کروم بوک ها در مقابل دیگر لپ تاپ ها | کدام یک برای سال ۲۰۲۱ میلادی مناسب تر است؟

کروم بوک

کروم بوک به این دلیل معروف است که می تواند با گوگل بسیار بهتر از سایر لپ تاپ ها کار کند. این ویژگی ممکن است در لپ تاپ های دیگر نیز وجود داشته باشد، اما لپ تاپ کروم بوک متفاوت است. اما این لپ تاپ تفاوت فاحشی دارد زیرا این لپ تاپ می تواند با ایمیل شما هماهنگ باشد و همچنین برای سیستم عامل های مک او اس که از سال 2012 میلادی ایجاد شده است هماهنگی داشته باشد و می تواند تمام تصاویر آن را نشان دهد، زیرا مک او اس یک ساختار گرافیکی است و گرافیک ها را به شما نشان می دهد.

هنگامی که کروم بوک اولین بار در سال 2011 میلادی ظهور کرد، برای کسانی که این لپ تاپ را خریده بودند ابتدا کار کردن سخت بود و حتی بعضی از افراد آنها را مسخره می کردند. زیرا این لپ تاپ در ابتدای کار عملکردهای محدودی داشت و زیاد کارآیی نداشت. برای بسیاری از افراد کار کردن با این لپ تاپ سخت بود و آنها مجبور بودن از فلش مموری یا هارد برای انتقال فایل های خود استفاده کنند.


موقعیت نرم افزار

وقتی لپ تاپ کروم بوک ظاهر شد، این لپ تاپ اساساً مبتنی بر گوگل کروم بود. برای کسانی که به سیستم های دیگر مانند ویندوز و اپل عادت داشتند، این مقداری سخت بود و تا به آن عادت کنند زمان می برد. 

شما می توانید با این لپ تاپ هر کاری را می خواهید انجام دهید و تمام کارهای شما در ایمیل شما و موتور جست و جوی شما ذخیره می شود. البته در لپ تاپ های دیگر هم در بخش هیستوری این موارد ذخیره می شوند اما در ایمیل ذخیره نمی شوند. چنانچه بیان شد یک لپ تاپ اپل یا ویندوز می تواند مانند مرورگر کروم عمل کند. فرض کنید شما یک آموزشگاه آنلاین دارید، برای تدریس آنلاین دانشجویان شما باید دارای سیستمی باشید که همۀ موارد را ذخیره کند حتی در ایمیل شما.  اگر این موارد مربوط به زبان انگلیسی باشد شما باید فایل های آموزش آنلاین را در جایی ذخیره کنید تا سیستم مدیریت یادگیری شما زیر سوال نرود البته که لپ تاپ کروم بوک بهترین گزینه است.

کروم بوک

گفته می شود که یک لپ تاپ با ویندوز معمولی و لپ تاپ اپل هم می تواند مانند کروم بوک کار کند. اگر قطعۀ نرم افزاری از لپ تاپ های معمولی مانند ویندوز یا اپل خراب شود شما به راحتی می توانید آن را پیدا کنید و لپ تاپ خود را تعمیر کنید، اما دربارۀ کروم بوک چنین نیست قطعات آن به سختی پیدا می شود و تعمیر آن خیلی سخت تر از لپ تاپ های معمولی است.

در ادامه بیان می شود که لپ تاپ کروم بوک نسبت به بقیۀ لپ تاپ ها مشکل زیادی دارد. این مشکلات عبارت اند از: این لپ تاپ مانند لپ تاپ اپل یا سایر لپ تاپ ها نمی تواند با نرم افزارهای مجازی ارتباط خوبی برقرار کند. یکی از این نرم افزار محصولات شرکت (وی ام ای: شرکت تهیه کنندۀ نرم افزارهای مجازی در شهر پالوآلتو در سانفرانسیسکوی آمریکا) است که روی این لپ تاپ به سختی کار می کند. مشکل دیگر این است که نرم افزارهای اندرویدی روی این لپ تاپ به سختی یا اصلا کار نمی کنند. دیگر مشکل این لپ تاپ این است که محصولات شرکت مایکروسافت است که روی این لپ تاپ به سختی نصب می شوند و اگر هم نصب شوند با سختی باز می شوند. شرکت مایکروسافت برای این لپ تاپ ورژن جدید محصولات آفیس را تهیه کرده است که آنها هم به سختی روی این لپ تاپ باز می شوند. پس این لپ تاپ به چه دردی می خورد!

اگر شما به عکس های پیشرفته برای کاری نیاز داشته باشید، مانند مسائل پزشکی یا … در کروم بوک به سختی می توانید آن را پیدا کنید اما در لپ تاپ های دیگر به راحتی می توانید آن را پیدا کنید. اگر در کروم بوک این عکس ها را پیدا کردید، نمی توانید آنها را با کیفیت مناسب ببینید اما در لپ تاپ های دیگر می توانید به راحتی آنها را ببینید. یعنی در واقع این لپ تاپ عملکرد گرافیکی مناسبی ندارد. همچنین این لپ تاپ چنانچه پیش از این گفته شد از بازی های اندرویدی پشتیبانی نمی کند و اگر هم پشتیبانی کند به سختی انجام می شود.


