نحوه شرکت در آزمون تولیمو ®

شرکت در آزمون تولیمو

تولیمو ® به همراه MSRT ® و MHLE ® آزمون استاندارد برای اندازه گیری سطح زبان انگلیسی افرادی است که می خواهند در آزمون های دکترا شرکت کنند. این مقاله دربارۀ آزمون تولیمو ® است و ما دربارۀ نحوه شرکت در آزمون تولیمو صحبت خواهیم کرد. آزمون تولیمو ® توسط بسیاری از موسسات دولتی و حرفه ای در ایران مورد قبول است. البته این آزمون در کشورهای خارجی مورد قبول نیست و تنها در کشور ایران قابل قبول است.

این آزمون شبیه آزمون تافل ® کاغذی است اما از آن آسان تر است. سازمان سنجش (سازمانی برای اهداف اندازه گیری و ارزیابی آموزشی برای ورود دانشجو به دانشگاه های ایران) این آزمون را برگزار می کند و وزرات علوم تحقیقات و فناوری در راس این آزمون قرار دارد. دانشجویان باید برای این آزمون کتاب های زیر را بخوانند:

  • کتاب 504 واژۀ ضروری
  • کتاب واژگان ضروری تافل ®
  • کتاب 5000 کلمۀ آکادمیک
  • مجموعه نمونه سوالات MSRT ®
  • کتاب 1100 واژۀ ضروری بارونز
  • کتاب تافل Longman
  • TOEFL ® Actual Tests

شرکت در آزمون TOLIMO

نحوه شرکت در آزمون تولیمو ®

البته خواندن همۀ این منابع برای دانشجویان ضروری نیست، چون از هر کدام از این منابع تعداد کمی سوال در آزمون مطرح می شود. کتاب 1100 واژۀ ضروری بارونز را کمتر بخوانید چون در این آزمون از این کتاب تعداد سوالاتی کمی مطرح می شود. بنابراین دانشجویان نباید وقت خود را صرف خواندن این کتاب کنند. هزینۀ ثبت نام این آزمون 60 هزار تومان است و شما می توانید 15 روز قبل از آزمون از آن انصراف دهید و پول شما بر نمی گردد، پس بهتر است انصراف ندهید.

دانشجو در روز برگزاری آزمون باید هیچ وسیلۀ اضافی همراه خود نداشته باشد، تنها کارت شرکت در آزمون جلسه باید با او باشد. اگر کسی وسایل اضافی با خود به جلسۀ امتحان ببرد به عنوان متخلف شناسایی می شود و از آزمون های ملی و بین المللی برای همیشه محروم خواهد شد.

این آزمون نمرۀ منفی ندارد و حتی افرادی که دارای دیپلم هستند هم می توانند در این آزمون شرکت کنند. لهجۀ listening (بخش شنیداری) این آزمون هم به زبان بریتانیایی است و هم به زبان کشور ایالات متحدۀ آمریکا، برای اینکه در این بخش قوی شوید توصیه می شود فیلم های هر دو کشور را با لهجه های متفاوت تماشا کنید.

برای موفقیت در این آزمون باید سطح زبان انگلیسی خود را تاجایی که می توانید بالا ببرید و از کتاب های گوناگون استفاده کنید. شما باید مهارت BluePrint را در خود بالاببرید یعنی بتوانید سریع تست بزنید و گزینه های انحرافی را حذف کنید. اگر در بخش True-False قرار داشتید این مهارت برای شما بسیار مناسب است و شما می توانید به راحتی سوالات را پاسخ دهید و موارد انحرافی را حذف کنید. البته شما می توانید برای ارتقای زبان انگلیسی خود از آموزش مجازی بهره ببرید و در این آزمون قبول شوید.

اگر به دنبال موفقیت در آزمون تولیمو هستید، در دوره ی هیبریدی آنلاین تولیمو اساتیدآنلاین شرکت کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت AsatideOnline.com  مراجعه و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۳

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله…

بیشتر بخوانید
تقویت واژگان تافل

تقویت واژگان تافل: راهنمایی برای گسترش مهارت های زبان انگلیسی شما

یکی از مهم ترین مهارت های قبولی در آزمون تافل، داشتن گنجینه واژگان غنی است. به همین دلیل یکی از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *