آینده تدریس آنلاین | سرمایه گذاری دانشگاه ها بر روی آموزش آنلاین

آینده تدریس آنلاین

با ادامۀ همه گیری ویروس کرونا در جهان دانشگاه ها به سمت آنلاین شدن رفتند. البته این باعث شکایت دانشجویان شد، زیرا آنها در کلاس های آنلاین مانند کلاس های حضوری درس را یاد نگرفته بودند. دانشجویانی که به دانشگاه حضوری رفته اند از این می ترسند که تجریه های دانشگاهی آنها رو به کاهش باشد. در این مطلب به آینده تدریس آنلاین و سرمایه گذاری دانشگاه ها بر روی آموزش آنلاین می پردازیم.

در دانشگاه متروپولیتن منچستر تدریس در سال اول به صورت آنلاین بود اما در این روش تدریس دانشجویان منزوی و افسرده شدند. اما با این وجود اتحادیۀ دانشگاه ها در کشور انگلستان اعلام کرد، برای سلامتی دانشجویان، دانشگاه ها باید تدریس آنلاین خود را ادامه دهند.

با این وجود دانشجویان شکایت کردند، درخواست آنها در حال اجرا است و دولت انگلستان مجبور است شهریۀ آنها را بازپرداخت کند. زیرا جلسات آنلاین با جلسات حضوری تدریس برابر نیست. از طرفی دانشجویان نباید بدون تجربۀ دانشگاهی برای شهریه سخنرانی های آنلاین پول بپردازند. به اعتقاد یک متخصص (اندرو آدونیس) در این حوزه دانشجویان نباید سالیانه 9000 پوند برای این موضوع پرداخت کنند، زیرا آنها به طور کامل مطالب را یاد نمی گیرند.

شکی نیست که اگر دانشگاه ها کاملاً  آنلاین باشند، دانشجویان تجربیات یکسانی به دست نخواهند آورد. اما نباید تصور کنیم که آموزش آنلاین از آموزش حضوری چیزی کمتر دارد. دانشگاه ها می توانند با تجارب جذاب و ارزشمند یادگیری آنلاین را به دانشجویان ارائه دهند.

این سوال که دانشجویان باید 9000 پوند از طرف دانشگاه دریافت کنند، هم سوال ساده ای نیست، فرض کنید که دانشجو برای کلاس زبان انگلیسی در یک آموزشگاه آنلاین این مبلغ را پرداخته است، و سامانۀ مدیریت یادگیری به طور کامل نتوانسته است، نیازهای دانشجو را برآورده کند، پس دانشجو حق دارد پول خود را مطالبه کند.

البته هر دانشجویی تجربیات متفاوتی دارد و ارزیابی یادگیری دانشجو در زمان مشخص می شود.

با این وجود دانشگاه ها و کارمندان مبلغ هنگفتی را برای آموزش آنلاین سرمایه گذاری کنند (از نظر فناوری، تخصص، و وقت).

آنچه که برداشت می شود این است که دانشگاه برای آموزش آنلاین از آموزش حضوری بیشتر هزینه کرده است تا رضایت دانشجویان را جلب کند.

 آینده آموزش آنلاین


تلاش های کارکنان

تغییر آموزش حضوری به آنلاین در یک شب اتفاق نیفتاده است. آموزش آنلاین قبل از این هم وجود داشته است ،اما برای دانشجویان این غافل گیری کمی عجیب است و نگرانی آنها از این است که آموزش آنلاین در سال های 2020 و 2021 میلادی پاسخ گوی آنها نباشد و آنها نتوانند امتحانات پایان ترم را با موفقیت انجام دهند.

اما کارکنان تلاش کرده اند که اساتید را با تجربۀ کافی به کلاس های آنلاین وارد کنند تا دانشجویان در پایان ترم آسیبی نبینند و برای این کار پول زیادی را هزینه کرده اند.

در واقع آنها اساتیدی با تجربیات بالا را استخدام کرده اند، و برای آنها دوره های آموزشی خاصی قرار داده اند. تجربۀ یک دانشجو بیان می کند که او  در ترم تابستان در دانشگاه لنکستر  یک دورۀ فشرده را در آموزشگاه زبان گذرانده است، و از آن راضی است.

باید ذکر شود که در کلاس های آنلاین حجم کارها چند برابر می شود و استاد باید به همۀ آنها رسیدگی کند. به این ترتیب کارکنان دانشگاه هم مجبور به کمک اساتید هستند. اساتید روی موفقیت دانشجویان بسیار تاکید دارند و اگر دانشجویی درسی را نیاموزد آنها آن را دوباره برای او تکرار می کنند.

البته کارکنان دانشگاه بابت این کارها حقوق دریافت می کنند، هر چند این برای دانشگاه بسیار پرهزینه است چون باید اینترنت مصرف کند، و …

هم دانشگاه ها و هم کارکنان دانشگاه متوجه هستند که تدریس آنلاین از یک وبینار آموزشی برای دانشگاه بیشتر هزینه دارد.

برای هر دورۀ آنلاین استاد باید فکر کند که چطور به دانشجو درس بدهد تا او بهتر یاد بگیرد، او باید بداند که هر دانشجویی به چه روشی درس را می آموزد و به همان روش به او درس بدهد، به این ترتیب موفق خواهد شد. در آموزش مجازی بحث و ارزیابی دربارۀ درس ها بسیار مهم است. همچنین استاد باید فعالیت های یادگیری دانشجویان را زیر نظر داشته باشد.

