نکات زبان آلمانی | هرآنچه باید در مورد زبان آلمانی بدانید

نکات زبان آلمانی

تاریخچه زبان آلمانی

اولین دست‌ نوشته ‌ها به زبان آلمانی در حدود سال ‌های  ۷۰۰ میلادی نگارش یافته‌اند. در آن دوران، شکل استاندارد و یک‌ پارچه ‌ای از زبان آلمانی وجود نداشت و هر نویسنده با توجه به منطقه ای که در آن زندگی می کرد، نوشته را به لهجه خود به رشته تحریر در می آورد. در ادامه با ارائه نکات زبان آلمانی در خدمت شما هستیم.

دو لهجه معروف آن دوره آلمانی علیای کهن و آلمانی سفلای کهن نام دارند که هر کدام از این لهجه ‌ها خود به گویش های متنوعی تقسیم بندی می‌شوند. مهمترین گویش در زبان آلمانی علیای کهن گویش ساکسونی است و از گویش های مهم زبان آلمانی سفلای کهن می توان به باواریایی، اتریشی و فرانکونیایی اشاره نمود.

زبان آلمانی در این دوره بیشترین تاثیر را از زبان لاتین گرفته است. چرا که آلمان تحت نفوذ امپراطوری روم بوده و این امپراطوری در اوج قدرت نظامی، سیاسی و فرهنگی قرار داشته است. در نتیجه این غلبه فرهنگی، کلمات بسیاری در حوزه های تخصصی مختلف نظیر مذهبی، معماری، کشاورزی، باغبانی، اقتصادی و حتی آشپزی از زبان لاتین به آلمانی وارد شدند و استفاده از این کلمات در زبان آلمانی امروزی هم ادامه دارد.

معرفی آزمون های زبان آلمانی / با ارزش ترین مدارک زبان آلمانی

سبک ادبی زبان آلمانی علیا پس از آن تحت تاثیر ادبیات فرانسه قرار گرفت چرا که در این دوره ملت ‌های فرانسه و جنوب آلمان با هم متحد شده و در جنگ ‌های صلیبی شرکت می‌کردند تا مناطق بیت المقدس را از سلطه مسلمانان بیرون آورند. حماسه‌هایی که در آن زمان در فرانسه برای سلحشوران و شوالیه‌ ها سرائیده می‌شد، در جنوب آلمان مورد توجه قرار گرفت و آن ‌ها نیز تلاش کردند با وام‌ گیری لغات از فرانسه، سروده‌ های حماسی خود را در وصف قهرمان‌ های آلمانی داشته ‌باشند. سروده ‌هایی که به دلیل بی ‌سوادی عامه مردم، بیشتر در قلعه ‌ها و کاخ‌ های امرا و کلیسا ‌ها مخاطب داشتند.

اما در شمال آلمان نوشته ‌ها بیشتر رنگ و بوی اقتصادی و تجاری داشتند. در آن دوره مناطق شمال آلمان با برخی از کشور های حوزه ‌های اسکاندیناوی و بالتیک و روسیه طبق پیمانی به نام هانسیتیک با هم در تبادل تجاری بودند و کلیه اسناد و قراردادهای مالی در این پیمان به زبان آلمانی سفلای میانه نوشته می‌شد. در نتیجه استفاده از این زبان در مبادلات تجاری علاوه بر شمال آلمان به مراکز تجاری سایر کشورهای عضو پیمان هانسیتیک گسترش یافت و موجب رشد کیفیت آن گردید.

مطلب مفید: تاثیر سامانه LMS بر کیفیت یادگیری

در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ و با فراگیر شدن مذهب پروتستان در مناطق شمالی آلمان، فرم نوشتاری زبان مارتین لوتر (مبلغ دینی پروتستان) به عنوان زبان استاندارد و یکسان برای تمام آلمان پذیرفته شد که تا به اکنون ادامه یافته و زبان آلمانی امروزی نامیده می‌شود. نویسندگان بزرگ آلمان نظیر گوته و شیلر نقش اصلی را در اعتلای زبان آلمانی در آن روزگار داشتند. هر چند دستور زبان آلمانی از حدود ۳۵۰ سال پیش تا کنون تغییرات زیادی نداشته است، اما دایره لغات آلمانی مانند هر زبان دیگر در نتیجه تبادلات فرهنگی مرتباً گسترده ‌تر شده است.

نکات زبان آلمانی

نکات زبان آلمانی | هرآنچه باید در مورد زبان آلمانی بدانید

زبان آلمانی در قرن 21

زبان آلمانی در آلمان، اتریش، سوئیس، تیرول جنوبی ایتالیا، جامعه آلمانی زبان بلژیک و لیختن‌ اشتاین رایج ترین زبان رسمی است. این زبان همچنین یکی از زبان ‌های رسمی لوکزامبورگ و استان اوپوله لهستان نیز به شمار می‌رود. آلمانی بیشترین شباهت را با سایر زبان‌ های ژرمنی غربی، از جمله آفریکانس، هلندی، انگلیسی، فریسی، آلمانی سفلی، لوکزامبورگی، اسکاتس و ییدیش، دارد. آلمانی همچنین شباهت ‌های واژگانی بسیاری با زبان ‌های دانمارکی، نروژی و سوئدی از گروه ژرمنی شمالی دارد. زبان آلمانی پس از انگلیسی دومین زبان رایج در اروپاست.

زبان آلمانی با داشتن بیش از ۱۰۰ میلیون گویش ور بومی در سراسر جهان، یکی از زبان ‌های بزرگ جهان و پرگویش ورترین زبان مادری در اتحادیه اروپا است. زبان آلمانی همچنین پس از انگلیسی و فرانسوی سومین زبان خارجی و از نظر گویشوران کل، دومین زبان بزرگ در اتحادیه اروپا است. آلمانی از نظر آموزش پس از انگلیسی پرکاربردترین زبان خارجی در دبستان ‌ها و پس از انگلیسی و فرانسوی پرکاربردترین زبان خارجی در دبیرستان ‌های اتحادیه اروپا و پس از اسپانیایی، فرانسوی و زبان اشاره آمریکایی چهارمین زبان غیرانگلیسی در ایالات متحده است.

۵ مزیت آموزش مجازی برای کسب و کارها

این زبان همچنین دومین زبان علمی پرکاربرد و پس از انگلیسی و روسی سومین زبان پرکاربرد در وب‌ سایت ‌هاست. یک دهم کتاب ‌ها در جهان (شامل کتاب ‌های الکترونیکی) به زبان آلمانی منتشر می‌شوند و کشورهای آلمانی ‌زبان از نظر انتشار سالانه کتاب‌ های جدید در رتبه پنجم قرار دارند. در کسب و کارهای انگلستان، آلمانی و فرانسوی پرمتقاضی ‌ترین زبان ‌های خارجی هستند (به ترتیب ۴۹٪ و ۵۰٪ مشاغل این دو زبان را پرکاربردترین زبان‌ ها می‌دانند).

برای کار و تحصیل به زبان آلمانی و در مناطق آلمانی زبان چه باید کرد؟

تحصیل در کشور آلمان برای دانشجویانی که زبان آلمانی بلدند، رایگان است. از این رو برای بسیاری از دانشجویان فرا گرفتن زبان آلمانی می توان یک شانس بزرگ برای تحصیل رایگان باشد. برای این منظور شما باید با یادگیری و تمرین بتوانید بر روی زبان آلمانی مسلط شده و با شرکت در آزمون های زبان آلمانی و قبولی، مدرکی دال بر تسلط بر زبان آلمانی دریافت کنید.  برای نشان دادن تسلط خود بر زبان آلمانی باید در حداقل یکی از این آزمون ها نمره قبولی بگیرید:

 • آزمون BULATS (Business Language Testing Service)
 • آزمون DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang ausländischer Studienbewerber)
 • آزمون Goethe-Institut Einstufungstest (GI Placement Test)
 • آزمون GDS (Großes Deutsches Sprachdiplom)
 • آزمون KDS (Kleines Deutsches Sprachdiplom)
 • آزمون PWD (Prüfung Wirtschaftsdeutsch International)
 • آزمون TestDaf (Test Deutsch als Fremdsprache)
 • آزمون ZMP (Zentrale Mittelstufenprüfung)
 • آزمون ZOP (Zentrale Oberstufenprüfung)
 • آزمون ZD (Zertifikat Deutsch)
 • آزمون telc GmbH (The European Language Certificates)

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
10 پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

معرفی ۱۰ پادکست برای بهبود لیسنینگ زبان انگلیسی

لیسنینگ یک مؤلفه کلیدی در تسلط بر زبان انگلیسی است که بینش هایی را در مورد تفاوت های ظریف فرهنگی…

بیشتر بخوانید
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان worldlanguage.ir ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

چه مطلب خوبی ❤️❤️❤️

profile avatar اساتید آنلاین ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

درود بر شما. خوشحالیم که مورد رضایت شما قرار گرفته. موفق باشید

آواتار کاربر کاربر مهمان محمد ۷ آبان ۱۴۰۰

سلام، این آزمون‌هایی رو که نشان میدن یک فرد تسلط دارد یا خیر ، کجا باید پیدا کرد و امتحان داد.

profile avatar اساتید آنلاین ۹ آبان ۱۴۰۰

درود بر شما.
آزمون های تعیین سطح آنلاین در اینترنت موجود هست که میتوانید از آنها استفاده کنید.
موفق باشید

question