چگونه برای قبولی در آزمون گوته آماده شویم؟

قبولی گوته

اگر قصد تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان را داشته اید، با امتحان گوته آشنا هستید. این آزمون یکی از آزمون های اصلی زبان آلمانی برای اثبات تسلط بر این زبان است. شرایطی جهت شرکت و قبولی در آزمون گوته (Goethe) آلمانی وجود دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

چه کشورهایی به زبان آلمانی صحبت می کنند؟

آزمون گوته چیست؟

آزمون گوته آلمان را می توان یکی از مهم ترین اقدامات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان دانست. در واقع همان طور که می دانید، اصلی ترین زبان تحصیل در آلمان، زبان آلمانی است. از این رو دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور آلمان را داشته باشند، باید مدرکی مبنی بر دارا بودن مهارت زبان آلمانی ارائه نمایند.

یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که امتحان گوته با مدرک زبان آلمانی سطح b1 معادل است. با تسلط بر زبان آلمانی شما می توانید از تحصیل رایگان در این کشور برخوردار شوید.

کدام مدرک زبان آلمانی برای مهاجرت مهم تر است؟

این امتحان دارای سطوح a1 تا c2 است. از این رو افرادی که قصد تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان را دارند، لازم است تا نتیجه آزمون را در سطح مختلف مورد نیاز ارائه نمایند. در کل باید بدانید که این امتحان همانند آزمون تافل یا آیلتس در زبان انگلیسی دارای اعتبار مشخص است. این اعتبار برای شرکت در دانشگاه ۲ سال و برای اخذ اقامت تا همیشه است.

چگونه برای آزمون گوته آلمان آماده شوم؟

برای قبولی در امتحان گوته باید موارد زیادی را پشت سر بگذارید. قبل از هر چیزی باید بدانید که این امتحان چهار بخش اصلی دارد. این بخش ها همانند آزمون های دیگر زبان ها دارای سوالاتی در ارتباط با مهارت های خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن هستند. قبل از ثبت نام و ورود به محل برگزاری آزمون گوته اطلاع از این موارد برای تسلط بیشتر شما اهمیت زیادی دارد.

نکات مهم آزمون گوته

چگونه برای قبولی در آزمون گوته آماده شویم

چگونه برای قبولی در آزمون گوته آماده شویم؟

تسلط بر مهارت های چهار گانه برای قبولی در گوته

برای قبولی در امتحان گوته باید بر این چهار مهارت اصلی تسلط داشته باشید. اما جزئیات هر کدام چیست؟

مهارت خواندن: این مرحله نیاز به اطلاع از لغات و کلمات بسیاری دارد. شما باید بتوانید درک مطالب را به خوبی در خود تقویت کنید. این بخش با ۶۵ دقیقه زمان دارای ۵ قسمت است.

مهارت شنیدن: این بخش را می توان یکی از سخت ترین قسمت ها برای قبولی در آزمون دانست. شما باید با توجه به درک شنیداری در مدت ۵ دقیقه پاسخ های درست را وارد کنید. فیلم امتحان گوته برای بخش های آموزشی می تواند به بهبود مهارت شنیداری شما کمک کند.

مهارت نوشتن: این قسمت از امتحان خود دارای سه بخش اصلی است. شما باید بر مبنای اطلاعات خود و رعایت نکات نگارشی و دستوری زبان آلمانی سوالات را پاسخ دهید.

معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی

مهارت صحبت کردن: بخش صحبت کردن شامل سه قسمت است. یکی از اصلی ترین کارهای متقاضیان این است که بتوانند خود را به خوبی معرفی کنند.

برای این که بتوانید بهترین نتایج آزمون گوته را کسب نمایید، لازم است تا آمادگی های کافی در این زمینه داشته باشید. اما چگونه می توان آمادگی های لازم را برای این مسئله کسب نمود؟

در قدم اول شما می توانید با دانلود نمونه سوالات گوته خود را با فضای سوالات آشنا کنید. در واقع دانلود نمونه سوالات آزمون گوته به عنوان یک شبیه فرض عالی عمل می کند. نمونه سوالات گوته تا قبل از رسیدن به زمان امتحان بخش های مختلف ذهنی شما را تقویت می کند. در حقیقت با داشتن نمونه سوالات امتحان گوته به عنوان یکی از اصلی ترین منابع قدم مهمی در این زمینه بر می دارید.

البته می توانید از روش های دیگری هم برای تقویت اطلاعات خود استفاده نمایید. در این راستا می توانید از طریق دانلود فیلم امتحان گوته برای آموزش هم خود را آماده کنید.

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مقایسه آزمون های تافل و آیلتس

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس از نظر هزینه و اعتبار

مقایسه آزمون های تافل و آیلتس یکی از بحث های جذاب برای و البته مهم برای داوطلبان این آزمون هاست….

بیشتر بخوانید

چگونه در مورد ۴ فصل سال به زبان انگلیسی صحبت کنیم (قسمت دوم)

در قسمت اول این مقاله به طور مختصر به فصل های سال در زبان انگلیسی و توصیف فصل زمستان پرداخته…

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question