کرونا باعث لغو شدن آزمون های زبان شد | لیست آزمون های لغو شده

لغو شدن آزمون های زبان

بر اساس اخبار و گزارش های سازمان سنجش کشور بسیاری از آزمون های زبان انگلیسی بین المللی و ملی لغو شده اند. مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام کرد کرونا باعث لغو شدن آزمون های زبان شده و در حال حاضر در اوج این بیماری آزمون MHLE لغو شده است و تا اطلاع ثانوی این آزمون برگزار نخواهد شد.

آزمون MHLE مخفف Ministry of Health Language Exam (آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت) است. این آزمون در برخی از دانشگاه های داخل کشور از جمله دانشگاه تهران برگزار می شود. این آزمون ویژه دانشجویانی است که متقاضی شرکت در دوره دکتری PHD و دکترای تخصصی مربوط به رشته های علوم پزشکی هستند. همچنین دانشجویان شاخه های زیر گروه علوم پزشکی و یا زیست شناسی نیز که تمایل به شرکت در دوره دکتری دارند بایستی نمره قبولی در این آزمون را به وزارت بهداشت و درمان ارائه کنند.

آزمون زبان انگلیسی عمومی وزارت بهداشت MHLE دارای ۱۰۰ پرسش در سطح آزمون استاندارد تافل (۳۰ پرسش درک مطلب شنیداری، ۴۰ پرسش واژگان، ساختار و دستور زبان و ۳۰ پرسش درک مطلب نوشتاری) و ۱۰۰ نمره (بدون نمره منفی) است.

لغو شدن آزمون های زبان

هر کارنامه دارای یک کد ویژه به نام  Certification Code است که در بالای آن درج می شود و درستی آن از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی (در پیوند «تایید کارنامه» یا Check Certificate Validity) قابل استعلام است، بنابراین، کارنامه چاپ شده یا گواهی دیگری برای شرکت کنندگان جهت ارائه به مراجع گوناگون، صادر نخواهد شد.

همچنین سازمان سنجش اعلام کرد آزمون های Life ، ® IELTS ،GRE Subject ، ® TOEFL ،GRE General ، Skills ،UKVI لغو شده اند و تا اطلاع ثانوی کسی برای این آزمون ها ثبت نام نکند. همچنین آزمون TOLIMO , PTE و دیگر آزمون های ملی نیز لغو شده است.

قبل پاندمی کرونا آزمون های زبان انگلیسی به صورت مرتب و در تاریخ های معین شده برگزار می شد، اما به دلیل حفظ سلامتی دانشجویان و افراد جامعه این آزمون ها به تعویق افتاده اند که البته شرکت های برگزار کنندۀ این آزمون ها ضرر مالی زیادی را متحمل می شوند.

آزمون آیلتس ®  نیز که تا پیش از این به صورت حضوری برگزار می شد اکنون تنها به صورت آنلاین برگزار می شود. در این روش تمامی مراحل آزمون به صورت آنلاین و با نظارت نرم افزار تقلب یاب برگزار می شود. در حال حاضر امکان برگزاری آنلاین این آزمون در ایران وجود ندارد. البته با توجه به طولانی شدن بیماری کرونا در جهان پیش بینی می شود این آزمون به زودی و به شکل آنلاین در اختیار مخاطبان ایرانی نیز قرار گیرد.

Duolingo English Test آزمون دیگری است که از کرونا ضربه خورده است. از آنجا که این آزمون در دانشگاه های گوناگون در جهان مورد قبول است محبوبیت زیادی دارد. همچنین به دلیل ارزان تر بودن این آزمون نسبت به آزمون TOEFL ® و IELTS ® همواره مورد توجه اقشار ضعیف تر کشورها قرار داشت. با این حال شیوع کرونا برگزاری این آزمون را نیز دچار مشکلات اساسی کرده است.

آزمون GRE  و  TOEFL ® هم از این بیماری آسیب های زیادی دیده اند. آزمون تافل ® اکنون تنها به صورت آنلاین برگزار می شود. با این حال شرکت کنندگان در ایران، چین، ایرلند، انگلستان و جمهوری دومنیکن تا اطلاع ثانوی نمی توانند به صورت آنلاین در این آزمون شرکت کنند. البته با توجه به آینده نامعلوم پاندمی کرونا در جهان احتمالا این آزمون به صورت آنلاین به زودی در اختیار همه کشورها قرار خواهد گرفت.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question