می تواند یک تجربه استرس آور باشد. شما هزینه زیادی برای آزمون کرده‌اید و ماه ها برای شرکت در آن وقت صرف کرده اید. علاوه بر آن محل امتحان نیز ممکن است پرسرصدا و شلوغ باشد. حتی ممکن است شب قبل از آزمون به خوبی نخوابیده باشید. در مورد هیچ یک از موارد بالا کاری از دست شما بر نخواهد آمد اما آمادگی مناسب و بهتر برای آزمون تافل می تواند به کاهش استرس شما کمک کند.

1- به خوبی نت برداری کنید

در حین آزمون تافل شما تنها یک بار می توانید به فایل های صوتی گوش دهید و پس از آن بایستی سوالات اسپیکینگ یا رایتینگ را با توجه به فایل صوتی شنیده شده پاسخ دهید. از آنجایی که شما نمی‌توانید فایل صوتی را دوباره گوش دهید باید به خوبی نت برداری کنید.  شما میتوانید نت برداری را به زبان انگلیسی و زبان مادری خود یا هر دوانجام دهید.

 هدف از این کار این است که بتوانید همزمان با گوش دادن به فایل صوتی بدون از دست دادن نکته‌های گفته شده نت برداری کنید. نسخه برداری را می توانید با گوش دادن به فایل های صوتی متفاوت و یادداشت برداری شروع کنید. سپس فایل صوتی را دوباره گوش کنید و بسنجید تا چه اندازه دقیق نسخه برداری کرده‌اید. همچنین به طرز نوشتن و دست خط خود توجه کنید. توانای ی نوت برداری کامل به صورت همزمان کمک بزرگی به نمره تافل شما خواهد کرد.

2- آزمون آزمایشی انجام دهید

هنگامی که قصد انجام آزمون تافل دارید به احتمال زیاد نمره خاصی را در نظر دارید. در حین تمرین برای آزمون تافل شما تنها با انجام آزمونهای آزمایشی می توانید مطمئن شوید که چقدر به نمره مورد نظر خود نزدیک شده اید. آزمون های آزمایشی همچنین به شما کمک می کند تا با محیط آزمون و انواع سوالات آشنا شوید و بتوانید در روز آزمون به بهترین شکل با سوالات آزمون روبه‌رو شوید. 

3- مطالعه روزانه داشته باشید

حتی انگلیسی زبانان نیز برای تقویت دایره لغات خود نیاز به مطالعه دارند. هرچه مطالعات متنوع تری داشته باشید دایره لغات شما و توانایی شما برای رویارویی با موضوعات مختلف بیشتر خواهد شد. هرچقدر بیشتر برای ریدینگ تمرین کنید توانایی های شما در بخش ریدینگ آزمون بهتر خواهد شد. از آنجایی که نمی‌توان پیش‌بینی کرد ریدینگ آزمون شما در چه موردی خواهد بود مطالعات گسترده به شما کمک خواهد کرد تا نمره خوبی در این قسمت به دست آورید.

آمادگی بهتر تافل
۵ راهکار برای آمادگی بهتر در آزمون تافل

4- پادکست انگلیسی گوش دهید

پادکست های انگلیسی زبان زیادی وجود دارند شما می توانید بر حسب علاقه انتخاب کنید. گوش دادن به صحبت انگلیسی زبانان با سرعت طبیعی، توانایی لیسنینگ شما را افزایش خواهد داد. شما حتی می توانید توانایی صحبت کردن خود را افزایش دهید. 

قسمتی از پادکست را دوباره گوش دهید و سعی کنید لحن صحبت کردن را از گوینده تقلید کنید. فهمیدن یک فایل صوتی از فهمیدن یک فیلم سخت‌تر است زیرا دیگر نمی توانید از تصویر برای فهمیدن موضوع صحبت راهنمایی بگیرید.  به همین دلیل گوش دادن به پادکست تاثیر بیشتری در توانایی لیسنینگ شما خواهد داشت.

5- تایپ سریع یاد بگیرید

در قسمت رایتینگ لازم است شما با یک کامپیوتر کاملا متفاوت و کیبورد QWERTY متن خود را تایپ کنید. اگر برای تایپ کردن با مشکل رو به رو باشید دیگر وقت کافی برای نوشتن یک مقاله مناسب را نخواهید داشت. اکثر افراد تایپ کردن را یک توانایی پیش پا افتاده می دانند و فراموش می کنند برای آن تمرین کنند. مطمئن شوید که تا قبل از آزمون می توانید زبان انگلیسی را به سرعت تایپ کنید. سایت های رایگان زیادی برای یادگیری تایپ سریع وجود دارد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
10 پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

معرفی ۱۰ پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

لیسنینگ یک مؤلفه کلیدی در تسلط بر زبان انگلیسی است که بینش هایی را در مورد تفاوت های ظریف فرهنگی…

بیشتر بخوانید
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question