پنج راه برای اینکه فرزندان ما علاقه مند به مطالعه شوند

مطالعه

برای اینکه کودکان ما به مطالعه علاقه مند شوند راه های زیادی وجود دارد، همچنین پژوهش ها ثابت کرده است که مطالعه برای کودکان از بازی کردن با کامپیوتر یا تلفن همراه بهتر است. البته باید در نظر داشته باشیم که کودکانی که از تلفن همراه استفاده می کنند در آینده دچار مشکلات زیادی در یادگیری می شوند. این به خاطر این است که دانشمندان گفته اند کودکان تا سن 12 سالگی نباید تلفن همراه داشته باشند، چون مغز آنها کوچک می شود و سطح یادگیری آنها پایین می آید. البته بهترین سن برای خرید برای فرزندانتان سن دبیرستان است.

در یک پژوهش خارجی تعدادی کتاب به کودکان ارائه شده تا بخوانند، سپس از آنها سوالاتی دربارۀ آن پرسیده اند. کودکان تمام سوال ها را جواب داده اند و به دانش اجتماعی آنها اضافه شده است. در برابر آن به تعدادی کودک تلفن همراه داده شده و از آنها خواسته شده تا بازی کنند، سپس دربارۀ چگونگی بازی از آنها سوال شده است، هیچ کدام نتوانسته اند پاسخ دهند.

این به این دلیل است کودکان در تلفن همراه به همه جا می روند و روی یک چیز تمرکز ندارند، اگر کودک شما آزمون زبان انگلیسی داشته باشد، شما باید برای او کتاب های مناسب سن او تهیه کنید تا او بخواند و در آزمون آنلاین خود موفق شود.

البته این آزمون روی بزرگسالان هم انجام شده است و همین نتیجه به دست آمده است. حال ما باید با روش هایی که معرفی می شوند، کودکان خود را به مطالعه علاقه مند کنیم. این باعث می شود که کودکان ما در آینده در رشته های تحصیلی خوبی قبول شوند و به دانشگاه های خوب راه پیدا کنند.

اولین راه این است که به کودکان خود جایزه بدهیم

برای بچه های کوچک تر که کتاب می خوانند، تنقلات و خوراکی های خوشمزه بخریم. اگر او به آموزشگاه آنلاین می رود، برای او کتاب های دیگری بخریم تا بخواند. به کودکان خود قول دهید که اگر در آزمون آنلاین خود به خوبی شرکت کنند، برای آنها شکلات می خرید یا بعد از شام به آنها دسر می دهید. البته این رویکرد در طولانی مدت خوب نیست، چون کودکان لوس می شوند و از شما انتظارات نابه جایی خواهند داشت. برای همین این رویه را همیشه ادامه ندهید. البته شما می توانید در ازای کتاب خواندن کودکان به آنها اجازه بدهید که کارتون تماشا کنند.

مطالعه

دومین روش این است که مطالعه را با سرگرمی برای کودک خود فراهم کنید

شما نباید فرزندان خود را برای اینکه چیزی را یاد نگرفته اند سرزنش کنید، به این ترتیب کودک شما از آن مطلب سرخورده می شود و دیگر علاقه ای به آن ندارد. شما می توانید کودکان خود را به خواندن کتاب هایی که گویا هستند (یعنی روی آنها دکمه هایی وجود دارد که کودک فشار می دهد و نام اشیا را بیان می کند) تشویق کنید. این روش بسیار جواب داده است و برای کودکان مناسب است. اگر شما کودک خود را سرزنش کنید، او از یاد گرفتن و مطالعه کردن دلسرد می شود و در هیچ آزمونی موفق نخواهد بود چون شما او را تحقیر کرده اید.

سومین روش این است که از کودکان خود تعریف کنید

همیشه فرزندانتان را برای پاسخ های درستی که می دهند تشویق کنید. حتی اگر کودک پاسخ اشتباهی داده باشد شما باید او را تشویق کنید و تلاش های او برای یادگیری را مدنظر قرار دهید و به او اعتماد به نفس دهید. به این ترتیب کودک یاد می گیرد که در کلاس آنلاین اعتماد به نفس داشته باشد و موفق شود. اگر شما برعکس عمل کنید کودک شما سرخورده می شود و از آموزش مجازی استقبال نخواهد کرد.

چهارمین روش این است که کودکان خود را به سوال پرسیدن تشویق کنید

شما نباید مانع سوال پرسیدن کودکان خود شوید، حتی اگر کودک شما سوال احمقانه ای بپرسد پاسخی برای آن پیدا کنید و به او پاسخ بدهید. کودکان در سنی قرار دارند که نسبت به همه چیز کنجکاو هستند و دوست دارند همه چیز را بدانند، پس شما نباید اجازه دهید کنجکاوی آنها پایان پیدا کند و مجبور هستید به تمام سوالات آنها پاسخ دهید.

پنجمین روش این است که شما کودک خود را به خواندن کتاب تشویق کنید

برای اینکه آنها بتوانند کتاب بخوانند شما باید به آنها کمک کنید تا چگونه کتاب بخوانند. به همین منظور کتاب هایی که در حد سن آنها است برای آنها تهیه کنید و یک بار آن کتاب را برای کودک خود بخوانید. البته آنها می توانند بخش هایی از کتاب های درسی خود را هم بخوانند.

این موارد 5 استراتژی است که کودکان شما را به مطالعه علاقه مند می کند و همچنین باعث می شود آنها از مطالعۀ خود لذت ببرند. اگر شما یک معلم پیش دبستانی یا مهد کودک هستید این راهنما برای شما بسیار خوب خواهد بود.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question