بهترین راه های مهاجرت به کانادا

بهترین راه های مهاجرت به کانادا

بهترین راه های مهاجرت به کانادا

 علی رغم شیوع  ویروس کرونا، کانادا از آغاز سال 2021 هدف استقبال از بیش از 400000 مهاجر جدید در سال را تعیین کرده است ، و در مسیر دستیابی به این هدف است. کانادا یکی از بازترین و پویاترین سیستمهای مهاجرتی جهان را ارائه می دهد. بیش از 100 مسیر مختلف مهاجرت به کانادا برای کارگران ماهر ، بازرگانان و خانواده ها وجود دارد. اطلاعات جمع آوری شده توسط  دپارتمان پذیرش تحصیلی اساتید آنلاین به شما کمک می کند تا بررسی کنید کدام گزینه ها برای شما بهترین هستند.

 

بررسی اجمالی

افراد به دلایل زیادی مهاجرت به کانادا را انتخاب می کنند. خواه به دنبال تحصیل با کیفیت بالا باشند ، یا احساس امنیت با مراقبت های بهداشتی با استاندارد جهانی و رایگان و یا  بهره مندی از کیفیت بالای زندگی در کانادا. در کانادا میتوانند همه اینها  را بدست آورند. بیش از 100 روش مختلف برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به همین دلیل ، مسیر هر کس برای مهاجرت به کانادا منحصر به فرد خواهد بود.

به عنوان مثال ، روش های مختلفی برای حرفه ای ها و کارگران برای دریافت ویزای اقامت دائم مهاجرت کانادا وجود دارد.

 1. برجسته ترین گزینه از طریق Express Entry است که مسیر اصلی کانادا برای طبقه اقتصادی کارگران ماهر است. بهترین شرط شما برای واجد شرایط بودن درExpress Entry این است که شرایط برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) یا کلاس تجربه کانادایی (CEC) را داشته باشید.
 2. دومین مسیر بزرگ کانادا برای کارگران ماهر ، برنامه نامزدهای استانی (PNP) است. تقریباً همه استان ها PNP را اراِئه می کنند ، بنابراین آنها می توانند مهاجرانی را انتخاب کنند که نیازهای بازارهای محلی کار آنها را برآورده کند.
 3. سومین گزینه اصلی مهاجرت به استان کبک است که مسیرهای قابل توجهی مانند برنامه کارگر ماهر کبک و کلاس تجربه کبک را ارائه می کند.
 4. اگر می خواهید به عنوان یک مهاجر تجاری اقامت دائم کانادا را بدست آورید ، گزینه های مختلفی مانند
 • برنامه خود اشتغالی فدرال (the Federal Self-Employed Program) ،
 • ویزای کاراستارتاپ (the Start-up Visa)
 • و برنامه های کارآفرینی (entrepreneur programs) تحت PNP و توسط استان کبک دارید.
 1. کانادا تعدادی برنامه کفالت خانوادگی (family class sponsorship programs) نیز ارائه می دهد. از طریق این برنامه ها ، شهروندان کانادایی و مقیمان دائم میتوانند از اعضای خانواده وعزیزانشان برای مهاجرت به کانادا حمایت مالی کنند.

افراد و زوجین LGBTQ2 در هنگام مهاجرت به کانادا از حقوق و فرصت های مشابه سایر افراد برخوردار می شوند.

بهترین راه های مهاجرت به کانادا

 

تأثیر  COVID-19 بر سیستم مهاجرت کانادا

ویروس کرونا بر سیستم مهاجرت کانادا تأثیر گذاشته است. با این وجود ، از زمان شروع  همه گیری ، دولت کانادا تعهد خود را در مورد بررسی درخواست های مهاجرت به بهترین نحو حفظ کرده است. اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) همچنان از درخواست های مهاجرت جدید استقبال می کند و به هر تعداد که بتواند  آنها را بررسی می کند تا مهاجران بتوانند در طی همه گیری و پس از آن به کانادا بیایند. قرعه کشی اکسپرس انتری همچنان تقریباً هر دو هفته یک بار انجام  میشود و برای داوطلبان  در سراسر جهان دعوت نامه های اقامت دائم ارسال میشود.

