معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه اس‌آراچ هایدلبرگ

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه اس‌آراچ هایدلبرگ

دانشگاه اس‌آراچ هایدلبرگ SRH Heidelberg یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های خصوصی آلمان است. این دانشگاه در ۱ اکتبر ۱۹۶۹ میلادی به عنوان مرکز توانبخشی حرفه ای افراد دارای معلولیّت در بخش آموزش عالی افتتاح شد. در سال میلادی۱۹۹۱، این دانشگاه به صورت خصوصی در دسترس همه دانشجویان قرار گرفت.

آزمون آزمایشی آیلتس

از آن زمان، نسبت دانش آموزان معلول به حدود ۵ درصد کاهش یافته‌است. در سال ۲۰۰۴ این مؤسسه توسط شورای علوم آلمان تأیید شد و هم‌اکنون با بیش از ۳۶۰۰ دانشجو و با بیش از ۴۰ رشته تحصیلی، یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های خصوصی آلمان است.

تحصیل در دانشگاه اس‌آراچ هایدلبرگ

این دانشگاه با بیش از 80 دانشگاه اروپایی قرارداد همکاری دارد و به دانشجویان این امکان را می دهد که در کشورهای مختلف تحصیل کنند.

کتابخانه دانشگاه اس‌آراچ هایدلبرگ با یک سالن استراحت، 38 ایستگاه مطالعه و کار، 8 اتاق گروهی با اتصال Wi-Fi و 22 ایستگاه برای استفاده از رایانه شخصی مکانی جذاب برای مطالعه در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته است.

22 ایستگاه این کتابخانه به طیف گسترده ای از منابع الکترونیکی (پایگاه های اطلاعاتی ادبیات، کتاب های الکترونیکی و مجلات) متصل است. همچنین دانشجویان می توانند از طریق سایت کتابخانه به تمامی منابع الکترونیکی دسترسی داشته باشند.

خوابگاه های دانشگاه

بیش از 500 آپارتمان جذاب یک خوابه یا دو خوابه در محوطه دانشگاه و اطراف آن در دسترس دانشجویان است.

این آپارتمان های با طراحی مدرن، مکان های عالی برای زندگی و تحصیل هستند. تجهیزات مدرن و قیمت های منصفانه این آپارتمان ها به دانشجویان کمک می کند تا فقط بر روی تحصیل خود متمرکز شوند.

اگر بخواهید بعد از مطالعه استراحت کنید، با کمی قدم زدن می توانید به رودخانه نکار برسید. همچنین در عرض 10 دقیقه با دوچرخه یا تراموا به مرکز شهر پرجنب‌وجوش هایدلبرگ خواهید رسید.

کمپ ورزشی SRH Campussports

کمپ ورزشی SRH Campussports دارای سالن بدنسازی با تجهیزات مدرن تمرینات قلبی و وزنه، استخر سرپوشیده، سالن ورزشی با دیوار کوهنوردی، حلقه های بسکتبال و دروازه های فوتبال و همچنین فضای باز با زمین های فوتبال خیابانی و والیبال است.

دانشجویان دانشگاه می توانند با ثبت نام در انجمن ورزشی SRH Campus Sports e.V از امکانات بینظیر این کمپ استفاده کنند.

رشته های تحصیلی

رشته های تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:

  • تجارت و مدیریت
  • هنر، طراحی و معماری
  • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  • مهندسی و فناوری
  • مطالعات محیطی و علوم زمین
  • علوم انسانی
  • علوم طبیعی و ریاضیات
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه اس‌آراچ هایدلبرگ

مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان باید این نکته را در نظر داشت که از سال اخذ آخرین مدرک تحصیلی نباید بیشتر از 4 یا 5 سال گذشته باشد.

برای ورود به دانشگاه های رایگان آلمان داشتن مدرک حداقل b1 آلمانی مورد نیاز است و فرد متقاضی در صورت اخذ پذیرش می بایست پس از ورود به آلمان ابتدا سطح زبان خود را تقویت کند و مدرک b2 زبان آلمانی را اخذ نماید و پس از آن می تواند وارد دانشگاه شود.

طول دوره کارشناسی در آلمان 4 سال است و فرد در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت (40 ساعت در هفته) خواهد داشت.

البته تحصیل رایگان در آلمان به این معنی نیست که تحصیل صد درصد رایگان است و دانشگاه های رایگان آلمان سالیانه مبلغ بسیار کمی حدود 700 تا 800 یورو از دانشجو اخذ می کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی

برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در آلمان، فرد متقاضی باید مدرک آیلتس حداقل 6 را اخذ نماید. شهریه دانشگاه های خصوصی در آلمان از سالیانه 12 تا 13 هزار یورو تا 20 هزار یورو بسته به رشته و شهر و دانشگاه متفاوت است.

یکی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای دانشجویی آلمان، نامه تمکن بانکی است. این نامه تمکن نشان دهنده این موضوع است که دانشجو هزینه های تحصیل و زندگی یک سال اول را تامین می کند. این هزینه ها توسط دولت آلمان برای یک فرد حدوداً ماهیانه 800 یورو تخمین زده شده است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

معرفی بهترین دانشگاه های آلمان: دانشگاه فنی درسدن

دانشگاه فنی درسدن یا دانشگاه صنعتی درسدن با بیش از ۳۷ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه ایالت زاکسن و یکی از…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالرنو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالرنو

دانشگاه سالرنو UNISA یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست. پیشینه ایجاد این دانشگاه به قرن هشتم میلادی باز می…

بیشتر بخوانید
دانشگاه سالنتو

معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا: دانشگاه سالنتو

دانشگاه سالنتو یک دانشگاه دولتی در شهر لچه ایتالیاست. این دانشگاه که تا پیش از این به عنوان دانشگاه لچه…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question