مدت اعتبار مدرک DELF چقدر است؟

مدت اعتبار مدرک DELF چقدر است؟

آزمون DELF چیست؟

اکثر زبان آموزان فرانسوی به آزمون دلف نیازمند هستند، به دلیل این که، این آزمون از سطح A1 تا B2، افراد را مورد آزمایش قرار می دهد و همه متقاضیان از سطح مبتدی تا متوسط می توانند در این آزمون شرکت کنند، یکی دیگر از مزایای این آزمون، این می باشد که مدت اعتبار مدرک  DELF محدودیتی نخواهد داشت.

آزمون DELF شامل چهار آزمون متفاوت می باشد. زمانی که افراد آزمون دلف را انتخاب می کنند، با توجه به این که آزمون زبان آموزان در سطوح مختلف با هم فرق دارد، باید دقت کنند تا سطح مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنند علاوه بر این، باید به مدت اعتبار مدرک DELF نیز توجه کنند.

با استفاده از این آزمون، افراد به خوبی می توانند از سطح خود در زبان فرانسه آگاهی یابند. این مدرک تحصیلی به خصوص برای افرادی که درخواست کار یا تحصیل در کشورهای فرانسوی زبان داده باشند بسیار مفید است. اگر در محیط کاری تعداد افراد فرانسوی زبان کم باشد، افراد حتما به سطح B1 و B2 نیاز خواهند داشت.

مدارک تحصیلی که DELF  را تشکیل می دهند کاملاً از هم جدا می باشند به همین دلیل ثبت نام افراد باید بر طبق سطح مورد نظر باشد تا بتوانند درسطح خود به موفقیت لازم دست پیدا کنند. بررسی مهارت های صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن در تمامی سطوح صورت می گیرد. 

سطوح مختلف آزمون DELF

DELF A1 

در این سطح که اولین سطح این آزمون می باشد، افراد باید به خوبی بتوانند تعاملات ساده ای مثل معرفی خود و صحبت درباره زندگی شخصی مثل مکان زندگی را انجام دهند.

DELF  A2

این سطح به خوبی دانش اولیه شخص را در استفاده کردن از زبان فرانسه نشان می دهد و میزان توانایی یک شخص را در انجام دادن امور روزمره زندگی بیان می کند. در این سطح افراد می توانند با لغات عادی و متعارف صحبت کنند و منظور خود را برسانند.

DELF B1

در این سطح زبان آموز مانند شخص مستقل می ‌تواند در مورد اتفاقات روزمره تعامل داشته باشد، به بحث درباره مسائل اجتماعی بپردازد، به نظر دیگران توجه کند و نظر خود را نیز بازگو کند. علاوه بر این، به راحتی می تواند از عهده موقعیت های غیر قابل انتظار در زندگی بربیاید.

DELF B2

در سطح B2 زبان آموز به عنوان کاربری که به طور کامل دارای استقلال است، می‌تواند از نظر و عقیده خود به راحتی دفاع نماید، برای اطرافیان خود نظرات خود را بیان کند و به مذاکره درباره دیدگاه خود بپردازد. در واقع می‌ توان گفت که تسلط فرد به گفتمان اجتماعی در این بخش به خوبی مشخص می باشد و در صورت لزوم زبان آموز می تواند خطاهای خود را برطرف کند.

مدت اعتبار مدرک DELF چقدر است؟

مدت اعتبار مدرک DELF چقدر است؟

 در سراسر جهان موسسه های تحصیلی فرانسوی زبان، مدرک دلف را تایید و پذیرش می کنند. وزارت آموزش و پرورش فرانسه این مدرک را به قبول شدگان اعطا می کند به همین دلیل بسیار معتبر می باشد. برای این که افراد بتوانند به بعضی از دانشگاه های فرانسوی وارد شوند وجود این مدرک الزامی می باشد. برخلاف سایر مدارک تحصیلی که مدت اعتبار بسیار محدودی دارند، مدت اعتبار مدرک DELF نامحدود و دائمی است. در کشور ایران بعضی از موسسه های معتبر این آزمون را در سطوح گوناگون برگزار می کنند. دارندگان این مدرک می ‌توانند بدون این که دغدغه منقضی شدن این مدرک تحصیلی را داشته باشند برای ادامه تحصیل یا مهاجرت در کشورهای فرانسوی‌ زبان اقدام کنند. این آزمون زیر نظر مرکز مطالعات زبان فرانسه است. مدت اعتبار مدرک DELF به صورت همیشگی می باشد.

