چگونه یک وبینار جذاب داشته باشیم؟

وبینار جذاب داشته باشیم

یک وبینار جذاب مانند یک فیلم کوچک است و در آن تلاش می شود تا احساسات و علاقه ها و ایده های افراد به هر صورتی جذب شود تا بتوانیم ایده ها و سلیقه ها را به خوبی پرورش دهیم. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا ویژگی های یک وبینار خوب را بر اساس سایت های خارجی بیان کنیم. ما باید وبینار خود را طوری طراحی کنیم که برای افراد در هر سن و هر سلیقه ای جذاب باشد. حال این وبینار در هر موضوعی باشد مانند وبینار گوشی همراه یا …در هر صورت شما باید وبینار خود را به شکلی برگزار کنید که مخاطبان شما به آن جذب شوند و راه های آن این است. ابتدا باید سعی کنید که محتوای اضافی در وبینار خود را حذف کنید چون مخاطبان شما از موارد اضافی خوششان نمی آید.

وبینار جذاب

 •  اول ایدۀ خود را بررسی کنید و دربارۀ آن تصمیم بگیرید. باید ایدۀ شما به صورتی باشد که قابلیت اجرا داشته باشد و برای مخاطبان جذاب باشد. شما باید به جزییات ایدۀ خود به طور کافی دقت کنید و آنها را از قلم نیندازید. به عنوان مثال شما باید دقت کنید که به جای برگزاری یک وبینار عجولانه، با تحقیق و پرس و جوی مناسب یک وبینار عالی و در خور مخاطب خود ارائه دهید چون مخاطب در هر زمینه ای پادشاه ما است. ( Customer is the king)

اگر شما در تلاش هستید که یک محصول بسیار پرفروش را در وبینار خود معرفی کنید باید تلاش کنید که از شرکت های بزرگ کمک بگیرید. به عنوان مثال اگر شما می خواهید تلفن همراه اپل را در وبینار خود معرفی کنید باید از سایت اپل کمک بگیرید تا اطلاعات ناقصی به مخاطبان خود ندهید. چون اطلاعات ناقص وجه شرکت یا سازمان شما را خراب خواهد کرد. چون در یکی از وبینارهایی که در یک کشور خارجی که من برای تبلیغ نام آن را نمی برم چنین خطایی شد و آن شرکت کلاً ورشکسته شد چون به مخاطبان اطلاعات اشتباه داده بود. پس دقت کنید تا اطلاعات شما 100 درصد کامل و صحیح باشند.

 •  سعی کنید از سخنران های خوب برای وبینار خوب استفاده کنید. وبینار شما در هر حوزه ای که هست باید سخنران متخصص آن دوره را داشته باشد تا مانند شرکتی که گفته شد به شرکت و سازمان شما نیز آسیب وارد نشود. سخنران شما باید به صورت حرفه ای از موضوع اطلاع داشته باشد و به صورت کارشناسی شده دربارۀ موضوع صحبت کند. سخنران شما باید منتظر سوالات غیرمنتظره از سوی مخاطبان باشد و به درستی به آنها پاسخ دهد. چون مخاطب شما ممکن است در حین وبینار دچار سردرگرمی شود و سخنران شما باید پاسخگوی تمام سوالات مخاطبان شما باشد. به این ترتیب شما دارای یک وبینار مطلوب برای مخاطبان خود هستید. پس انتخاب سخنران بسیار مهم است البته با دانش کافی.
 •  شکل وبینار خود را به درستی طراحی کنید یعنی از نرم افزارها و وسایل کافی برای وبینار خود استفاده کنید. شما باید توجه داشته باشید که وبینار شما برای چند نفر برگزار می شود و حجم مخاطبان شما چقدر است؟ آیا وبینار شما برای مصاحبه چند نفر طراحی شده است یا برای معرفی محصول؟ این موضوع خیلی مهم است. شما باید توجه کنید که وبینار شما برای یک بحث گروهی است یا مصاحبه یا … پس دقت کنید که شکل وبینار شما باید چگونه باشد؟ شما در این وضعیت دچار سردرگمی می شوید و باید درست تصمیم بگیرید که شکل وبینار شما به چه صورت باشد. در اینجا شما باید بهترین ابزارها و نرم افزارها را برای برگزاری وبینار خود انتخاب کنید چون ممکن است وبینار شما در سطح جهانی اتفاق بیفتد. در اینجا شما باید تلاش کنید سوال ها و پاسخ های خود را به طور صحیح طراحی کنید تا شهرت شرکت و سازمان شما خدشه دار نشود. از طرفی شما باید دقت کنید که وبینار شما در چه سطحی برگزار می شود ملی یا بین المللی اگر بین المللی باشد شما باید با زبان کشوری که در آن اجرا دارید صحبت کنیدو به متخصص زبان نیز نیاز دارید.
 •  شما باید متن های خود را نوشته و آماده کنید. اگر شما متن های خود را به دقت ننویسید و آماده نکنید وبینار شما با شکست مواجه خواهد شد. پس دقت کنید که وبینار شما چه در سطح ملی یا بین المللی دارای متن نوشته های خوبی باشد و به زبان کشور مخاطب نیز باشد. داشتن متن آماده به شما کمک می کند تا وبینار خود را به درستی برگزار کنید و زمان خود را از دست ندهید.
 •  شما برای اجرای وبینار به نرم افزارهای زیر یا پلتفرم های زیر نیاز دارید:

 

 1. GoToWebinar

 2. BlueJeans Events

 3. On24

 4. Demio

 5. WebinarNinja

 6. EasyWebinar

 7. WebinarJam

 8. ClickMeeting

 9. Zoom

 10. Zoho Meeting

 11. BigMarker

 12. Livestorm

 

پس آنها را تهیه کنید تا در وبینار خود موفق باشید.

 •  برای سخنران خود هدست و هندزفری مناسب تهیه کنید تا سخنران مطالب را به درستی بیان کند. سخنران خود را به صورتی آماده کنید که در هنگام سخنرانی اضطراب نداشته باشد و دچار ترس نشود و به قول معروف دچار پانیک نشود. سخنران شما باید نظر مخاطبان را جلب کند و وبینار شما در هر حوزه ای که باشد باید سخنران شما به درستی به مخاطبان آموزش بدهد و با آنها رابطه برقرار کند تا بتواند مشکلات آنها را حل کند.
 •  شما باید جامعۀ مخاطب خود را بشناسید.  اینکه آنها در چه فاصلۀ سنی قرار دارند، جنسیت آنها چیست؟ ما باید به آنها چه چیزی را آموزش بدهیم؟ و هدف آنها از شرکت در وبینار ما چیست؟

در مجموع برای داشتن یک وبینار جذاب ما باید به این مطالب دقت کنیم:

شرایط و شکل وبینار ما باید صحیح باشد،  سخنران ما باید با موضوع کاملاً آشنا باشد تا مخاطب دچار سو تفاهم نشود. پلتفرم ما باید مناسب باشد، و ما باید از جامعۀ مخاطب خود شناخت درستی داشته باشیم و در اخر اینکه به مخاطبان خود احترام بگذاریم و هر سوالی داشتند پاسخ بدهیم چون چنانچه قبلاً گفته شد مخاطب ما پادشاه ما است.

 

اساتیدآنلاین به شما خدمات و بستر آموزش آنلاین ارائه می دهد!

اگر می خواهید برای موسسه، مدرسه یا آموزشگاه خود تدریس آنلاین بر بستر Adobe Connect ارائه دهید، به وب سایت https://asatideonline.com/institution/ رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question