سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به کانادا

سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به کانادا

سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به کانادا. اگر در ادامه، سوالی داشتید که به آن پاسخ نداده بودیم، می توانید این سوال را در نظرات از ما بپرسید و در اسرع وقت، پاسخ مناسب در مورد آن را دریافت نمایید.

1) چرا باید در کانادا تحصیل کنم؟

دلایلی که دانشجویان بین المللی کانادا را انتخاب می کنند عبارتند از:
• کیفیت بالای آموزش ارائه شده توسط موسسات کانادایی
• کانادا به دانشجویان بین المللی فرصت هایی برای کار در طول و پس از تحصیل و تبدیل نوع اقامتشان به اقامت دائم را ارائه می دهد.
• فرصت هایی برای تحصیل به زبان انگلیسی و/یا فرانسوی
• ایمنی و امنیت
• جامعه چند فرهنگی
• کانادا هر سال از مهاجران و دانشجویان بین المللی از حدود 200 کشور مختلف استقبال می کند.
• کانادا در مقایسه با سایر مقاصد دانشجویی بین المللی محبوب مقرون به صرفه است. همچنین در نظر بگیرید که دلار کانادا نسبت به ارزهای اصلی مانند USD ، GBP و EUR ارزان تر است.

2) چگونه می توانم والدینم را متقاعد کنم که در کانادا تحصیل کنم؟

سوالات و نگرانی های والدین در هر کشور و منطقه ای از جهان متفاوت است ، اما می توانید اطلاعات زیر را با والدین خود به اشتراک بگذارید:
• کانادا کشوری بسیار امن و با ثبات است که برای مردم سراسر جهان باز و پذیرای مردم است. صرفنظر از ملیت ، قومیت یا مذهب شما ، افرادی با همان سابقه و فرهنگ در کانادا خواهید یافت.
• کانادا برخی از موسسات آموزشی با بالاترین رتبه ها در جهان را ارائه می دهد ، که تعدادی از آنها در بین 100 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده اند.
• کانادا مقرون به صرفه تر از کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلستان و استرالیا است و همچنین شما را قادر می سازد تا در طول تحصیل و بعد از آن کار کنید تا بتوانید در حین تحصیل در این کشور از نظر مالی خود را حمایت کنید. بورسیه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.
• دانشجویان بین المللی چشم اندازهای شغلی امیدوار کننده ای در کانادا دارند. کانادا همیشه به دنبال استعدادهای با انگیزه ، بلندپرواز ، تحصیل کرده ، چند زبانه و چشم اندازهای متنوع و جهانی است.
• کمک به دانشجویان بین المللی برای اقامت دائم در این کشور جزئی از سیاست اجتماعی کانادا است.
• بر اساس نظرسنجی های بین المللی ، والدین دانشجویان کانادا را نسبت به سایر کشورها مانند ایالات متحده و انگلستان دارای شرایط لازم برای اجازه تحصیل می دانند.
• اخذ مجوز تحصیل کانادایی نیز می تواند در مواردی مانند جریان مستقیم دانشجویی و برای دانشجویان بین المللی از کشورهای خاص بسیار سریع باشد.

3) چند دانشجوی بین المللی در کانادا هستند؟

تا دسامبر 2019 تعداد 642480 دانشجوی بین المللی در کانادا وجود داشت. با توجه به محبوبیت این کشور به عنوان مقصدی عالی برای تحصیل ، کار و مهاجرت ، کانادا در دهه گذشته جمعیت بین المللی دانشجویان خود را سه برابر کرده است.

4) دانشجویان بین المللی کانادا از کدام کشورها هستند؟

کانادا هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی از نزدیک به 200 کشور مختلف است. مهم ترین کشورهایی که دانشجویان بین المللی از آنها به کانادا می آیند شامل هند ، چین ، کره جنوبی ، فرانسه ، ویتنام ، ایالات متحده ، ایران ، برزیل ، نیجریه و مکزیک هستند. بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب ، اروپا ، آفریقا و آسیا نیز سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را به کانادا می فرستند.

5) چگونه می توانم در کانادا تحصیل کنم؟

• مرحله اول: یک برنامه دانشگاهی انتخاب کنید.
• مرحله دوم: برای یک موسسه آموزشی مشخص کانادایی درخواست دهید و نامه پذیرش دریافت کنید.
• مرحله سوم: درخواست مجوز تحصیل کنید.
• برای اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید.

