تفاوت های آیلتس ® و تافل ® در مهارت های چهارگانه

مهارت های چهارگانه

داوطلبان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان، معمولاً در آزمون های آیلتس ® و تافل ® شرکت می کنند. این آزمون ها تسلط این افراد بر زبان انگلیسی را می سنجد. این آزمون 4 مهارت اصلی ( یا مهارت های چهارگانه ) را به چالش می کشد:

  1. Reading
  2. Listening
  3. Speaking
  4. Writing

اما تفاوت سنجش این مهارت در آزمون های تافل® و آیلتس® چیست؟ در این مقاله به تفاوت های مهارت های چهارگانه در این دو آزمون می پردازیم!

 

مهارت های چهارگانه تافل ®:

در آزمون تافل ®، اولین بخش Reading است. در این بخش شما با 3 یا 4 متن (بسته به فرمت آزمون) روبرو می شوید که باید به 10 سوال در مورد هر کدام پاسخ بدهید.

سپس به بخش Listening می رسید. این بخش شامل 2-3 پارت است که هرکدام شامل 1 مکالمه (conversation) و 1-2 سخنرانی (lecture) می شود. از هرکدام از این محتوای صوتی، 5-6 سوال طرح شده که باید پاسخ دهید.

پس از این بخش، 10 دقیقه زمان برای استراحت خواهید داشت. سپس به Speaking می رسید. در این بخش شما با 4 قسمت روبرو می شوید. در قسمت اول تنها نیاز است در مورد یک موضوع، 45 ثانیه صحبت کنید. در قسمت دوم و سوم پس از مطالعه یک متن و گوش دادن به یک فایل صوتی باید چکیده ای از آن ها را به صورت خلاصه شرح دهید. در قسمت چهارم، تنها به یک فایل صوتی گوش فرا داده و سپس در مورد آن صحبت می کنید.

 

مهارت های چهارگانه آیلتس ®:

آزمون IELTS ® از Listening آغاز می شود که شامل 4 قسمت است. بخش اول و دوم شامل موضوعات اجتماعی بوده و مکالماتی بین افراد را مورد بررسی قرار می‌ دهد. در بخش سوم و چهارم موضوعات دانشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرند. مکالمه‌ ای بین چهار نفر و یک کنفرانس تشکیل دهنده‌ ی این بخش ‌ها هستند. در بخش Reading، با 3 متن که در مجموع 2000 تا 2700 کلمه در خو گنجانده اند، روبرو می شوید و باید به 40 سوال پاسخ دهید.

در بخش Writing، به شما دو موضوع ارائه می شود. موضوع اول از شما می خواهد تا در متنی که حداقل از ۱۵۰ کلمه تشکیل شده است، مشکلی فرضی را شرح دهید. در موضوع دوم شما باید نظر موافق و یا مخالف خود را پیرامون موضوعی بیان کنید. در نظر داشته باشید که در این بخش باید حداقل ۲۵۰ کلمه بنویسید و در صورتی که کلمات کمتری از حد مجاز استفاده کرده باشید، به نسبت نمره از دست خواهید داد.

و اما بخش آخر آزمون آیلتس® که مربوط به Speaking است. این بخش شامل 3 قسمت است:

در قسمت اول متقاضی باید به سوالاتی عمومی و شخصی درباره محل زندگی، وضعیت کاری، وضعیت خانوادگی و علایق شخصی خود پاسخ دهد. در قسمت دوم موضوعی از طرف ممتحن آیلتس ® برای شما انتخاب می‌شود و شما یک دقیقه فرصت خواهید داشت تا درباره این موضوع فکر کرده و نوت ‌برداری کنید و دو دقیقه درباره آن صحبت کنید و سپس به یک یا دو سوال درباره‌ ی آن پاسخ دهید. در قسمت سوم امتحان مکالمه آیلتس® شما نیاز دارید که به مدت ۴ الی ۵ دقیقه با مصاحبه کننده مکالمه ‌ای را برقرار کنید، در نظر داشته باشید که موضوع صحبت شما در این بخش همان موضوعی خواهد بود که در بخش دوم درباره آن صحبت کرده‌اید.

 

آیلتس و تافل

تفاوت های آیلتس ® و تافل ® در مهارت های چهارگانه

 

اگر به دنبال موفقیت در آزمون تافل® هستید، در دوره هیبریدی آنلاین گرامر پیشرفته آیلتس ® اساتیدآنلاین شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت اساتیدآنلاین مراجعه کرده و یا با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ در سال ۱۹۷۰ با نام Fachhochschule Hamburg تأسیس شد. برای تشکیل این دانشگاه چهار آموزشگاه مهندسی…

بیشتر بخوانید
اعتبار مدرک آیلتس

اعتبار مدرک آیلتس در سال ۲۰۲۳

آزمون آیلتس IELTS یکی از معتبرترین آزمون های سنجش زبان انگلیسی است که در بسیاری از کشورهای جهان از جمله…

بیشتر بخوانید
تقویت واژگان تافل

تقویت واژگان تافل: راهنمایی برای گسترش مهارت های زبان انگلیسی شما

یکی از مهم ترین مهارت های قبولی در آزمون تافل، داشتن گنجینه واژگان غنی است. به همین دلیل یکی از…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *