چطور با آموزش آنلاین کنار بیاییم؟ | ارتقا کیفیت آموزش آنلاین

ارتقا کیفیت آموزش آنلاین

در طول ماه های  گذشته دانشگاه ها به آموزشگاه آنلاین تبدیل شدند و تمام کلاس ها به صورت آنلاین برگزار شد. این به دلیل که وجود ویروس کرونا در جهان است و برای سلامتی دانشجویان و اساتید مساله ساز است. البته این روش برای دانشجویان تازگی داشت و تا آنها به این روش عادت کنند زمان می برد. حال باید به راه حل هایی برای ارتقا کیفیت آموزش آنلاین فکر کنیم.

دانشگاه های بزرگ هم این کار را انجام دادند را تعطیل شدند. حتی شرکت های هواپیمایی مانند شرکت هواپیمایی DELTA (یک شرکت هواپیمایی مهم در کشور آمریکا که در رتبۀ چهارم پروازهای بین المللی قرار دارد) هم کلاس های آموزشی خود را لغو کرد و به وبینار روی آورد. به زودی استادان و دانشجویان دوباره با هم خواهند بود البته بعد از پایان این بیماری منحوس. حال ما باید راهنمایی برای کلاس آنلاین فراهم کنیم و آن را به مخاطبان ارائه دهیم.

برنامه ها و روال های لازم برای ارتقا کیفیت آموزش آنلاین

شما در حال حاضر باید با کلاس های آنلاین کنار بیایید و تمام مسوولیت کلاس آنلاین بر عهدۀ استاد و دانشجو است. حالا که کلاس ها به صورت آنلاین برگزار می شود شما باید رفتار منعطفی داشته باشید، یعنی اینکه با دانشجویان خود و همکاران خود به صورت موثری همکاری کنید. شما نباید وقت را تلف کنید و دانشجویان خود را از کلاس های درس باز دارید، شما باید برای آنها برنامۀ مدونی تهیه کنید و آنها را به کلاس برگردانید.

باید برای دانشجویان خود سخنرانی های خوبی تهیه کنید و این ویدئوها را به صورت وبینار آنلاین برای آنها ارائه دهید. شما باید در زمان صرفه جویی کنید و وقت خود و دانشجویان خود را برای مطالب بیهوده تلف نکنید. این صرفه جویی به شما کمک می کند تا برگه های دانشجویان را به موقع صحیح کنید و دانشجویان هم وقت می کنند، تکالیف خود را انجام دهند.

آموزش آنلاین

چطور با آموزش آنلاین کنار بیاییم؟ | ارتقا کیفیت آموزش آنلاین

باید در کلاس های آنلاین زمان استراحت قرار دهید

وقتی شما در خانه درس را یاد می گیرید، در شرایط راحت تری هستید مجبور نیستید لباس رسمی بپوشید به دانشگاه بروید و هزینۀ تاکسی و … را متحمل شوید. در اینجا پیشنهاداتی می شود که شما باید رعایت کنید:

  • در حین درس خواندن بلند شوید و راه بروید.
  • در حین درس خواندن اگر تلفن همراه شما زنگ خورد به آن جواب دهید تا روحیۀ شما عوض شود.
  • اگر موضوع درس باعث مغشوش شدن ذهن شما می شود آن را کنار بگذارید و در زمان دیگری آن را مطالعه کنید.

در کلاس آنلاین باید سازماندهی داشته باشید

زمانی که همۀ کارهای شما آنلاین است به طبع شما از این شرایط خسته خواهید شد، چون همواره در خانه نشستن و درس خواندن کسالت آور است. شما باید برنامه های جانبی داشته باشید. همچنین برای موفقیت در کلاس آنلاین خود باید برنامه ریزی کنید.

Google Calendar (تقویم گوگل) یک روش شگفت انگیز است چون به شما کمک می کند تا همۀ کارهایی که انجام داده اید را با تاریخ مشخص داشته باشید. اگر شما  iPhone (تلفن هوشمند) داشته باشید، می توانید با استفاده از reminders app (اپلیکیشن های یادآوری) تمام کارهای خود را به یاد بیاورید و کارهای اضافی انجام ندهید. با روش های بالا هر روز که از خواب بیدار می شوید می دانید که چه کاری باید انجام دهید و مجبور نیستید یک کار را دو مرتبه انجام دهید.

محل سکونت شما برای کلاس آنلاین بسیار مهم است

محل فیزیکی شما برای کلاس آنلاین بسیار مهم است، شما باید در محلی ساکت و آرام درس بخوانید و یادداشت برداری کنید. اگر شما در اتاق خواب خود باشید می خواهید مرتب بخورید یا بخوابید که این خوب نیست. شما باید به فضایی بروید که در آن هیچ چیز وسوسه انگیزی وجود نداشته باشد مانند خوراکی یا تختخواب و …. تجربۀ یک دانش آموز یا دانشجو نشان می دهد که او در اتاق خواب خودش بوده است اما در تمام زمان کلاس آنلاین مرتباً در حال خوردن و خوابیدن بوده است و تکالیف خود را انجام نداده است. پس لطفا در اتاق خواب خود درس نخوانید.

باید برای کلاس آنلاین هدف هایی را تعیین کنید

این یک احساس بزرگ است که شما برای خود هدف هایی را تعیین کنید، شما با تعیین اهداف در واقع برای خود یک برنامۀ مدون می نویسید که در کلاس آنلاین چگونه باید عمل کنید. اگر برنامۀ شما چیزی نیست که مد نظر شما است شما باید بر اساس کارهای روزانۀ خود برنامه ریزی کنید. نباید برنامه های احمقانه و دور از ذهن را در این برنامه ریزی قرار دهید. برای اینکه دانشجویان بهتر عمل کنند برای آنها جایزه در نظر بگیرید مثلاً به آنها اجازه دهید که یک شب تکلیف درسی ننویسند.

باید برای کلاس آنلاین ارتباطات درستی داشته باشید

حالا که نمی توانید دانشجوی خود را ببینید و دانشجوی شما هم نمی تواند شما را ببیند باید از راه های ارتباطی دیگری وارد شوید. مثلا با ایمیل با استاد خود ارتباط داشته باشید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با استاد خود ارتباط داشته باشید. ارتباطات امر بسیار مهمی است و شما تنها با ارتباطات می توانید این کلاس ها را اداره کنید.

 

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question