علاوه بر این ، این بیماری همه گیر منجر به تقویت تعهد کانادا  در زمینه مهاجرت شده است. نزدیک به پایان سال 2020 ، کانادا اعلام کرد که هدف مهاجرتی سالانه خود را به بیش از 400000 مهاجر جدید در سال افزایش می دهد ، که بالاترین تعداد در تاریخ اداره مهاجرت این کشوراست. پیش از همه گیری COVID-19 ، هدف کانادا بیش از 340000 مهاجر جدید در سال بود. در ابتدای سال 2021 ، وزیر مهاجرت کانادا ، مارکو مندیچینو ابراز اطمینان کرد که این اهداف بالای مهاجرپذیری در طی همه گیری ، واقع بینانه است. لطفاً برای آخرین به روزرسانی درباره تاثیرات این بیماری به وبسایت اطلاع رسانی اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید.

 

وضعیت مهاجرت تحصیلی به کانادا و تاثیرات بیماری کرونا

 

راه های مهاجرت کارگر ماهر

حدود 60 درصد مهاجران به کانادا به عنوان کارگران ماهر وارد می شوند. راه اصلی مهاجرت کارگران ماهر به کانادا از طریق سیستم مدیریت برنامه Express Entry است. راه اصلی دوم از طریق برنامه نامزدهای استانی (PNP) و به دنبال آن برنامه های کارگر ماهر کبک و سپس چند برنامه فدرال هدفمند دیگر است. کارگران ماهر می توانند با خانواده خود به کانادا نقل مکان کنند. کارگران ماهر همچنین می توانند اعضای نزدیک خانواده را با خود به کانادا بیاورند. این اعضای خانواده همچنین میتوانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

اعضای نزدیک خانواده عبارتند از:

 • همسر یا شریک زندگی مشترک شما
 • فرزندان وابسته
 • فرزندان وابسته همسر یا شریک زندگی مشترک شما
 • فرزندان وابسته فرزندان وابسته
 • کودکان وابسته

کودکان وابسته  عبارتند از:

 • فرزندان زیر 22 سال خود و همسر یا شریک زندگیتان
 • فرزندان 22 سال یا بیشتر که به طور قابل توجهی به حمایت مالی والدین قبل از 22 سالگی وابستگی دارد و به دلیل شرایط جسمی یا ذهنی (mental) نمی توانند از عهده مالی خود برآیند.

 

در ادامه هر یک از این راه های مهاجرت را بیشتر بررسی میکنیم و جزییات آنها را مطرح مینماییم.

 1. اکسپرس اینتری

Express Entry  روش اصلی کانادا در مدیریت برنامه های کارگری ماهر از طریق سه برنامه اصلی مهاجرت کلاس اقتصادی است:

 • برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP)
 • کلاس تجربه کانادایی (CEC)
 • برنامه معاملات ماهر فدرال (FSTP)

داوطلبانی که واجد شرایط ورود سریع هستند می توانند نمایه (profile )خود را در وب سایت دولت فدرال بارگذاری کنند. داوطلبان براساس معیارهایی مانند سن ، تحصیلات ، مهارت های زبانی و سابقه کار نمره جامع رتبه بندی (CRS) دریافت می کنند. تقریباً هر دو هفته یکبار ،اداره  مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از داوطلبانی که بالاترین امتیاز CRS را دارند دعوت به درخواست اقامت دائم می کند. برنامه IRCC پردازش درخواستهای اقامت دائم در مدت شش ماه یا کمتر است.

طبق برنامه سطح مهاجرت (Immigration Levels Plan)، کانادا به دنبال استقبال از به طور متوسط  110000 مهاجرسالانه از طریق Express Entry  است.

