چگونه از زمانی که کودکانمان صرف استفاده از گجت ها می کنند بهره ببریم

کمک به کودکان

کودکان و نوجوانان در طول روز ساعت ها جلوی لپ تاپ خود می نشینند و از آن استفاده می کنند؟ اما این استفاده ممکن است به قیمت سلامتی آنها تمام شود. چون این استفاده ممکن است به کمر و چشم های آنها آسیب برساند و برای همین والدین باید کارشناس روانشناس کودک در این مورد صحبت کنند و از آنها راهنمایی بخواهند. در این مطلب به این مساله که چگونه از زمانی که کودکانمان صرف استفاده از گجت ها می کنند بهره ببریم می پردازیم.

اولین مورد این است که برای دانش آموزان و کودکان محتوای متفاوت در نظر بگیرند. کودکان می توانند چیزهای زیادی از ویدئوهای آموزشی یاد بگیرند، اما اگر معلمان سعی کنند که از روی درس های آنها برای آنها ویدئوی آموزشی تهیه کنند، آنها مطالب را بهتر می آموزند. اگر دانش آموز شما درس زبان انگلیسی داشته باشد، معلم با یک وبینار آموزشی می تواند برای او بهترین درس را فراهم کند. به عنوان مثال اگر یک کودک بخواهد یک برنامه را از شبکۀ تلویزیونی برنامه کودکان ببیند، باید والدین آن کودک با او همراهی کنند تا کودک یاد بگیرد که چطور از این برنامه ها استفاده کند. در این صورت دانش آموز می تواند با فعالیت های مختلف آشنا شود و در یادگیری زبان انگلیسی ارتقا پیشرفت کند. اگر دانش آموز از کشور دیگری باشد، این برنامه برای او  بسیار خوب است.

این مساله برای کودکان بزرگ تر ممکن است چندان جالب نباشد. این کودکان ممکن است به چت کردن با دوستانش علاقه مند باشند یا اینکه کودک دوست داشته باشد با دیگران بحث و گفت و گو کند، که این هم برای آموزش کودک خوب است. البته باید به خاطر داشت که اینترنت برای کودکان تنها ابزار یادگیری نیست، آنها ممکن است به سایت هایی بروند که برای سن آنها مناسب نباشد و از نظر اخلاقی روی آنها تاثیر بگذارد. بنابراین والدین باید بر کودکان خود کنترل داشته باشند و اجازه ندهند آنها به هر سایتی وارد شوند.

استفاده از گجت

چگونه از زمانی که کودکانمان صرف استفاده از گجت ها می کنند بهره ببریم

 

 برای استفاده از گجت ها مرزبندی کنید

راه دیگر برای آموزش، تعیین مرزها برای کودکان است. این موضوع برای این مطرح می شود که استفاده زیاد از کامپیوتر و لپ تاپ به کودکان آسیب می رساند و چشم های آنها ضعیف می شود. همچنین به کمر آنها آسیب می رسد. همچنین ساعت خواب آنها به هم می خورد و آنها نمی توانند درست بخوابند. بنابراین والدین باید در این باره با یک دکتر روانشناس مشورت کنند و از او راهنمایی بخواهند. نکتۀ دیگری که اهمیت دارد این است که والدین نباید نقش دیکتاتور را در زندگی کودکان خود بازی کنند، چون اگر نقش دیکتاتور را بازی کنند کودکان به سمت چیزهایی که منع شده اند می روند و این خوب نیست.

به جای این کار شما باید با فرزندان خود صحبت کنید و به آنها اجازه بدهید در سایت هایی که مناسب سن آنها است بروند و بازی کنند. پژوهش های علمی ثابت کرده است که بازی های کامپیوتری برای آموزش کودکان خوب است و کودکان با بازی های کامپیوتری بهتر می آموزند. اگر یک بازی کامپیوتری برای آموزش آنلاین یا آموزش مجازی باشد، این برای کودک شما بسیار خوب است.

همچنین شما باید برای کودک خود زمانی را برای استفاده از کامپیوتر تعیین کنید تا به خواب او آسیب نرسد. اگر کودک شما در درس های خود موفق بود به عنوان جایزه به او اجازه دهید که ساعت های بیشتری از کامپیوتر استفاده کند.

همچنین به کودک خود یادآوری کنید که استفاده از گجت ها شبیه به هم نیست و کودک نمی تواند از هر کامپیوتری استفاده کند. کودکان می توانند در لپ تاپ های مناسب سن خودشان بازی کنند، پادکست های آموزشی بسازند، حتی اگر بسیار باهوش باشند می توانند برنامه نویسی کنند و با دوستان خود ارتباط داشته باشند.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question