تفاوت آزمون DELF و DALF

تفاوت آزمون DELF و DALF چیست؟

تعریف آزمون DELF

این آزمون سطح و میزان توانایی افراد را در حرف زدن به زبان فرانسه می ‌سنجد. اگر افراد در این زبان بتوانند در سطح قابل قبولی صحبت کنند، به راحتی می ‌توانند در آزمون ذکرشده شرکت کرده و موفق شوند. شورای اروپا، این آزمون را در چارچوب مشترک اروپایی ارائه و برگزار می کند. پس از برگزاری آزمون، شورای اروپا مدارک تحصیلی را به فرد تحویل می‌ دهد. این مدارک، بر اساس دستورالعمل اروپایی سطح افراد را نشان خواهد داد. صدور گواهینامه این آزمون به وسیله مرکز مطالعات زبان فرانسه CIEP صورت می ‌گیرد. با به کارگیری آزمون DELF ، می‌ توان میزان مسلط بودن افراد به زبان فرانسه را در سطوح متفاوت بررسی کرد. برگزاری این آزمون، معمولاً در شهرهای اروپایی و فرانسه انجام می شود. سطوح A1 و A2 در این آزمون  برای سطح پایه و مبتدی اختصاص داده شده است اما سطوح  B1 و B2 سطوحی می باشند که متوسط و مستقل هستند. شرکت کنندگان با شرکت در سطوح مختلف این آزمون، بررسی و آزمایش می شوند. افراد با مراجعه به سایت های مختلف می توانند به خوبی، به تفاوت آزمون  DELF و DALF پی ببرند.

آزمون آزمایشی DELF B2

مدارک تحصیلی پذیرفته شدگان در آزمون DELF چه استفاده ای دارد؟

کسانی که می خواهند در اروپا تحصیل نمایند و قصد دارند در مدارس پیشرفته آن ها ثبت نام کنند هم چنین افرادی که می‌ خواهند دانش آموزان آن ها بهترین تحصیل را داشته باشند برای آن ها، این مدارک بسیار خوب و کاربردی است.

این امتحان، می تواند نوعی مدرک اولیه زبان فرانسوی باشد که در تمامی اروپا انجام می شود و در اکثر کشورها و شهرهای اروپایی برای استخدام افراد لازم و ضروری می باشد. دارنده مدرک تحصیلی سطح B2 ، در واقع می تواند به آسانی زبان های فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی را حرف بزند و کارایی این مدرک تحصیلی بسیار بالا است.

عناصر مورد بررسی در آزمون DELF

در زبان فرانسه چهار مورد متفاوت در این آزمون مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد. با استفاده از این آزمون، می توان درک زبانی و درک فرهنگی شرکت کنندگان را بیشتر کرد. این آزمون در سطوح مختلف به شکل های تستی و تشریحی برگزار می شود. چهار موردی که در آزمون مزبور مورد بررسی قرار می ‌گیرد عبارت است از:

  • صحبت کردن یا بیان شفاهی
  • شنیداری 
  • درک مطلب یا خواندن
  • مهارت نوشتن یا نوشتاری
تفاوت آزمون DELF و DALF چیست؟

نمره هر کدام از این مبحث ها ۲۵ می باشد و افراد برای این که در این آزمون قبول شوند باید حداقل ۵۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنند. هم چنین از هر بخش، حداقل ۵ امتیاز را باید به دست بیاورند تا در آزمون DELF به سطح قبولی برسند و برای هر بخش زمان مختلفی در نظر گرفته شده است.

نحوه ثبت نام در آزمون DELF

برای این که متقاضیان در این آزمون ثبت نام کنند وجود بعضی از مدارک لازم است، از جمله مدارکی که باید در این آزمون به همراه داشت شامل موارد زیر است:

  • دو قطعه عکس که پشت نویسی آن به لاتین صورت گرفته باشد.
  • کپی پاسپورت
  • هزینه آزمون
  • در صورتی که داوطلبان در گذشته در این آزمون شرکت کرده باشند کپی مدرک آزمون لازم است.

با توجه به تاریخ ثبت نام، سن ثبت نام کنندگان در این آزمون را در نظر می ‌گیرند. اطلاع‌ رسانی زمان برگزاری آزمون کتبی و شفاهی به شکل مجزا انجام می‌ شود. داوطلبان در روزی که آزمون برگزار می ‌شود، باید اطلاعاتی که روی کاغذ درج می‌ شود را با دقت با اطلاعات شناسنامه‌ خود مطابقت داده و پس از آن، کاغذ را امضا کنند. این آزمون در ایران و دنیا برگزار می‌ شود و به شکل آنلاین نیز می توان در این آزمون شرکت کرد.