هزینه و مدارک آزمون DELF

داوطلبانی که قصد دارند دیپلم زبان فرانسوی را به طور رسمی دریافت کنند باید قبل از اقدام به هر کاری از هزینه  و مدت اعتبار آزمون DELF آگاهی پیدا کنند. امکان تحصیل در کشورهای فرانسوی زبان با این مدرک فراهم شده است. امروزه در بسیاری از کشورهای جهان مانند ایران آزمون جهانی مورد نظر برگزار می‌شود. هزینه ثبت نام در این آزمون به ارز یورو می باشد . داوطلبان برای ثبت نام و پرداخت هزینه باید به مراکز مجاز و نمایندگی های مشخص شده در شهرهای کشورهای مختلف مراجعه نمایند. بر اساس سطوح مختلف آزمون دلف، هزینه ثبت نام متغیر می باشد. هزینه ای که افراد برای ثبت نام در سطوح   A1 و A2 می پردازند نسبت به هزینه ثبت نام در سطوح بالاتر یا  B1 و B2  کمتر می باشد. هزینه ای که برای ثبت نام در سطوح  A1 و A2 توسط افراد باید پرداخت شود ۶۵ یورو می باشد. سطوح B1 و B2 دارای هزینه ثبت نام ۷۰ یورو می باشند. برای ثبت نام در آزمون جهانی و دریافت دیپلم رسمی زبان فرانسوی مدارکی مورد نیاز است. داوطلبان باید دو قطعه عکس پرسنلی جدید در ابعاد ۳ در ۴ را آماده نمایند، فرم ثبت نام باید از قبل پر شود، کپی پاسپورت و شناسنامه نیز برای ثبت نام لازم و ضروری می باشد. اگر داوطلبان قبلاً در آزمون دلف در سطوح مختلف شرکت کرده اند، باید مدرک این آزمون برای ثبت نام آماده باشد. اگر یکی از این مدارک در هنگام ثبت نام ناقص باشد مراحل اولیه ثبت نام کاملا صورت نمی گیرد. بعد از کامل شدن مدارک، پرداخت نیز باید انجام گیرد تا نام فرد به عنوان داوطلب در آزمون مورد نظر ثبت شود.

بررسی دو نسخه از آزمون دلف

یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین نسخه های موجود در آزمون فوق، نسخه پریم می باشد. این نسخه برای کودکان مناسب است و معمولاً وزارت آموزش و پرورش فرانسه به کودکانی که زبان فرانسوی، زبان رسمی آن ها نمی باشد این دیپلم را بعد از آزمون اعطا می کند. در این نسخه سه سطح A1،A1.1، A2 برگزار می شود. کودکان در رده سنی ۷ تا ۱۲ سال با شرکت در این آزمون و موفقیت می توانند دیپلم رسمی را برای ورود به دبستان های فرانسوی زبان کسب کنند. نسخه دیگری از آزمون دلف، نسخه جونیور می باشد. این آزمون برای نوجوانانی که در رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال مناسب هستند کارایی دارد. سطح ارزیابی معمولا در این آزمون از سطح A1 تا B2 است. در این نسخه چهار مهارت اصلی نوجوانان سنجیده می شود. دانش آموزان دبیرستانی و متوسطه می توانند با شرکت در این نسخه از آزمون دلف و دریافت دیپلم در دبیرستان های فرانسوی زبان کشور های مختلف مشغول به تحصیل شوند.

جمع بندی

برای این که افراد برای آزمون دلف آمادگی داشته باشند دوره های آموزشی به صورت جداگانه و مخصوص برای آن ها در نظر گرفته می شود. این دوره ها به گونه ای می باشند که پس از این که سطح افراد تعیین شد استادان درباره تعداد جلساتی که زبان آموزان به آن نیاز دارند اطلاع می دهند. برای این که زبان آموزان به سطح متوسطی برسند، باید حداقل در ۶۰ جلسه کلاس حضور یابند. مدت اعتبار مدرک DELF به دلیل دائمی بودن نسبت به سایر مدارک تحصیلی جایگاه بسیار ویژه ای در بین زبان آموزان دارد. در صورتی که افراد نمونه سوالات مرتبط با آزمون دلف را تهیه کنند می توانند قبل از شرکت در آزمون، آمادگی بیشتری داشته باشند و بدون استرس در آزمون مذکور حضور یابند و نمره قبولی را به دست بیاورند. با توجه به مدت اعتبار مدرک  DELF هزینه ثبت نام برای متقاضیان بسیار ناچیز می باشد و به همین دلیل میزان تقاضا برای شرکت در این آزمون روز به روز بیشتر می شود.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question