6) آیا می توانم بعد از تحصیل در کانادا بمانم؟

اگر تحصیلات خود را به پایان رسانده اید و مایل به کار در کانادا هستید ، ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید. این وضعیت موقت جایگزین مجوز تحصیل شما می شود. ممکن است راه های موقت و دائمی دیگری وجود داشته باشد که می توانید برای ماندن در کانادا دنبال کنید. به عنوان مثال ، پس از اخذ PGWP و علاقمند شدن به اقامت دائم ، ممکن است واجد شرایط ارسال مشخصات اکسپرس اینتری و/یا درخواست سایر برنامه های مهاجرت فدرال و استانی باشید.

7) آیا می توانم خانواده ام را به کانادا بیاورم؟

بله. امکان آوردن همسر ، شریک عادی و فرزندان وابسته خود را دارید.

8) آیا می توانم بعد از تحصیل در کانادا اقامت دائم داشته باشم؟

بله. دهها هزار نفر از بیش از 300000 نفری که هر ساله مقیم دائم کانادا می شوند ، دانشجویان سابق بین المللی هستند. چندین برنامه وجود دارد که می تواند منجر به اقامت دائم شود ، از جمله سه برنامه تحت Express Entry (کلاس تجربه کانادایی ، برنامه کارگران ماهر فدرال و برنامه معاملات ماهر فدرال). گزینه های بسیاری دیگر مانند برنامه نامزدی استانی ، کبک ، برنامه مهاجرت آتلانتیک و برنامه مهاجرت روستایی و شمالی در دسترس است. برخی از این برنامه ها نیاز به تجربه کار واجد شرایط کانادایی دارند. اگر می خواهید پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا کار کنید ، می توانید برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) درخواست دهید.

9) کدام شهر کانادا برای دانشجویان بین المللی بهتر است؟

تمایل شهرهای کانادایی به مزایای یکسانی از جمله کیفیت خوب آموزش ، گشودگی به انواع فرهنگ های مختلف و ایمنی و امنیت است. با این وجود انتخاب شهر برای تحصیل بستگی به ترجیحات شما دارد. عواملی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:
• کدام برنامه آموزشی را می خواهید دنبال کنید
• فرصت های شغلی در حرفه مورد نظر خود در داخل شهرهای کانادا
• جوامع دانشجویی مهاجر و بین المللی موجود درآن شهر کانادا
• آیا شما ترجیح می دهید در یک محیط انگلیسی زبان در کانادا باشید ویا فرانسوی؟
• فعالیت های فرهنگی
• ترجیح می دهید در شهر بزرگتر باشید یا در شهر کوچکتر؟
• بودجه ی شما

10) چگونه می توانم بعد از تحصیل در کبک بمانم؟

گزینه های شما بستگی به اهداف شما دارد. به عنوان مثال ، اگر علاقه مند به اخذ اقامت دائم در استان هستید ، ممکن است واجد شرایط دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید. فراتر از آن ، می توانید برای یکی از برنامه های مهاجرتی کبک مانند برنامه تجربه کبک (PEQ) یا برنامه کارگران ماهر کبک (QSWP) درخواست دهید.

11) مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) چیست؟

PGWP یک مجوز کار آزاد است که برای دانشجویان خارجی که از یک موسسه آموزشی تعیین شده فارغ التحصیل شده اند ، صادر می شود. این مجوز به شما امکان می دهد تجربه کار در کانادا را بدست آورید و می تواند به شما کمک کند واجد شرایط انواع برنامه های مهاجرت فدرال و استانی باشید (که گاهی اوقات مستلزم آن است که داوطلبان دارای تجربه کاری واجد شرایط کانادا برای واجد شرایط بودن در یک برنامه معین باشند.)
PGWP برای یک دوره زمانی معادل زمان برنامه تحصیلی شما در کانادا معتبر است. مدت زمان آن می تواند از حداقل 8 ماه تا حداکثر 3 سال متغیر باشد.