هر فعالیت یادگیری آنلاین زمان و انرژی برای خود صرف می کند. دانشجویان ممکن است متوجه نباشند که چقدر تلاش برای یک ویدئوی آنلاین کوتاه انجام شده است.

به عنوان یک استاد که در ترم تابستانی من  شرکت داشته است بیان می شود که:

توانایی ضبط یک ویدئو یا ضبط دوبارۀ آن باعث می شود که من تلاش زیادی داشته باشم. در یک سخنرانی عادی هیچ فرصتی برای بازگشت وجود ندارد، اما وقتی در خانه روی میز کارم نشسته ام امکانات بی پایان است. بدیهی است که موفقیت دانشجویان برای من خوب است، اما برای من  و دانشگاه هزینه های زیادی دارد.

علاوه بر تدریس آنلاین تلاش تیم بر این است که به تخصص های گوناگون پاسخ دهد. به این ترتیب دانشگاه ها متخصصان زیادی را از سرتاسر جهان استخدام کنند، تا به نیازهای همۀ دانشجویان پاسخ دهند.

این نیز نیاز به کار بیشتری دارد، تا دانشگاه بتواند هماهنگی لازم را انجام دهد، و بتواند نیازهای دانشجویان را در هر حوزه ای انجام دهد. البته باید به زندگی دانشجویان هم توجه شود و بر اساس زمان بندی آنها برای آنها کلاس گذاشته شود، زیرا یک دانشجو ممکن است کار کند و نتواند در روز درس بخواند.


همیشه آنلاین

بر خلاف فعالیت های رو در رو توسط سازمان یا دانشگاه، یادگیری آنلاین به دانشجویان می آموزد که به مواد درسی دوره دسترسی داشته باشند و هر زمان که بخواهند با فعالیت های یادگیری درگیر شوند. از چت های خصوصی در نرم افزار مایکروسافت و وبینار آموزشی در نرم افزار زوم.

به این ترتیب ابزارهای ارتباطی آنلاین ارتباطات را سریع تر می کند و دانشجویان از این روش آنلاین بهره های زیادی می برند و در نهایت از این روش راضی خواهند بود.

اما به عنوان دانشجو، سازگاری با روش های جدید آموزشی زمانی را نیاز دارد که باید توسط استاد انجام شود. این به این معناست که استاد خصوصی باید اغلب بر دانشجو نظارت داشته باشد تا بتواند او را به این روش درس خواندن عادت دهد.

تدریس آنلاین برای این قبیل دانشجویان بسیار زمان بر است و ممکن است مانند یک سخنرانی آنلاین طولانی باشد.

بسیاری از دانشگاهیان دریافته اند که تعادل تدریس آنلاین و پژوهش آنها با افزایش ساعات تدریس آنها بالاتر رفته است، البته این برای دانشگاه و دانشجو هزینه بر است.


ارزش برای پول

دولت بریتانیا برای اعتراض دانشجویان دربارۀ 9000 پوند این پاسخ را داده است: ارائه دهندگان آ موزش عالی باید دوره های با کیفیت ارائه دهند. اگر دانشجویان ناراضی هستند اول باید به دفتر ارائه دهندۀ خود یا دفتر مستقل قضاوت آموزش عالی شکایت کنند

این نوع پاسخ باعث ایجاد مشکل هم برای دانشگاه و هم دانشجو شود. به این ترتیب دانشگاه دانشجویان خود را از دست می دهد و دانشجویان به دانشگاهی می روند که پول کمتری بگیرد. از طرفی دانشگاه شرکت آمازون یا شرکت خرده فروشی نیست که محصولات خود را به این صورت ارائه دهد.

تحصیلات دانشگاهی چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری محصول از پیش ساخته شده ای نیست. دانشگاه ها بدون شک محصول تجربیات دانشجویی هستند. باید به این نکته اشاره شود که دانشجویان هم با نوشتن مقاله، کتاب و سایر محصولات به ارتقای دانشگاه کمک می کنند، پس نقش آنها کمرنگ نیست.

استاد خصوصی برای موفقیت دانشجو باید تلاش کند. دانشگاه ها هم باید برای این موفقیت تلاش کنند و هر امکاناتی دارند برای آنها ارائه دهند. دانشگاه ها باید برای دانشجویان و اساتید محیط امنی فراهم کنند تا آنها بتوانند به راحتی در یادگیری خود موفق باشند.


ما در اساتیدآنلاین، برای یادگیری بهتر و در راستای ارتقای علمی جامعه، بستر های آموزش آنلاین را در اختیار شما قرار می دهیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره 71057276-021 تماس حاصل فرمایید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید
چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟

چرا باید در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کنیم؟ این سوالی است که هر داوطلبی باید برای شرکت در این آزمون…

بیشتر بخوانید
پنج تا از بهترین کتاب ها آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

پنج کتاب برتر آمادگی آیلتس برای دانشجویان سراسر جهان

گاهی اوقات آمادگی برای آزمون آیلتس ممکن است سخت به نظر برسد، اما لازم نیست که شما این گونه فکر…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار کاربر کاربر مهمان worldlanguage ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
question