مدرک آزمون DELF از کجا صادر می شود؟

مدرک آزمون DELF از کجا صادر می شود؟

معرفی آزمون DELF

وزارت آموزش و پرورش فرانسه برای این که گواهینامه و مدرک یادگیری زبان فرانسه را در سطوح گوناگون از مبتدی تا پیشرفته به متقاضیان ارائه کند، آزمون های گوناگونی را در نظر گرفته است. افرادی که می خواهند زبان فرانسه را یاد بگیرند باید بدانند که هیچ گونه محدودیت سنی در این آزمون ها وجود ندارد و تراز بندی این آزمون ها بر طبق استاندارد ۶ سطحی اتحادیه اروپا می باشد. این آزمون مهارت های چهارگانه را در متقاضیان بررسی و ارزیابی می کند. متخصصانی که گرایش رشته آن ها با روانشناسی مرتبط می باشد  این آزمون ها را از نظر معتبر بودن تایید می کنند، به همین دلیل، دولت فرانسه و کشورهایی که زبان آن ها فرانسه می باشد  مدرک آزمون DELF را به عنوان یک مدرک رسمی تایید می کنند. توانایی زبان آموز در این آزمون، در مهارت های مختلفی مثل خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن مورد سنجش قرار می گیرد.

آزمون آزمایشی DELF B1

چرا باید مدرک آزمون DELF را اخذ کرد؟

متقاضیانی که قصد دارند در کشورهای فرانسوی زبان تحصیل کنند و یا این که می خواهند در یک کشور، در رشته زبان فرانسه ادامه تحصیل دهند و یا به دلیل مهاجرت و کار می خواهند اقدام کنند با شرکت در این آزمون می توانند به راحتی سطح زبان فرانسه خود را معین کنند. افرادی که مدرک آزمون DELF را اخذ می کنند، در واقع یک مدرک معتبر که برای تحصیل در دانشگاه های متفاوت ارزش دارد را دریافت کرده‌ اند.

موسسه های آموزشی معمولاً برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد این مدرک را قبول می کنند. اکثر دانشگاه ها، دانشجویانی را که گواهینامه یادگیری زبان فرانسه را دارند نسبت به دیگر دانشجو ها برای پذیرش ارجح می دانند. شغل هایی که به زبان فرانسه می باشند متقاضیان زیادی دارد و افراد می توانند با دریافت مدرک آزمون DELF به راحتی در این شرکت ها استخدام شوند.

انواع آزمون DELF

این آزمون دارای بخش های بسیار گسترده ای می باشد. اهداف هر کدام از این بخش ها با هم فرق می کند به همین دلیل افراد باید توانایی و اهداف خود را قبل از ثبت نام مشخص کند علاوه بر این انتخاب نوع آزمون نیز باید قبل از ثبت نام صورت گیرد. در این بخش انواع آزمون دلف را جهت آشنایی برای شما بیان می کنیم:

  • بزرگسالان می توانند فقط در آزمون دلف عمومی حضور یابند. یکی از اهداف این آزمون، این می باشد که افراد مدارک تحصیلی را کسب کنند. از جمله سطوح زبانی این آزمون عمومی که به بزرگسالان اختصاص دارد B2، B1 ، A2 ،    A1 است.
  • نوجوانانی که در رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال هستند، برای کسب مدرک آزمون DELF باید در آزمون جونیور شرکت کنند. این آزمون از نظر سطح زبانی بسیار شبیه به آزمون عمومی است.
  • کارمندان و تاجران بهتر است که در آزمون دلف حرفه ای شرکت کنند، به دلیل این که این آزمون با محوریت شغلی برگزار می ‌شود. این دسته از افراد برای این که شغل خود را ارتقا دهند می توانند از گواهینامه این آزمون استفاده کنند.

آزمون آزمایشی DELF B1

بررسی سطوح مختلف آزمون DELF

  • A1 یکی از سطوح ابتدایی در این آزمون می باشد. داوطلبان باید در این سطح به خوبی درباره خود و موقعیت هایی که به وجود می آید، صحبت کرده و عکس العمل مناسبی نشان دهند.
  • در سطح  A2 نیز ارزیابی میزان توانایی زبان آموزان در این مورد که آیا می ‌توانند درباره خود و موقعیت های مهم صحبت کنند یا نه انجام می شود.
  • در سطح B1 داوطلبان مانند یک شخص مستقل عمل کرده و به راحتی می‌ توانند درباره اتفاقات اطراف خود و مسائل اجتماعی صحبت کنند.
  • در سطح B2، شرکت کننده می ‌تواند مانند شخصی که دارای استقلال است درباره نظرات و عقاید خود صحبت کند و به دفاع از عقاید خود نیز بپردازد. سطح زبان آموز در این مرحله، به گونه ای می باشد که برای اظهار نظر کردن در مورد مسائل اجتماعی بسیار مسلط می باشد.
مدرک آزمون DELF از کجا صادر می شود؟