طیف متنوعی از لپ تاپ ها

در سال های اخیر همۀ لپ تاپ های کروم بوک مانند هم بودند اما اینک تغییر کرده اند. البته این به شرکت سازنده آنها ربطی ندارد. در حال حاضر انواع لپ تاپ ها وجود دارند و شبیه آنها تبلت نیز وجود دارد. این لپ تاپ ها در شکل های گوناگونی وجود دارند و می توانند به جامعۀ کاربری کمک کنند.

 اگر شما به پردازش بالا نیاز دارید بهتر است از لپ تاپ کروم بوک استفاده نکنید زیرا این لپ تاپ عملکرد ضعیفی دارد، مثلا اگر شما می خواهید داده پردازی (دیتاماینینگ) در مورد موضوعی انجام دهید باید از یک لپ تاپ خوب استفاده کنید. درست است که قیمت لپ تاپ کروم بوک ارزان است، اما هر ارزانی مورد ایده آل نخواهد بود.

اگر شما از یک لپ تاپ کروم بوک استفاده کردید و از آن نتیجه نگرفتید می توانید آن را پس بدهید ( البته درکشورهای خارجی) و یک لپ تاپ دیگر خریداری کنید. درست است که این لپ تاپ وزن سبکی دارد و سخت افزار آن چنانچه شرکت تولید کننده بیان می کند خوب است، اما در واقع آنها شما را فریب می دهند چون می خواهند محصولات خود را بفروشند. به قول انگلیسی ها (گاربج این، گاربج آوت: یعنی آشغال می فروشند و آشغال تحویل می گیرند)

در اینجا نویسندۀ مقاله توصیه می کند که:

شما باید یک لپ تاپ دارای حافظۀ 4 گیگابایت یا بیشتر خریداری کنید، لپ تاپ شما باید دارای پردازندۀ بسیار خوبی باشد، صفحۀ نمایش آن (اچ دی) باشد و حافظۀ جانبی آن 32 گیگابایت باشد.

در این موارد انعطاف پذیری های زیادی وجود دارد، به عنوان مثال شما می توانید یک لپ تاپ با صفحۀ نمایش 366*768 خریداری کنید. اما خریدن ارزان ترین مدل کروم بوک برای شما ضرر زیادی به همراه دارد، به دلایلی که بیان شد. در واقع شما نباید فریب ارزان بودن هر لپ تاپی را بخورید و بدانید که هر چیز ارزانی الزاماً خوب هم نیست.


اتصال به اینترنت

زمانی که کروم بوک برای اولین بار تولید شد این لپ تاپ به درستی به اینترنت وصل نمی شد و اگر شما در حال ادیت یک فایل ورد بودید نمی توانستید آن را ذخیره کنید چون اینترنت مناسبی نداشتید. البته اکنون این اشکالات برطرف شده است و شما می توانید با شبکۀ (نتفلیکس: یک شبکۀ پخش محصولات رسانه ای و فیلم های سینمایی است)، یوتیوب و (اسپوتیفای: سایت پخش موزیک) به صورت آف لاین (یعنی بدون اینترنت) متصل شوید.

اگر شما با لپ تاپ های دیگر مانند سامسونگ، اپل، دل و … کار می کنید، بهتر است با همین لپ تاپ ها کار کنید چون لپ تاپ های کروم بوک با نقایصی که دارند به درد کار شما نمی خورند.


قیمت های ایده آل

به دلیل نیازهای سخت افزاری که در لپ تاپ کروم بوک هر روز رخ می دهد، شما مجبور هستید هر روز این لپ تاپ ها را تعمیر کنید یا برای تعمیر به مغازۀ کامپیوتری ببرید، درست است که وزن این لپ تاپ ها کم است و قیمت آنها هم کم است، اما کارآیی زیادی ندارند.

لپ تاپ جدید کروم بوک 200 دلار آمریکا قیمت دارد، اما باید رک و پوست کنده بیان شود که این لپ تاپ ارزش خریدن ندارد.

چون شما بعداً باید برای این لپ تاپ چیزهایی تهیه کنید که در لپ تاپ های دیگر وجود دارد، پس شما چرا راه اشتباهی بروید با پرداخت پول بیشتر این موارد را یک جا تهیه کنید و خودتان را راحت کنید. شما می توانید یک لپ تاپ را با قیمت 700 تا 1000 دلار خریداری کنید و تمام عمر از آن استفاده کنید. به جای اینکه یک لپ تاپ ارزان بخرید و برای آن مرتب پول خرج کنید.

شما با لپ تاپ 700 تا 1000 دلاری می توانید همه کاری انجام دهید اما با لپ تاپ 200 دلاری نمی توانید کاری انجام دهید فقط باید هزینه کنید.

سادگی کروم بوک را نمی توان دست کم گرفت البته این سادگی به دلیل قیمت کم آن است و اگر شما در سایت های خرید بازخوردهایی که مشتریان از خرید این لپ تاپ داشته اند را با لپ تاپ ایسر مقایسه کنید متوجه می شوید که نباید این لپ تاپ را بخرید.

