نکات مهم آزمون گوته

نکات مهم در مورد آزمون گوته

آزمون گوته آلمان را می توان یکی از مهم ترین آزمون ها  برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان دانست. در واقع همان طور که می دانید، اصلی ترین زبان تحصیل در آلمان، زبان آلمانی است. از این رو دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور آلمان را داشته باشند، باید مدرکی مبنی بر دارا بودن مهارت زبان آلمانی ارائه نمایند. یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که امتحان گوته با مدرک زبان آلمانی سطح b1 معادل است. در این مطلب نکات مهم آزمون گوته را برای شما جمع آوری کرده ایم.

سطح دانش زبان آلمانی مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

نکات مهم آزمون گوته

برای شرکت در این آزمون باید دقیق ترین نکات را در ارتباط با آن بدانید و سپس برای آزمون زبان آلمانی گوته آماده شوید. به عنوان اولین نکته باید بدانید که این امتحان تنها برای کشور آلمان نیست. افرادی که تمایل به تحصیل در کشور های اتریش، لیختن اشتاین و سوئیس را دارند، می توانند از این آزمون برای نشان دادن مهارت زبان آلمانی خود استفاده کنند. در این باره باید توجه داشته باشید که این امتحان دارای سطوح a1 تا c2 است. از این رو افرادی که قصد تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان را دارند، لازم اس تا نتیجه آزمون را در سطح مختلف مورد نیاز ارائه نمایند. در کل باید بدانید که این امتحان همانند آزمون تافل یا آیلتس در زبان انگلیسی دارای اعتبار است. دقت کنید که اعتبار مدرک دریافتی شما برای شرکت در دانشگاه ۲ سال و برای اخذ اقامت تا همیشه است.

معرفی معتبرترین مدارک زبان آلمانی

تسلط بر مهارت های چهار گانه برای قبولی

برای قبولی در امتحان گوته باید بر این چهار مهارت اصلی تسلط داشته باشید.

مهارت خواندن

این مرحله نیاز به اطلاع از لغات و کلمات بسیاری دارد. شما باید بتوانید درک مطالب را به خوبی در خود تقویت کنید. این بخش با ۶۵ دقیقه زمان دارای ۵ قسمت است. می توانید نمونه سوالات آزمون گوته را در این بخش دریافت نمایید.

مهارت شنیدن

این بخش را می توان یکی از سخت ترین قسمت ها برای قبولی در آزمون دانست. شما باید با توجه به درک شنیداری در مدت ۵ دقیقه پاسخ های درست را وارد کنید. فیلم امتحان گوته برای بخش های آموزشی می تواند به بهبود مهارت شنیداری شما کمک بسیاری کند.

نکات زبان آلمانی | هرآنچه باید در مورد زبان آلمانی بدانید

مهارت نوشتن

این قسمت از امتحان خود دارای سه بخش اصلی است. شما باید بر مبنای اطلاعات خود و رعایت نکات نگارشی و دستوری زبان آلمانی سوالات را پاسخ دهید.

مهارت صحبت کردن

بخش صحبت کردن شامل سه قسمت است. یکی از اصلی ترین کارهای متقاضیان این است که بتوانند خود را به خوبی معرفی کنند.

نکات مهم آزمون گوته

چگونه برای امتحان گوته ثبت نام کنیم؟

برای ثبت نام امتحان گوته اولین قدم این است که به سایت رسمی گوته مراجعه کنید. در این مرحله با توجه به کشور مورد نظر محل برگزاری آزمون گوته مشخص می شود. در ادامه پس از پرداخت هزینه امتحان گوته می توانید خود را برای مراحل بعدی آماده کنید. در ایران این امتحان توسط موسسه DSIT و آخر هر ماه شمسی برگزار می شود. نمونه سوالات گوته برای آمادگی در مراحل بعدی شرکت در امتحان به شما کمک بسیاری می کند.

نمره قبولی در این آزمون

برای قبولی در آزمون گوته لازم است که داوطلبان به بیش از ۶۰ درصد سؤالات پاسخ صحیح بدهند و در تک ‌تک بخش ‌ها نیز نمره قابل ‌قبول اخذ کنند. البته ناگفته نماند در صورت عدم قبولی در یک بخش، متقاضی می‌تواند مجدداْ در همان بخش شرکت کند.

محل برگزاری آزمون گوته

یکی از مزیت ‌های بزرگ این آزمون، وجود تحصیل رایگان در کشور آلمان است که باعث شده سالانه حدود ۳۰.۰۰۰ ایرانی در این آزمون شرکت کنند و ایران نیز جزء لیست پنج کشور اول جهان از نظر تعدد برگزاری آزمون گوته باشد. در ایران این آزمون تحت نظر موسسه گوته در تهران برگزار می‌گردد.

هزینه ثبت نام آزمون

همان‌طور که گفته شد، آزمون گوته دارای سطوح مختلفی است که هر یک هزینه مشخص و جداگانه ‌ای به خود اختصاص داده ‌اند. البته هزینه آزمون گوته در همه دنیا یکسان است.

هزینه آزمون Goethe برای هر سطح عبارت است از:

  • هزینه آزمون a1 گوته حدوداْ ۱۰۵ یورو
  • هزینه آزمون a2 گوته حدوداْ ۱۲۵ یورو
  • هزینه آزمون b1 گوته حدوداْ ۲۱۰ یورو
  • هزینه آزمون b2 گوته حدوداْ ۲۴۰ یورو
  • هزینه آزمون c1 گوته حدوداْ ۲۷۰ یورو
  • هزینه آزمون c2 گوته حدوداْ ۲۹۵ یورو

 

 

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
mistake in english learning

۱۰ اشتباه رایج در آزمون های مهارت زبان انگلیسی که باید از آنها اجتناب کرد

آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس، تافل و PTE برای بسیاری از افراد که قصد مهاجرت، تحصیل یا کار…

بیشتر بخوانید
learn english from AI

چگونه از هوش مصنوعی و فناوری برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر پیشرفت های چشمگیر در هوش مصنوعی (AI) و فناوری، روش های نوآورانه و جذاب تری را…

بیشتر بخوانید
استراتژی موفقیت در آزمون زبان انگلیسی

استراتژی های نوآورانه برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی در سال ۲۰۲۴

امروزه، با پیشرفت های چشمگیر در زمینه آموزش و فناوری، روش های نوینی برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان تدریس زبان انگلیسی در سیدخندان ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

عاااااااااااالی

question