معرفی بهترین دانشگاه های فرانسه: دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس

دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس

دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس (HEC Paris) یکی از معروفترین دانشگاه های فرانسه در زمینه مدیریت و بازرگانی است. این دانشگاه بیشتر شهرت خود را مدیون رشته های مدیریت، کارشناسی ارشد مالی بین المللی، MBA و EMBA است. در این دانشکده دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل دارند.

HEC Paris عضو موسس اتحاد جهانی در آموزش مدیریت (CEMS) است و دارای اعتبار سه گانه (AACSB، AMBA، EQUIS) است. این دانشگاه همراه با دو دانشگاه ESSEC و ESCP، گروه غیررسمی را تشکیل می دهد که معمولاً به عنوان trois Parisiennes (سه پاریسی) شناخته می شود.

تاریخچه

دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس در سال 1881 توسط اتاق بازرگانی پاریس (CCIP) تاسیس شد. این دانشگاه در سال اول خود 57 دانشجو داشت. هدف این دانشکده تربیت افرادی نخبه در زمینه های مدیریت و بازرگانی بود.

در سال 1921، این  انشکده سعی کرد از زوش دانشکده بازرگانی هاروارد الگو بگیرد. در سال 1938، دوره تحصیلی HEC به 3 سال افزایش یافت.

پایان دهه 1950، با توجه به تقاضای شرکت های فرانسوی برای آموزش مدیریت به سبک آمریکای شمالی، یک دوره مقدماتی یک ساله و همچنین آزمون ورودی به این دانشکده اضافه شد.

ورود زنان به این دانشکده در سال 1973 آزاد شد. این موضوع شروع جدیدی برای زنان فرانسوی در مشاغل مدیریتی بود. ادیت کرسون، اولین و تنها زنی که به سمت نخست وزیری فرانسه رسیده، فارغ التحصیل همین دانشکده بود.

در سال 1988، دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس شبکه CEMS را با همکاری دانشگاه  ESADE، دانشگاه Bocconi و دانشگاه کلن تأسیس کرد.

سال 2015، دانشکده قانونی را تصویب کرد که به سرمایه گذاران خصوصی اجازه می دهد تا به هیئت مدیره بپیوندند.

در سال 2017، این دانشگاه مجموعه‌ای از دوره های مدرک دوگانه به نام M2M را با دانشکده مدیریت ییل، دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ و بنیاد گتولیو وارگاس (FGV) راه‌اندازی کرد.

HEC Paris

تحصیل در دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس

دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس در سال 2020 رتبه یک دانشگاه های بازرگانی اروپا را کسب کردو این دانشگاه در همین سال رتبه 9 جهان در بین دانشگاه های بازرگانی را کسب کرده است. به همین دلیل می توان گفت که این دانشکده یکی از معتبرترین دانشکده های بازرگانی در سرتاسر جهان است.

بودجه این دانشگاه بیش از 130 میلیون یورو در سال است. در حال حاضر بیش از 4000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشکده با همکاری دانشگاه پلی تکنیک پاریس بیش از 40 سال است که مدرک کارآفرینی اعطاء می کند.

فارغ التحصیلان HEC تا کنون بیش از 600 شرکت ایجاد کرده اند. بین سال‌های 2004 تا 2013، درصد کارآفرینان این دانشکده از 10 درصد به 25 درصد افزایش یافت.

دانشکده مطالعات بازرگانی پاریس در پردیس جنگلی 110 هکتاری در Jouy-en-Josas واقع شده است. این پردیس در جنوب غربی مرکز پاریس، نزدیک به ورسای قرار دارد. پردیس در اطراف یک قلعه قرن نوزدهمی ساخته شده است که در حال حاضر برای کلاس های آموزش اجرایی استفاده می شود.

این دانشکده 10 خوابگاه مبله دارد که دانشجویان می توانند از آنها استفاده کنند. این پردیس همچنین دارای رستوران، بار، چندین زمین ورزشی، امکانات سالن بدنسازی و دو دریاچه است.

به جز فرانسه این دانشکده یک پردیس نیز در قطر دارد. این پردیس در نتیجه توافق بین HEC Paris و بنیاد قطر در سال 1995 توسط امیر قطر شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی و همسرش شیخه موزا بنت ناصر ایجاد شد.

حدود 130 باشگاه یا انجمن در این دانشگاه وجود دارد. شورای دانشجویی مسئول سرگرمی های اجتماعی، هماهنگی کلیه فعالیت های باشگاه و نمایندگی دانشجویان در مقابل مدیریت پردیس را بر عهده دارد.

زبان تحصیل در این دانشگاه به زبان فرانسوی است. با این حال در رشته های متعددی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

پذیرش تحصیلی

شرایط پذیرش تحصیلی در این دانشگاه بر اساس رشته، مقطع تحصیلی بسیار متفاوت است. بنابراین بهتر است برای اطلاع از شرایط مورد نیاز به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question