 ذکر جزئیات امتحانی بخش های مختلف آزمون دلف

معمولاً در بخش شنیداری، فایل های صوتی را برای داوطلبان پخش می کنند و در پایان داوطلبان درباره فایلی که پخش شده است باید به سوالات پاسخ دهند. شرکت کنندگانی که درسطح  A1 و A2 باشند، در بخش صحبت کردن در باره خود صحبت می کنند. بعد از این مرحله، باید با فردی که مصاحبه گر می باشد درباره موضوعی که مطرح می شود صحبت کنند.

داوطلبان سطح B1 باید به انتخاب یک موضوع بپردازند و سپس درباره موضوع، با مصاحبه گر تبادل نظر کنند. در سطح  B2 ، مصاحبه گر موضوع را به داوطلبان ارائه می کند و داوطلبان باید به بحث و تبادل نظر درباره موضوع ارائه شده بپردازند. در بخش نوشتاری به خوبی می توان در زمینه نوشتن متن، توانایی یک فرد را ارزیابی کرد. در این بخش نوع آزمون متناسب با نوع سطح فرق می کند. معمولا در سطح  A1 داوطلبان باید یک متن در مورد زندگی روزمره خود بنویسند.

داوطلبان در سطح  A2  باید درباره نمونه ای از تجارب زندگی خودشان، متن کوتاه و مختصری بنویسند. داوطلبان در سطح  B1 ، باید به نوشتن نظر و دیدگاه خود درباره یک موضوع در قالب یک متن بپردازند. در بخش B2 ، داوطلبان باید درباره پذیرفتن و نپذیرفتن یک موضوع در قالب متن، نظر خود را بنویسند. داوطلبان در بخش خواندن باید به خواندن یک متن کوتاه بپردازند و سوالات را جواب دهند.

مدرک آزمون DELF از کجا صادر می شود؟

برای کسب نمره قبولی در آزمون دلف باید در مهارت های شنیدن، صحبت کردن، نوشتن و خواندن نمره لازم را کسب کرد. هر کدام از بخش های ذکر شده حاوی ۲۵ نمره می باشد. در واقع برای اخذ دیپلم باید داوطلب از هر یک از بخش ها، حداقل ۵ امتیاز را کسب کند. برای این که افراد از مکان برگزاری این آزمون ها مطلع شوند باید به مراکز آزمونی که مورد تایید هستند مراجعه کنند.

در بعضی از مراکز زبان ایران نیز این آزمون برگزار خواهد شد. اعتبار مدرک آزمون  DELF به صورت مادام العمر و همیشگی است. در واقع می توان گفت که افراد برای این که تسلط خود را ثابت کنند مجبور نیستند پس از گذشت چند سال، مجدداً در آزمون شرکت کنند. وزارت ملی آموزش کشور فرانسه این مدرک رسمی را پس از شرکت داوطلبان در آزمون و قبولی صادر می کند و افراد می توانند پس از دریافت مدرک آزمون دلف، در کشورهای فرانسوی زبان به شغل دلخواه خود برسند.

جمع بندی

در سطح بین المللی، مدرک آزمونDELF   بسیار شناخته شده می باشد و اعتبار بالایی نیز دارد. یکی از زبان های اصلی دنیا، زبان فرانسوی می باشد به همین دلیل امروزه برای این که افراد بتوانند سطح خود را در آزمون زبان فرانسه مشخص کنند در آزمون های مختلفی مانند آزمون دلف شرکت می کنند.

در برگزاری آزمون دلف، وزارت آموزش فرانسه با مرکز بین‌ المللی مطالعات آموزشی  CIEP همکاری می کند. با یادگیری زبان فرانسه، فرد می تواند در سطح بین الملل و روابط کاری و تجاری بسیار موفق باشد. امروزه با یادگیری این زبان، می توان در وزارت خارجه به عنوان مشاور و مترجم حضور داشت، هم چنین می توان به عنوان راهنما با توریست هایی که به داخل کشور می آیند در زمینه معرفی مکان های مختلف تاریخی و نشان دادن جاذبه های گردشگری همراه بود و یک سفر لذت بخش را برای آن ها رقم زد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
toefl

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question