چگونه تدریس آنلاین داشته باشیم ؟

چگونه تدریس آنلاین داشته باشیم

امروزه با توجه به شرایط و پیشرفت های به وجود آمده کلاس های حضوری، فیزیکی و سنتی جای خود را به کلاس های آنلاین داده اند. آموزش آنلاین یا آموزش مجازی ویژگی های بسیار جالب و جذابی دارد. دانش پژوهان می توانند در هر موضوعی که می خواهند، بدون طی کردن هیچ مسافتی و تنها با یک دستگاه هوشمند به کلاس خود متصل شوند و در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کنند. با توجه به این ویژگی ها کلاس های آنلاین اجتناب ناپذیرند. با این حساب روی آوردن به آموزش آنلاین امریست ضروری که هر آموزشگاه یا موسسه ای به آن نیازمند است. اما چگونه تدریس آنلاین داشته باشیم ؟ در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

اگر می خواهید آموزش مجازی داشته باشید، باید از یک پلتفرم یا بستر استفاده کنید. و در این جا منظور بسترهای حرفه ای و مخصوص این کار است و نه شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های ارتباطی!

شما می بایست کلاس آنلاین یا وبینار برگزار کنید. وبینار و ویدئو کنفرانس از طریق اینترنت و در یک بستر برگزار می شود که این بستر به شما اجازه می دهد تا به صورت زنده ارائه داشته باشید و افراد شرکت به راحتی می تواند سوالات را از طریق پانل Q&A بر روی صفحه نمایش بپرسید.

 

برای برگزاری وبینار ابتدا یک بستر برای خود انتخاب کنید. می توانید از هرکدام از بستر های زیر استفاده کنید:

  • Adobe Connect

  • Google Meet

  • Zoom

  • Microsoft Teams

  • Cisco Webex

  • TeamViewer

  • GoToMeeting

هرکدام از این بسترها ویژگی های خاص خود را دارند که شما باید با توجه به ارائه ی خود و قابلیت هایی که نیاز دارید، یکی از این بسترها را انتخاب کنید. پس از آن شما می بایست نحوه ی کار با بستر مورد نظر خود را یاد بگیرید. این کار ساده است و شما می توانید با دیدن چند ویدیوی آموزشی به سرعت آن را یاد بگیرید.

چگونه تدریس آنلاین داشته باشیم

پس از انتخاب بستر مورد نیاز خود، شما باید به دنبال جامعه هدف خود بگردید. برای مثال شما می خواهید وبیناری در مورد رشته زیست شناسی داشته باشید. باید در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای وبینار خود تبلیغ کنید. برای مثال در گروه های تلگرامی که دانشجویان زیست شناسی بیشتر در آن ها عضویت دارند و یا صفحات اینستاگرامی مختص دانشجویان زیست شناسی.

پس از این ها، قبل از برگزاری وبینار خود، به صورت تستی چندین بار تمرین کنید و قابلیت های بستر خود را آزمایش کنید. به یاد داشته باشید که محل ضبط وبینار باید محلی ساکت و آرام باشد و وقفه ای در وبینار شما ایجاد نشود.

آموزش مجازی داشته باشیم

اساتیدآنلاین به شما خدمات و بستر آموزش آنلاین ارائه می دهد!

اگر می خواهید برای موسسه، مدرسه یا آموزشگاه خود تدریس آنلاین بر بستر Adobe Connect ارائه دهید، به وب سایت https://asatideonline.com/institution/ رفته یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید
سیستم آموزش آنلاین

نگاهی به سیستم آموزش آنلاین در ایران و جهان

سیستم آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش سنتی سیستمی تقریبا نوپا در آموزش جهانی به شمار می آید. این سیستم…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question