لپ تاپ ایسر در فروشگاه (وال مارت: شرکت خرده فروشی آمریکایی و دارای هایپرمارکت های زیادی در آمریکا و سایر کشورها) به قیمت 500 دلار به فروش می رسد.


مقایسه با لپ تاپ ای سوز

با طیف گسترده ای که لپ تاپ ای سوز دارد لپ تاپ کروم بوک در برابر آن هیچ است. در واقع طراحی لپ تاپ ای سوز با لپ تاپ کروم بوک برابر نیست و بیشتر مشتریان ترجیح می دهند که ای سوز را خریداری کنند. به ویژه اگر آموزش مجازی داشته باشند این لپ تاپ برای آنها مناسب تر است.

اگر شما می خواهید بازی های کامپیوتری را روی لپ تاپ خود نصب کنید بهترین گزینه ای سوز است نه کروم بوک به دلایلی که قبلا بیان شد.

لپ تاپ ای سوز در فروشگاه وال مارت 780 دلار است و قیمت مناسبی دارد.

بهترین لپ تاپ های دانشگاهی برای سال 2021: اپل، مایکروسافت، دل و موارد دیگر

برای اکثر دانشجویان سرمایه گذاری روی لپ تاپ بسیار مهم است شما می توانید یک لپ تاپ را با قیمت 300 دلار بخرید یا 1000 دلار این بستگی به بودجۀ شما دارد. اما شما باید به این موارد توجه کنید اول اینکه عمر باطری لپ تاپ شما چفدر است؟ حافظۀ آن چقدر است؟ حافظۀ جانبی آن چقدر است؟ و سایر مسائل.

در اینجا چیزی که مطرح است این است که شما باید برای لپ تاپ خود هزینه کنید و بهترین لپ تاپ را بخرید. تا سال ها برای شما کار کند. در اینجا ما (نویسندگان) لیست بهترین لپ تاپ های جهان را برای دانشجویان فراهم کرده ایم:

اول اپل مک بوک: این لپ تاپ دارای قیمت 999 دلار و در واقع 1000 دلار است. این لپ تاپ دارای صفحه کلید بسیار خوبی است و صفحۀ نمایش آن بسیار مناسب است. این لپ تاپ دارای قلم نوری است و شما می توانید با قلم نوری روی صفحۀ مانیتور هر چه می خواهید بنویسید.

البته این لپ تاپ ضعف هایی هم دارد مانند اینکه نور زیاد آن به شبکیۀ چشم صاحب آن آسیب می زند و پایۀ نگه دارندۀ آن اگر خراب شود صاحب لپ تاپ باید 100 دلار هزینه پرداخت کند

البته این لپ تاپ در سایت آمازون 905 دلار قیمت دارد و این به دلیل این است که سایت آمازون یک سایت عمده فروشی همۀ وسایل است و می خواهد محصولاتش را بفروشد. البته این مدل قدیمی تر از مدل مطرح شده توسط نویسنده است. به خاطر همین ارزان تر است.

اگر شما به سیستم عامل ویندوز عادت دارید و به آن عادت کرده اید بهترین گزینه برای شما لپ تاپ (دل) است. این لپ تاپ نسبت به لپ تاپ اپل سایز کوچک تری دارد اما قابلیت های بیشتری دارد. زیرا بسیاری از افراد بلد نیستند با لپ تاپ اپل کار کنند. این لپ تاپ در فروشگاه وال مارت 800 دلار قیمت دارد و قیمت مناسبی برای یک دانشجو است.

لپ تاپ بعدی که برای دانشجو مناسب است لپ تاپ سریفس است که متعلق به کمپانی مایکروسافت است و اگر شما طرفدار محصولات مایکروسافت باشید این محصول برای شما بسیار مناسب است. این  محصول دارای باطری با عمر طولانی صفحه نمایش بسیار خوب و دارای قلم نوری است. این محصول قابل حمل است و می توانید آن را هر جایی که خواستید ببرید چون سبک است اما مانند کروم بوک ناکارآمد نیست. این محصول تمام ویژگی های یک لپ تاپ خوب را دارد.

این محصول در فروشگاه (بست بای: شرکتی که تجهیزات الکترونیکی توزیع می کند) با قیمت 600 دلار آمریکا به فروش می رسد.

لپ تاپ بعدی که معرفی می شود لپ های سری دل است این لپ تاپ ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. این لپ تاپ در فروشگاه وال مارت 730 دلار به فروش می رسد.

لپ تاپ یوگا کروم بوک برای دانشجو بسیار مناسب است زیرا همه چیز دارد. این لپ تاپ می تواند تمام نیازهای یک دانشجو را برآورده کند و او را راضی نگه دارد. عمر باطری این لپ تاپ بسیار بالا است و بر خلاف ورژن های دیگر کروم بوک شما می توانید روی این لپ تاپ بازی های کامپیوتری و اندرویدی بریزید و بازی کنید. قیمت این لپ تاپ در وال مارت 900 دلار آمریکا است.


ما در اساتیدآنلاین برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question