نکات مهم برای آموزش کارمندان با روش های آنلاین

آموزش کارمندان

آموزش کارمندان از راه دور در حال حاضر یک موضوع بسیار داغ است و این به دلیل شیوع بیماری کرونا در کل جهان است. تعداد زیادی از موسسات دولتی و خصوصی به این روش روی آورده اند، چون آموزش حضوری برای کارمندان و متقاضیان کار خطرناک است و ممکن است آنها بیمار شوند.

نزدیک به ¼ از نیروی کار کشور ایالات متحدۀ آمریکا در حال حاضر با این سیستم کار می کنند و این بیماری تمام کشورها را مجبور کرد تا به آموزش آنلاین روی بیاورند. این سیاست های جدید در راستای این انجام شد که بیماری کرونا شدت گرفت و حتی ویروس آن پیشرفت کرد. این روش زمانی شدت گرفت که دولت کشور آمریکا اعلام کرد کارهای دستۀ دوم و سوم به دورکاری تبدیل شود.

در این مقاله ما به شما نشان می دهیم که چگونه با آموزش از راه دور و با اشتراک گذاری بهترین روش ها می توانیم کارمندان را آموزش دهیم و متقاضیان کار را هم به درجه های بالای علمی در تخصص مدنظرشان برسانیم. اگر شما هم به تدریس آنلاین نیاز دارید خواندن این مقاله برای شما بسیار توصیه می شود.

عدم ارتباط چهره به چهره

فقدان تعامل چهره به چهره یکی از مشکلات دیگر است. این باعث می شود که بسیاری از موارد برای کارمندان مبهم بماند و کارفرما هم نتواند به درستی با کارمندان خود ارتباط داشته باشد. اگر شما در کلاس درس از یک موضوع به موضوع دیگری مراجعه کنید، ممکن است کارمند متوجه نشود و فکر کند همان موضوع است در حالی که موضوع عوض شده است. ما باید با این واقعیت رو به رو شویم که آموزش کارکنان در حالت مجازی می تواند خطاهای زیادی داشته باشد.

این آموزش 100% نیست و کارفرما نگران است که آیا کارمند مطالبی را که به او داده است مطالعه می کند یا خیر؟ البته بیشتر بار این مشکل بر روی دوش کارفرما است و کارفرما باید مرتب کنترل کند که آیا کارمند کارهایی که به او محول شده است را انجام داده است یا خیر؟

آموزش کارمندان

عدم دسترسی به اطلاعات

کارمندانی که تازه استخدام شده اند اغلب از این شرایط ناراضی هستند و فکر می کنند اطلاعات کافی ندارند. به این ترتیب پاسخ گرفتن از آنها هم بسیار مشکل است و آنها به سختی به سوالات کارفرما پاسخ می دهند. اگر ما بخواهیم یک تصویر از آموزش از راه دور برای شما ایجاد کنیم، این تصویر به این صورت است که کارفرمایان با اطلاعات اندکی به کارمندان درس می دهند و از آنها انتظار پاسخ های شگفت انگیز دارند.  در حالی که کارفرما باید فکر کند که با نداشتن اطلاعات شرکت او با شکست بزرگی مواجه خواهد شد. در اینجا به این نتیجه می رسیم که کارفرما باید با اطلاعات کافی در حوزۀ کاری خود تجهیز باشد تا کارمندان احساس جهل و ناامیدی نکنند.

انزوای اجتماعی

احساس انزوا یکی دیگر از شکایت هایی است که کارمندان بیان می کنند، چون کارمندان دوست دارند به صورت حضوری با یکدیگر تعامل داشته باشند و با هم کار کنند. خوشبختانه شرایطی در آموزش کارمندان ایجاد شده است که آنها می توانند با هم گفت و گو کنند و ایده های خود را با هم به اشتراک بگذارند. همچنین آنها می توانند از هم سوال بپرسند و با هم سوالات را حل کنند. در واقع در این آموزش گروه هایی تشکیل می شود که کارمندان هر کدام عضو آن هستند و می توانند مشکلات خود را با هم حل کنند. به همین دلیل شما کارمندان خود را تشویق می کنید تا با هم همکاری کنند و به هم روحیه بدهند.

حواس پرتی

این ناراحت کننده است که بیان کنیم وقتی فردی برای یادگیری آنلاین به سراغ لپ تاپش می رود، به جای یادگیری به چیزهای دیگر مشغول می شود و از دنیای آموزش خارج می شود. اما کارفرما باید با آگاهی به کارمندان خود درس بدهد و آنها نباید به جای یاد گرفتن درس ها به صفحه های متفرقه بروند. آموزش از راه دور باعث ایجاد حواس پرتی در افراد می شود و افراد باید 100% حواس خود را به درس بدهند و به صفحه های دیگر نروند.

چالش های فنی

برای کلاس های آنلاین ممکن است چالش هایی به وجود بیاید که قابل حل است، مثلا هنگام اجرای کلاس اینترنت قطع می شود و کارمندان نمی توانند مطالب را دریافت کنند یا ممکن است آموزش شما از یکی از سایت هایی که ما را تحریم کرده اند تیه شده باشد و شما به نرم افزار رفع تحریم احتیاج داشته باشید. در واقع هیچ راهی وجود ندارد که شما با این مشکلات مواجه نشوید اما در این مقاله این مشکلات را هم حل خواهیم کرد.

خرید ابزارهای لازم برای یادگیری از راه دور

برای یک آموزش از راه دور شما به تجهیزاتی نیاز دارید که باید آنها را تهیه کنید. پلتفرم برقراری ارتباط به صورت تصویری و صوتی یکی از این لوازم است. این نرم افزار رایگان است و شما می توانید آن را از اینترنت دانلود کنید. شما نباید زندگی را برای خودتان دشوار کنید در حالی که این ابزارها وجود دارند شما می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید و از آموزش از راه دور لذت ببرید.

برگزاری کنفرانس و وبینار آموزشی

شما احتمالاً به دنبال نرم افزاری می گردید که بتوانید محتوای آموزشی خود را در اختیار عموم قرار دهید. شما می توانید با یک ویدئو کنفرانس یا وبینار این کار را انجام دهید و اطلاعات خود را در اختیار کارمندان خود قرار دهید. این کار باعث می شود که فایل ها و مستندات شما در اختیار کارمندان شما قرار بگیرد و شما به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید، با آنها گفتگو کنید و مشکلات خود را به درستی حل کنید.

ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

چطور واژگان جدید را حین آموزش زبان حفظ کنیم؟

یادگیری یک زبان جدید سرگرم کننده است، البته به جز بخش یادگیری واژگان. همیشه کلماتی هستند که با وجود تلاش…

بیشتر بخوانید
کلاس آنلاین زبان انگلیسی

چگونه کلاس آنلاین زبان انگلیسی برگزار کنیم؟

در دنیایی که حتی عطاری ها هم آنلاین شده اند برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی چیزی بیش از یک ضرورت…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question