12) چگونه می توانم برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) واجد شرایط شوم؟

برای واجد شرایط بودن برای PGWP شما باید وضعیت دانشجویی تمام وقت را در یک موسسه آموزشی واجد شرایط تعیین شده در کانادا داشته باشید و باید تمام الزامات برنامه تحصیلی خود را که حداقل هشت ماه به طول انجامیده بود ، برآورده کرده باشید.

13) آیا دانشجویان خارجی می توانند هنگام تحصیل در کانادا کار کنند؟

ممکن است بتوانید در محوطه دانشگاه یا خارج از دانشگاه کار کنید ، به شرطی که مجوز تحصیل شما این شرایط را ذکر کند. تنها پس از شروع برنامه تحصیلی کانادایی می توانید در کانادا شروع به کار کنید.
ممکن است مجاز به کار در محوطه موسسه خود باشید اگر:
• دانشجوی تمام وقت هستید ،
• دارای مجوز تحصیلی معتبر هستید ، و
• شماره بیمه اجتماعی (SIN) دارید.
اگر نیاز به همکاری در تعاونی یا به عنوان کارآموز دارید ، باید برای مجوز کار تعاونی یا کارآموزی اقدام کنید. ممکن است واجد شرایط باشید اگر:
• برای تکمیل برنامه تحصیلی تان این کار لازم است ،
• مجوز تحصیل معتبر دارید ،
• نامه ای از موسسه خود دارید که تأیید می کند همه دانش جویان باید برای گرفتن مدرک کار کنند ،
• همکاری یا کارآموزی شما 50 درصد یا کمتر از برنامه تحصیلی شما را تشکیل میدهد.
اگر از زبان انگلیسی یا فرانسوی به عنوان زبان دوم ، دوره های عمومی یا دوره هایی برای آمادگی برای برنامه دیگری استفاده می کنید ، ممکن است واجد شرایط مجوز همکاری نباشید.
اگر می خواهید خارج از دانشگاه کار کنید ، مجوز تحصیل شما باید بیان کند که می توانید خارج از دانشگاه کار کنید. شما همچنین باید:
• دانشجوی تمام وقت باشید ،
• در یک برنامه تحصیلی ثبت نام کنید که حداقل 6 ماه طول می کشد و منجر به مدرک ، دیپلم یا گواهینامه می شود ،
• دوره تحصیلی شما شروع شده باشد
• شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته باشید
اگر دانشجوی نیمه وقت هستید ، فقط می توانید خارج از دانشگاه کار کنید:
• اگر تمام معیارهای ذکر شده در بالا را برآورده کرده اید ، و ،
• دوره تحصیلی شما پاره وقت است فقط به این دلیل که:
 شما در ترم آخر هستید و برای تکمیل برنامه خود نیازی به مطالعه تمام وقت ندارید
 شما تا ترم آخر خود دانشجوی تمام وقت در کانادا بودید

14) با داشتن مجوز تحصیل چند ساعت می توانم کار کنم؟

با فرض مجوز تحصیل شما می توانید در کانادا کار کنید ، اجازه دارید در طول سال تحصیلی 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنید. همچنین می توانید در تعطیلات رسمی طولانی مدت به صورت تمام وقت کار کنید. هیچ محدودیتی برای تعداد ساعات کار شما در محوطه دانشگاه وجود ندارد.

15) آیا می توانم در کانادا بورسیه تحصیلی بگیرم؟

بله. شما می توانید از طریق موسسه خود یا از طریق اشخاص ثالث برای بورسیه تحصیلی ، بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی اقدام کنید