معرفی آزمون DALF و کاربرد آن در مهاجرت به کشورهای فرانسوی زبان

برای این که افراد مهارت و تخصص خود را در زبان خارجی نشان دهند، شرکت در چند آزمون و کسب نمره مورد نیاز ضروری می باشد. در زبان های مختلف، آزمون معینی برای اعطای مدرک برگزار می‌ شود. آزمون DELF و DALF نیز برای اعطای دیپلم زبان فرانسوی کارایی فراوانی دارد.

با توجه به این که در کشورهای زیادی، زبان فرانسوی کاربرد دارد افراد برای این که بتوانند چه به صورت تحصیلی و چه به صورت کاری به این کشورها مهاجرت کنند باید مدرک زبان فرانسوی را اخذ کنند تا برای کار و تحصیل خود مجوز داشته باشند. از جمله آزمون هایی که متقاضیان شرکت در آن زیاد می باشد آزمون DALF است.

آزمون DALF  یکی از آزمون های پیشرفته زبان فرانسوی می باشد و شامل دو مرحله C1 وC2 است و اکثر افراد بر اساس نیاز خود می توانند این مراحل را آزمون دهند و شرکت افراد در هر کدام از این مراحل بستگی به نوع نیاز آن ها دارد. کسانی که برای شغل و ادامه تحصیل وارد این آزمون می شوند بهتر است در ۵ آزمون اول شرکت کنند و افرادی که می خواهند به کشور کانادا مخصوصا ایالت کبک یا فرانسه مهاجرت کنند شرکت آن ها در این آزمون اجباری است .

سطوح آموزشی آزمون DALF

تفاوت آزمون   DELFوDALF در سطوح آموزشی آن ها مشخص می ‌شود. آزمونDALF دارای دو سطح است و با آزمون  DELF فرق دارد. اصلی ترین تفاوت  DELF و  DALF ، بالا بودن سطح آزمون دالف است که بسیار پیشرفته می باشد. این آزمون به ارزیابی مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن می ‌پردازد.

در سطح C1 فایل های مختلف صوتی و متنی را در اختیار افراد قرار می دهند و شرکت کنندگان باید به سوالات پرسیده شده پاسخ دهند. در این آزمون برای کسب قبولی فرد باید روان صحبت کند، در هنگام صحبت کردن و پاسخ به سوالات لغت های گسترده ای را استفاده کندعلاوه بر این، جمله ها و کلمات را باید به شکل درست بنویسد. درسطح C2 متقاضیان باید در مورد یک موضوع علمی یا تخصصی با به کارگیری جملات درست و لغات دارای تنوع صحبت کنند و درباره موضوع مورد نظر، نظر خود را با لحن شیوا بیان کنند.

تفاوت آزمون DELF و DALF چیست؟

تفاوت آزمون DELF و DALF

آزمون  DALF مانند بسیاری از آزمون های دیگر یک آزمون رسمی است که در واقع مهارت و توانایی دانشجویان زبان فرانسه را می سنجد. تفاوت آزمون DELF و DALF این است که در مکان و زمان جداگانه ای برگزار خواهد شد. این آزمون شامل دو سطح C1 و C2  است. آزمون دالف به عنوان دیپلم زبان فرانسوی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. برای دانشجوهای دکترا مدرک C1 و برای این که افراد در دانشگاه های معتبر فرانسه پذیرش شوند مدرک  C2 کاربرد دارد. این دو آزمون از نظر محتوا با هم فرقی ندارند. تفاوت آزمون  DELF و DALF در این مورد می باشد که  محتوای آزمون دالف دارای سختی است.

جمع بندی

در کشورهای متعددی، آزمون DELF که به عنوان دیپلم مقدماتی زبان فرانسه است انجام می شود. صدور مدرک این آزمون توسط یک مرکزی می باشد که زیر نظر وزارت آموزش فرانسه می باشد. گواهینامه ای که بعد از قبولی در این آزمون صادر می شود مدت اعتباری نامحدود دارد. در صورتی که داوطلبان مدرک خود را ارائه کنند می توانند در دانشگاه های کشورهای فرانسوی زبان به تدریس بپردازند. انواع مختلفی از آزمون دلف در کشورها برگزار می شود.

با مدرک آزمون دالف، افراد می‌ توانند در شرکت هایی که کارمندان مسلط به زبان فرانسه شاغل هستند مشغول به کار شوند.  تفاوت آزمون DELF و DALF این است که برای دستیابی به مشاغل عمومی خاصی، افراد باید از آزمون دالف سطح مشخصی را کسب کنند. با متوجه شدن تفاوت آزمون DELF و DALF افراد می توانند متناسب با توانایی و اهداف خود، نوع آزمون را مشخص نمایند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
10 پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

معرفی ۱۰ پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

لیسنینگ یک مؤلفه کلیدی در تسلط بر زبان انگلیسی است که بینش هایی را در مورد تفاوت های ظریف فرهنگی…

بیشتر بخوانید
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question