 1. برنامه نامزدهای استانی (PNP)

از طریق برنامه های نامزد استانی (PNP) ، استانها و اقلیم های کانادا می توانند افرادی را که مایل به مهاجرت به کانادا و اقامت در یک استان خاص هستند ، معرفی کنند. کانادا به دنبال استقبال از بیش از 80000 مهاجر در سال تحت برنامه PNP است. تمام استان ها ، به جز کبک(Quebec) و نوناووت Nunavut))  PNP خاص خود را دارند. هر استان معیارهای خاص خود را برای انتخاب کاندیداهای واجد شرایط تعیین می کند. PNP ها مانند Express Entry از سیستم های ابراز علاقه (EOI) استفاده می کنند و به صورت منظم از بالاترین امتیازات دعوت می کنند. برای درخواست PNP  نیازی به داشتن نمایه Express Entry ندارید. می توانید مستقیم ا برای PNP اپلای کنید. این نوع درخواست ها “پایه” نامیده می شوند. همچنین می توانید برای  راه های PNP که با Express Entry تراز هستند ، اپلای کنید. این راه ها “پیشرفته” نامیده می شوند. مزیت استفاده از یک جریان پیشرفته این است که گزینه های بیشتری به شما می دهد.

دریافت نامزدی استانی از طریق این جریان ها به داوطلبان Express Entry   600 امتیاز سیستم جامع رتبه بندی (CRS) اضافی اعطا می کند. این عملاً دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم در قرعه کشی اکسپرس انتری بعدی را تضمین می کند.

بهترین راه های مهاجرت به کانادا

 1. مهاجرت کبک

استان کبک دارای سیستم مهاجرت خاص خود با معیارهای انتخاب خاص خود است که جدا از برنامه های مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) و همچنین جدا از PNP است. به متقاضیانی که برای مهاجرت به کبک انتخاب شده اند ، گواهی انتخاب کبک یا Certificat de sélection du Québec)   CSQ) داده می شود. این مدرکی است که توسط وزارت مهاجرت کبک صادر شده است. شما می توانید از طریق یکی از برنامه های مهاجرت کبک برای CSQ اقدام کنید.

 • برنامه کارگر ماهر کبک (QSWP) ویژه کارگران ماهری است که مایل به مهاجرت به کبک و اقامت دائم کانادا هستند.
 • برنامه تجربه کبک (PEQ) در بین دانشجویان بین المللی که تحصیلات خودرا در دوره های کالج و دانشگاه در کبک به پایان رسانده اند محبوب است. این برنامه همچنین برای کارگران ماهر خارجی با سابقه کار در استان است.
 • کبک همچنین دارای برنامه های مهاجرتی تجاری با هدف کارآفرینان و افراد خود اشتغال است که مایل به راه اندازی کار در کبک هستند و همچنین افرادی که می خواهند به عنوان سرمایه گذار مهاجر اقامت دائم در این استان را بدست آورند.

 

وبینار آموزشی تحصیل در کانادا بهترین راه برای مشاوره تحصیلی

 1. برنامه مهاجرت به استان های آتلانتیک

آتلانتیک کانادا برنامه مهاجرتی خاص خود به نام AIP را دارد .Atlantic Immigration Pilot (AIP)  یک برنامه مهاجرت سریع است که به کارفرمایان امکان جذب و حفظ استعدادهای خارجی را می دهد. آتلانتیک کانادا شامل چهار استان است:

 • نیوفاندلند و لابرادور
 • جزایر پرینس ادوارد
 • نوااسکوشیا
 • نیوبرانزویک

کارفرمایانی که می خواهند از AIP بهره مند شوند باید کاندیدای مناسبی پیدا کرده و به آنها شغل پیشنهاد دهند. آنها نیازی به ارزیابی اثر بازار کار ندارند. هنگامی که داوطلب پیشنهاد را بپذیرد ، کارفرما باید داوطلب را به سازمانی مشخص معرفی کند که به وی در برنامه ریزی برای مستقر شدن در آنجا کمک کند. کارفرمایانی که مایلند سریع موقعیت کاری خود را پر کنند ممکن است به اجازه کار موقت نیز دسترسی داشته باشند.