16) برای تحصیل در کانادا چقدر پول نیاز دارم؟

هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر مقاصد محبوب مانند ایالات متحده ، انگلستان ، استرالیا و کشورهای اتحادیه اروپا مقرون به صرفه است. بسیاری از موسسات دانشگاهی کانادا برنامه هایی با شهریه کمتر از 15000 دلار کانادا در سال ارائه می دهند. علاوه بر شهریه ، باید بتوانید توانایی خود را در حمایت مالی از خود و سایر اعضای خانواده نشان دهید.
هزینه تحصیل و زندگی در هر استان و منطقه متفاوت است. به طور کلی هزینه تحصیل در شهرهای بزرگتر کانادا بیشتر از شهرهای کوچکتر است. اگر قصد تحصیل در خارج از کبک را دارید ، لیست زیر حداقل وجوه مورد نیاز برای دسترسی به تحصیل در کانادا را نشان می دهد (همچنین به عنوان “اثبات حمایت مالی” یا “تمکن مالی”):
میزان بودجه مورد نیاز در سال (بدون احتساب شهریه)
شما 10000 دلار کانادا
اولین عضو خانواده 4000 دلار کانادا
سایر اعضای خانواده 3000 دلار کانادا
اگر قصد تحصیل در کبک را دارید ، لیست زیر نشان دهنده حداقل بودجه ای است که برای حمایت از خود در حین تحصیل در استان باید به آن دسترسی داشته باشید:
میزان بودجه مورد نیاز در سال (بدون احتساب شهریه)
شما 11000 دلار کانادا
اولین عضو خانواده (18 سال یا بالاتر) 5100 دلار کانادا
اولین عضو خانواده (زیر 18 سال) 3800 دلار کانادا
هر عضو اضافه تر از خانواده (18 سال یا بالاتر) 5125 دلار کانادا
هر عضو خانواده (زیر 18 سال) 1903 دلار کانادا

17) جریان مستقیم دانشجویی (SDS) چیست؟

جریان مستقیم دانشجویی (SDS) برنامه ای است که پردازش مجوزهای تحصیل را برای داوطلبانی که شرایط لازم را دارند ، تسریع می کند. یکی از شرایط مورد نیاز این است که شما باید مقیم قانونی یکی از کشورهای زیر باشید:
آنتیگوا و باربودا
برزیل
چین
کلمبیا
کاستاریکا
هند
مراکش
پاکستان
پرو
فیلیپین
سنگال
سنت وینسنت و گرانادین
ترینیداد و توباگو
ویتنام
متاسفانه نام کشور ایران در بین کشورهای واجد شرایط این روش نیست اما اگر مقیم قانونی یکی از کشورهای لیست بالا باشید میتوانید از این روش استفاده کنید.

18) محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا چقدر است؟

برای تحصیل در کانادا محدودیت سنی وجود ندارد.

19) آیا برای تحصیل در کانادا باید در آزمون زبان شرکت کنم؟

برای درخواست مجوز تحصیل نیازی به آزمون زبان ندارید ، اما ممکن است توسط موسسه ای که در حال درخواست آن هستید ، از شما درخواست شود. برای جزئیات بیشتر ، لطفاً سیاست های موسسات دانشگاهی مورد علاقه خود را برای درخواست بررسی کنید.

20) وظایف من به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا چیست؟

پس از تأیید مجوز تحصیل ، باید شرایط زیر را که توسط دولت کانادا تعیین شده است ، رعایت کنید:
• در موسسه آموزشی تعیین شده خود ثبت نام کنید
• برای تکمیل برنامه خود تلاش کنید
• تمام شرایط ذکر شده در مجوز تحصیل خود را برآورده کنید
• اگر دیگر شرایط تحصیل خود را برآورده نمی کنید ، تحصیل را متوقف کنید
• هنگامی که مجوز تحصیل شما به پایان می رسد کانادا را ترک کنید (مگر آنکه مجوز موقت دیگری یا اقامت دائم دریافت کرده باشید)
در صورت نقض یکی از شرایط ذکر شده در مجوز تحصیل ، مجوز تحصیل شما بطور خودکار نامعتبر می شود

21) دریافت مجوز تحصیل چقدر طول می کشد؟

زمان پردازش بستگی به هر دفتر ویزا دارد.

22) تفاوت بین سطوح تحصیلی و کالج ها ، دانشگاه ها و سایر موسسات آموزشی تعیین شده در کانادا چیست؟

