زبان فرانسوی برای مهاجرت به کانادا

زبان فرانسوی برای مهاجرت به کانادا

کانادا کشور مقصد و ایده آل برای مهاجران است و هر ساله عده کثیری اقامت در این کشور را دریافت می کنند. این امر به دلیل معیار های بالای کیفیت زندگی در این کشور است. شرایط مناسب کار و تحصیل این کشور را به گزینه ای جذاب تبدیل می کند. با اینکه زبان رسمی اکثر ایالت های کانادا انگلیسی است و شما برای پیدا کردن موقعیت شغلی و تحصیلی می بایست بر زبان انگلیسی مسلط باشید، زبان فرانسوی می تواند برای مهاجرت به کانادا، کمکی بیش از پیش باشد.

مطلب مرتبط: وضعیت مهاجرت تحصیلی به کانادا و تاثیرات بیماری کرونا

زبان مادری حدود ۶/۶ میلیون کانادایی زبان فرانسه است. بیشتر این فرانسوی ‌زبانان در استان کبک زندگی می‌کنند. در حدود ۱ میلیون نفر فرانسوی زبان هم در استان‌ های دیگر کانادا هستند. حدود ۷۶ درصد از فرانسوی ‌زبان هایی که خارج از استان کبک زندگی می کنند، در استان ‌های اونتاریو و نیوبرانزویک زندگی می‌کنند. همچنین زبان اصلی شهر مونترال به عنوان دومین شهر پرجمعیت کانادا نیز فرانسوی است.

ضمن این که مونترال چهارمین شهر فرانسوی‌ زبان بزرگ دنیا نیز محسوب می‌شود. بنابراین می توان گفت زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند. در حقیقت کبک بزرگ ترین جامعه فرانسوی زبان در کانادا است. بیش از 85% از جمعیت این استان به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته و زبان انگلیسی در این استان کم تر رایج است.

مطلب مرتبط: آزمون TEF چیست

دانشگاه های مک گیل و مونترال برترین دانشگاه های این استان هستند. اما باید به این نکته اشاره کرد که 17 دانشگاه در این استان فعالیت آموزشی دارند که به دو زبان انگلیسی و فرانسوی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. از نظر شرایط کار در کبک نیز می توان به این نکته اشاره داشت که شرایط در این استان به نسبت بسیاری از استان ها بهتر است و پس از ساسکاچوان، یوکان و مانیتوبا، کبک کمترین نرخ بیکاری در کانادا را در اختیار دارد. برنامه استانی کبک نیز همچنان دایر است و افراد می توانند بسته به شرایط خود در این برنامه شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن PR دریافت کنند.

مطلب مرتبط: آزمون DELF – DILF – DALF برای چه کشورهایی هستند و چه تفاوت هایی دارند؟

برای دستیابی به شغل ، راه یابی به مراکز آموزشی کانادا و یا دریافت اقامت دائم کانادا از طریق برنامه Express Entry و همچنین برنامه  Quebec Skilled worker شما باید برای زبان فرانسه آزمون های زیر را بگذرانید :

  • TEF
  • TCF-Québec
  • DELF
  • DALF

مهاجرت به کانادا

مطلب مرتبط: مقایسه انواع آزمون TEF زبان فرانسوی

آزمون TEF

آزمون TEF یکی از آزمون های است که توسط وزارت آموزش کشور فرانسه مورد قبول است و برای افرادی که می خواهند در این کشور اقامت دائم داشته باشند مناسب است.  TEF CANADA به وسیلۀ کشور کانادا و برای کسانی که می خواهند برای کار یا زندگی به این کشور مهاجرت کنند، طراحی شده است.

آزمون TCF-Québec

TEF QUÉBEC برای مهاجرت به استان کبک در کشور کانادا است و برای اینکه ثابت کنید که می توانید به زبان فرانسوی بخوانید، بنویسید و صحبت کنید، باید در این آزمون شرکت کنید.

آزمون DELF

وزارت آموزش کشور فرانسه آزمون های زیادی را برای کسانی که می خواهند به این کشور یا دیگر کشورهای فرانسوی زبان مهاجرت کنند، ایجاد کرده است که یکی از آنها آزمون DELF است. آزمون DELF جز 6 آزمون برتر زبان فرانسوی است. مدرک آزمون DELF در 175 کشور در جهان پذیرفته می شود و بر اساس پژوهش های علمی این آزمون بیشتر از کتاب های روانشناسی و جامعه شناسی اقتباس شده است. در سال 2017 میلادی آزمون DELF استاندارد ISO 9001 را به دست آورد. این آزمون در سطح آزمون های بین المللی IELTS و TOEFL است و ارزش آن با این آزمون ها یکی است.

آزمون DALF

این آزمون برای افرادی است که زبان فرانسوی را بسیار خوب بلد هستند و می توانند به این زبان به درستی صحبت کنند یا بنویسند. این آزمون دو سطح دارد سطح C1 و C2. آزمون C1 برای کسانی است که سطح زبان فرانسوی آنها در حد معمولی تر است اما آزمون C2 برای کسانی است که سطح زبان فرانسوی آنها عالی است و مهارت های کافی برای شرکت در این آزمون را دارند.

تفاوت هزینه آیلتس ® در کشورهای مختلف

برای اثبات تسلط خود بر زبان فرانسوی شما به مدرک و قبولی در حداقل یکی از این آزمون ها نیاز دارید.

مزیت های تسلط بر زبان فرانسه در مهاجرت به کانادا:

  • افزایش فرصت ‌های شغلی در کانادا (به خصوص دانشگاه ها در مناطق فرانسوی زبان)
  • افزایش شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا (به خصوص دانشگاه ها در مناطق فرانسوی زبان)
  • برقراری تعاملات اجتماعی
  • افزایش شانس گرفتن اقامت دائم کانادا

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

هزینه آزمون DELF در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

زبان فرانسه یکی از رایج ترین زبان ها در سرتاسر جهان است. می‌توان گفت حدود ۲۰۰ میلیون نفر در دنیا…

بیشتر بخوانید

چرا باید در آزمون آزمایشی DELF شرکت کنیم؟

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسوی زبان را دارند یا به دنبال مهاجرت شغلی و اقامت دائم…

بیشتر بخوانید
هزینه آزمون DELF 1402

هزینه آزمون DELF در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

زبان فرانسه یکی از رایج ترین زبان ها در سرتاسر جهان است. می‌توان گفت حدود ۲۰۰ میلیون نفر در دنیا…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question