معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشگاه سوپلک مرکزی

دانشگاه سوپلک مرکزی

دانشگاه سوپلک مرکزی (CS) یک دانشگاه تحقیقاتی معتبر در کشور فرانسه است. سنترال سوپلک از ادغام دانشگاه سنترال پاریس و دانشگاه سوپلک در سال 2015 تشکیل شد. دانشگاه سوپلک مرکزی از برترین دانشگاه های فرانسه در زمینه علوم مهندسی است. این دانشگاه دارای چهار پردیس است که دو پردیس در شهر پاریس و دو پردیس دیگر در شهرهای رن و متز واقع شده اند.

دانشگاه سنترال سوپلک یکی از اعضای اصلی مؤسس دانشگاه پاریس- ساکلی، شبکه TIME (مدیران صنعتی برتر اروپا) و همچنین انجمن CESAER دانشکده‌های مهندسی اروپا است.

بودجه این دانشگاه بیش از 100 میلیون دلار در سال است.

تاریخچه

دانشگاه پاریس مرکزی در سال 1829 با ابتکار آلفونس لاواله، که هزینه ایجاد آن را تامین کرد و اولین رئیس آن شد، و سه دانشمند برجسته: یوژن پکله، ژان باتیست دوما و تئودور اولیویه تأسیس شد. چشم انداز بنیانگذار این بود که این دانشگاه مهندسان و مخترعان بااستعداد را پرورش دهد. لاواله به خصوص به پیشرفت های صنعتی علاقه داشت. این موسسه در سال 1857 به دولت فرانسه واگذار شد.

دانشگاه سوپلک در سال 1894 توسط الوتر ماسکارت تأسیس شد. او پروفسور کالج دو فرانس و برنده جایزه Bordin در سال 1866 و همچنین برنده جایزه بزرگ آکادمی علوم در سال 1874 بود. این دانشگاه به منظور آموزش مهندسین برای پر رونق آن زمان یعنی صنعت برق ایجاد شد.

دانشگاه سوپلک در Rue de Staël، منطقه 15 پاریس مستقر بود. سپس در سال 1975 به Malakoff نزدیک پورت دو وانوس و Gif-sur-Yvette منتقل شد. جایی که پردیس اصلی در حال حاضر در آن قرار دارد. پردیس دوم این دانشگاه در سال 1972 در رن و پردیس سوم در سال 1985 در متز تأسیس شد.

این دو دانشگاه مطرح در سال 2008 یک اتحاد استراتژیک را ایجاد کردند. در نهایت در این دو دانشگاه در سال 2015 به صورت کامل ادغام شدند و دانشگاه سنترال سوپلک را پدید آوردند.

این دو دانشگاه یکی از پایه گذاران دانشگاه مطرح پاریس- ساکلی هستند. پاریس – ساکلی در سال 2020 در رتبه 14 برترین دانشگاه های جهان قرار داشت.

دانشگاه سنترال سوپلک

تحصیل در سوپلک مرکزی

این دانشگاه بیشتر دانشجویان خود را از طریق آزمون های ورودی، دوره های مقدماتی مهندسی و دانشجویان نخبه از دانشگاه های همکار داخل و خارج از کشور جذب می کند.

مدرک مهندسی این دانشگاه در میان معتبرترین مدرک های مهندسی اروپا و جهان جای دارد به همین دلیل نیز تقاضا برای ورود به آن همیشه بالاست.

این دانشگاه بعد از پلی تکنیک پاریس معمولاً جایگاه دوم را در میان دانشگاه های مهندسی فرانسه در اختیار دارد. بر اساس چندین نظرسنجی فارغ التحصیلان سنترال سوپلک جزو پردرآمدترین ها در فرانسه هستند.

این دانشگاه دروه های مختلفی در زمینه مهندسی، کارآفرینی، فناوری و تجارت را ارائه می دهد. دانشگاه سوپلک مرکزی با بیش از 176 دانشگاه در 30 کشور جهان همکاری نزدیک دارد.

سالانه در حدود 1000 مهندس در بیش از 450 رشته مختلف از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

سه پردیس بین‌المللی در چین، هند و مراکش و پنج آزمایشگاه مرتبط در برزیل، کانادا، ایالات‌متحده و چین از دیگر امکانات این دانشگاه است.

این موسسه مدرک مهندسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهد. بیش از 25 درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند. زبان تحصیل در این دانشگاه فرانسوی است اما بعضی دوره های کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

لوئیس چارلز برگه، بنیان‌گذار ایر فرانس، تیری برتون، وزیر اقتصاد، دارایی و صنعت و آلن بنیکو، مدیرعامل IBM فرانسه از جمله فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

این دانشگاه در زمره دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران است و در رده ممتاز قرار دارد.

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی فرانسه

  • مدارک هویتی شامل پاسپورت و شناسنامه دارای 6 ماه اعتبار
  • عکس ویزایی، 3 قطعه با پشت زمینه سفید
  • مدرک زبان فرانسه با توجه به مقطع تحصیلی
  • بیمه نامه پزشکی
  • گواهی سوء پیشینه
  • نامه تمکن مالی جهت هزینه های یک سال زندگی
  • نامه پذیرش دانشگاه (دانشگاه مورد نظر بایستی شما را پذیرش کرده باشد)
  • ترجمه مدارک به زبان فرانسوی

شرایط اخذ پذیرش

گرفتن پذیرش در این دانشگاه بر اساس رشته و مقطع تحصیلی بسیار متفاوت است. بهتر است ابتدا به سایت دانشگاه مراجعه کنید و مراحل درخواست را تکمیل کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question