• دانشگاهها: آنها علاوه بر گواهینامه و دیپلم، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند.
• کالج های محلی: آنها گواهی نامه ، دیپلم ، مدرک کاردانی ، مدرک کارشناسی و مدرک کارشناسی ارشد ارائه می دهند.
• دانشکده های شغلی و فنی: آنها گواهینامه ها و دیپلم هایی را برای آموزش فنی ارائه می دهند که به پیشرفت بزرگسالان در حرفه خود کمک می کند.
نوع مدرک توضیحات طول زمان تقریبی
گواهینامه ها و دیپلم ها برنامه های شغلی جهت کمک به بزرگسالان برای یافتن کار مرتبط با مدارک تحصیلی. 1-2 سال
مدارک کاردانی مشابه دو سال اول تحصیل در مقطع کارشناسی 4 ساله. 2 سال
مدرک کارشناسی معمولا 4 سال طول می کشد به جز در استانهایی مانند کبک که 3 سال طول میکشد. در دانشگاه ها ارائه می شود و بیشتر از برنامه های کالج ماهیت نظری و تئوری دارند. 3-4 سال
مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد صلاحیت تخصصی پس از اتمام کارشناسی. می تواند شامل یک پایان نامه تحقیقاتی باشد یا بدون ارائه پایان نامه.
1-2 سال
دکتری
معمولاً شامل ترکیبی از دوره های آموزشی در ابتدای دوره دکتری ، و به دنبال آن پایان نامه ای است که با موفقیت در برابر یک هیئت علمی دفاع شود.
4-8 سال
برنامه های پسا دکتری برنامه تحقیقاتی تخصصی پس از اتمام دوره دکترا.
محدودیت زمانی ندارد.• دانشگاهها: آنها علاوه بر گواهینامه و دیپلم، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند.
• کالج های محلی: آنها گواهی نامه ، دیپلم ، مدرک کاردانی ، مدرک کارشناسی و مدرک کارشناسی ارشد ارائه می دهند.
• دانشکده های شغلی و فنی: آنها گواهینامه ها و دیپلم هایی را برای آموزش فنی ارائه می دهند که به پیشرفت بزرگسالان در حرفه خود کمک می کند.
نوع مدرک توضیحات طول زمان تقریبی
گواهینامه ها و دیپلم ها برنامه های شغلی جهت کمک به بزرگسالان برای یافتن کار مرتبط با مدارک تحصیلی. 1-2 سال
مدارک کاردانی مشابه دو سال اول تحصیل در مقطع کارشناسی 4 ساله. 2 سال
مدرک کارشناسی معمولا 4 سال طول می کشد به جز در استانهایی مانند کبک که 3 سال طول میکشد. در دانشگاه ها ارائه می شود و بیشتر از برنامه های کالج ماهیت نظری و تئوری دارند. 3-4 سال
مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد صلاحیت تخصصی پس از اتمام کارشناسی. می تواند شامل یک پایان نامه تحقیقاتی باشد یا بدون ارائه پایان نامه.
1-2 سال
دکتری
معمولاً شامل ترکیبی از دوره های آموزشی در ابتدای دوره دکتری ، و به دنبال آن پایان نامه ای است که با موفقیت در برابر یک هیئت علمی دفاع شود.
4-8 سال
برنامه های پسا دکتری برنامه تحقیقاتی تخصصی پس از اتمام دوره دکترا.
محدودیت زمانی ندارد.

23) مهلت درخواست پذیرش برای DLI در کانادا چقدر است؟

همه DLI ها در کانادا مهلت های خاص خود را دارند ، که ممکن است بسته به برنامه ، گروه یا دانشکده ای که ممکن است برای آن درخواست دهید متفاوت باشد. شما می توانید به روزترین اطلاعات را در وب سایت موسسه ای که قصد دارید درخواست دهید پیدا کنید.

24) هر سال چند دانشجوی بین المللی اقامت دائم کانادا (PR) را دریافت می کنند؟

هر ساله تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی در حال مهاجرت به کانادا هستند زیرا بسیاری از برنامه های مهاجرت فدرال و استانی کانادا به دانشجویان بین المللی امتیاز اضافی می دهند و/یا برنامه های کاربردی اختصاصی به آنها ارائه می دهند. بر اساس جدیدترین آمارهای دولت فدرال ، سالانه بیش از 50000 دانشجوی بین المللی مقیم دائم می شوند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان مجله مهاجرت ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام.وقت بخیر .
در مورد مهاجرت دانشجویی به کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

آواتار کاربر کاربر مهمان asatide online ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر

اگر علاوه بر توضیحات داده شده نیاز به مشاوره بیشتر دارید لطفا برای شماهر پشتیبانی پیامک ارسال کنید تا هماهنگی های لازم جهت صحبت شما با مشاور تحصیلی ما انجام شود.
شماره پشتیبانی:۰۹۰۵۹۰۵۴۶۳۱

question