۷ تفاوت آزمون GRE ® و آزمون LSAT (ال ست)

تفاوت آزمون GRE

از سال 2016 میلادی که کالج حقوقی جیمیز ای راجر آزمون LSAT (آزمون آنلاین برای پذیرش در مدارس حقوق) را برای پذیرش دانشجویان حقوق منتفی اعلام کرد و بیان شد که این دانشجویان می توانند به جای آن آزمون GRE ® را بدهند، 67 دانشگاه دیگر نیز این موضوع را بیان کردند. در ادامه 7 تفاوت آزمون GRE ® و آزمون LSAT (ال ست) را بیان خواهیم کرد.

این دانشکده ها عبارت اند از:

 

دانشکده حقوق دانشگاه بوستون

دانشکده حقوق کلمبیا

دانشکده حقوق کرنل

دانشکده حقوق دانشگاه دوک

مرکز حقوق دانشگاه تاون

دانشکدۀ حقوق دانشگاه هاروارد

بیشتر دانشکده ها آزمون GRE ® را برای دانشجویانی که می خواستند مدرک دکترای حقوق بگیرند، آزاد کردند و آنها می توانند در این آزمون شرکت کنند.

آزمون LSAT


حال به تفاوت آزمون GRE ® و آزمون LSAT می پردازیم:

اول اینکه آزمون LSAT در همۀ مدارس حقوق پذیرفته می شود، اما آزمون GRE ® تنها در دانشکده های محدودی پذیرفته می شود.

جف توماس مدیر موسسۀ حقوقی کاپلن بیان می کند که در حال حاضر یک سوم از مدارس حقوق آزمون جی ار ای را قبول می کنند. اما شما برای ورود به بقیۀ دانشگاه ها باید حتما آزمون آنلاین ال ست را بدهید. اگر شما قصد دارید در دانشگاه هایی که آزمون جی ار ای ® را قبول می کنند، شرکت کنید، شما باید تدریس آنلاین از سوی استاد داشته باشید و آموزش مجازی داشته باشید.

اما برای ورود به دانشگاه ولز (دانشگاه حقوق) شما نیاز دارید که حتماً ال ست را داشته باشید.


دوم اینکه در آزمون ال ست مقاله های شما یا همان رایتینگ شما در مدرسۀ حقوق وجود دارد و این برای ارتقای تحصیلی شما خوب است اما در آزمون جی ار ای ® چنین نیست. شما برای ارسال کل نمرۀ جی ار ای خود باید مبلغی بپردازید و آن را به دانشکده ارسال کنید.


سومین تفاوت آزمون GRE این است که آزمون جی ار ای ® شخصی سازی می شود ولی آزمون ال ست شخصی سازی نمی شود. ویل هانس مدیر سابق آمادگی برای آزمون ال ست بیان می کند که دانشجویانی که قصد دارند کلاس آنلاین جی ار ای ® را بگذرانند، باید بسیار دقت کنند، زیرا نمرۀ آنها برای پذیرش در مدرسۀ حقوق بسیار اهمیت دارد.

این به این معنا است که دشواری یک بخش در آزمون جی ار ای نباید شما را دچار استرس کند. مثلا اگر آزمون زبان انگلیسی بخش وربال سخت باشد، شما نباید در بخش رایتینگ با ذهن مغشوش شروع به نوشتن کنید، باید با راحتی کامل و مغز آزاد بنویسید.

البته باید متذکر شد که اگر بخشی از آزمون جی ار ای ® سخت باشد، بخش بعدی به طبع آسان تر خواهد بود، زیرا سیستم این آزمون های آنلاین این گونه است.

بر خلاف آن در آزمون ال ست سوال های ابتدایی آسان هستند، و به قول معروف طراحان سوال جلوی پای دانشجو سنگ نمی اندازند.


چهارم اینکه آزمون جی ار ای ® دارای بخش ریاضی و واژگان (وربال) است اما آزمون ال ست این بخش ها را ندارد. استاد دانشگاه هاروارد هاینس بیان می کند که آزمون جی ار ای ® دارای بخش های استدلالی زیادی است، اما ال ست به این صورت نیست و ساده تر است.


پنجم اینکه آزمون ال ست دارای بازی های منطقی است، اما جی ار ای شامل این بخش ها نیست. سوالات آزمون جی ار ای ® با زیرکی و سختی طراحی شده اند، در واقع آنها بر اساس آزمون های قدیمی و سنتی طراحی شده اند، اما آزمون ال ست به این شکل نیست.


در آزمون ال ست بخش بازی برای دانشجویان وجود دارد و مانند این است که در فرودگاه دنبال گیت پرواز بگردند یا دانشجو در فرودگاه کتاب بخرد. اما در آزمون جی ار ای ® سوالات بسیار سخت تر هستند.

ششمین تفاوت آزمون GRE این است که آزمون جی ار ای ® در هر زمانی برگزار می شود اما آزمون ال ست تنها در فصل های خاصی برگزار می شود که این خوب نیست. در طول سال شما می توانید چندین بار در آزمون جی ار ای ® شرکت کنید، اما در آزمون ال ست محدودیت وجود دارد، زیرا این آزمون تنها برای دانشکده های حقوق است و هر سال به تعداد محدودی برگزار می شود.


هفتمین تفاوت آزمون GRE این است که شما در امتحان جی ار ای ® گزارش نمرۀ خود را به طور کامل دریافت می کنید، از طریق ایمیل یا به صورت کاغذی، اما در ال ست هر بخش آزمون جداگانه ارسال می شود، که این ممکن است برای دانشجو زحمت ایجاد کند، زیرا او نمرۀ کامل خود را نیاز دارد تا به دانشگاه حقوق برود.


شما برای کسب آمادگی بیشتر برای آزمون ®  GRE می توانید در دوره های آموزشی  اساتیدآنلاین شرکت کنید و یا برای شروع از صفر زبان انگلیسی به وب سایت اساتیدآنلاین رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
استراتژی موفقیت در آزمون زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی در سال ۲۰۲۴

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question