AIP به سه برنامه تقسیم می شود. دو مورد از این برنامه ها برای کارگران ماهر است:

 • برنامه ماهر آتلانتیک (AHSP)
 • برنامه مهارت متوسط آتلانتیک (AISP)

برنامه سوم برای فارغ التحصیلان بین المللی است:

 • برنامه تحصیلات تکمیلی بین المللی آتلانتیک (AIGP)

 

زبان فرانسوی برای مهاجرت به کانادا

 1. سایر برنامه های کارگر ماهر فدرال

دیگر برنامه های هدفمند کارگر ماهر فدرال وجود دارد که به داوطلبان مهاجرت خاص کمک می کند تا اقامت دائم داشته باشند. این برنامه های فدرال عبارتند از:

 • برنامه مهاجرت روستایی و شمالی کانادا (RNIP)
 • برنامه مهاجرت کشاورزی-غذایی (Agri-Food )
 • مهاجرت از طریق پرستار خانگی ( (LCP
 • برنامه مهاجرت پرستار کودک
 • برنامه پرستار سالمند خانگی کانادا

RNIP به جوامع کوچک و دورافتاده در سراسر کانادا اجازه می دهد تا کارگران خارجی را جذب و نگهداری کنند. این جوامع شرکت کننده جذب مهاجران جدید و مطابقت دادن آنها با مشاغل مناسب را مدیریت میکنند.

برنامه مهاجرتی Agri-Food مسیری را برای اقامت دائم کانادا به کارگران خارجی موقت واجد شرایط در صنعت کشاورزی و صنایع غذایی ارائه می دهد. برای واجد شرایط بودن ، داوطلبان باید 12 ماه سابقه کار را گذرانده باشند ، دیپلم دبیرستان را داشته باشند و حداقل شرایط زبان را داشته باشند.

سه برنامه مهاجرتی باقیمانده مسیرهای اقامت دائم برای مراقبان خارجی را شامل می شود ، از جمله مراقبان خانگی ، ارائه دهندگان خدمات مراقبت از کودکان و سالمندان در خانه. برای هر سه برنامه  داوطلبان ملزم به داشتن حداقل دو سال سابقه کار مربوط به برنامه مورد نظر خود هستند.

 

 1. مهاجرت تجاری تجار

مهاجرت تجاری تجار چندین گزینه دارد که به شما امکان می دهد سریع روند مهاجرت کانادا را پیگیری کنید.

به عنوان مثال ، شما میتوانید از طریق برنامه راه اندازی کار فدرال (Start-Up Visa Program) یا برنامه خوداشتغالی فدرال (Federal Self-Employed Persons Program) به کانادا مهاجرت کنید.

اگر می خواهید به کبک مهاجرت کنید ، این استان همچنین برنامه های مهاجرت تجاری خود را دارد. بسیاری از مسیر های PNP همچنین دارای مسیر مهاجرت به ویژه برای کارآفرینان و سایر افراد تجاری است.

بهترین راه های مهاجرت به کانادا

 1. حمایت مالی خانواده

دولت کانادا متعهد است خانواده ها را در کنار هم نگه دارد. بدین ترتیب ، کانادا قصد دارد سالانه از بیش از 100000 مهاجر جدید برای پیوستن به خانواده خود استقبال کند. شهروندان کانادایی و مقیمان دائم می توانند همسر یا شریک زندگی مشترک ، پدر و مادر و مادربزرگ و پدرربزرگ و فرزندان وابسته خود را حمایت مالی کنند. برای حمایت مالی از خانواده خود باید یک “تعهد” را امضا کنید. این بدان معناست که شما مسئولیت مالی شخص مورد حمایت خود را خواهید داشت. به عنوان مثال ، اگر آنها به کمک اجتماعی(وام) نیاز دارند ، ممکن است مجبور شوید شما آن را بازپس دهید. برای والدین و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها نیز گزینه برنامه Super Visa وجود دارد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question