کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل (ارتقای مهارت‌های listening و speaking)

کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل مهارت‌های اسپیکینگ و لیسنینگ

یکی از چالشی ترین بخش‌های آزمون تافل و آیلتس، Listening و Speaking است و تقریبا تمام متقاضیان این آزمون‌ها با این موضوع موافق هستند.

صحبت با مصحح آیلتس در شرایطی که شما استرس هم دارید یا ضبط صدا در آزمون تافل، کار چندان آسانی نیست، اما می‌توان با تقویت مهارت‌های خود در این دو بخش، به راحتی این مراحل را نیز پشت سر بگذارید و در این بخش‌ها نمره‌های خوبی دریافت کنید.

منابع و کتاب‌هایی برای تقویت مهارت بخش شنیداری و گفتاری در هر دو آزمون وجود دارد که شما می‌توانید با انتخاب یک یا چند تا از آن‌ها کار را شروع کنید و سطح آمادگی خود را بالا ببرید و خیال‌تان از بابت این دو بخش راحت کنید.

شاید یکی از بهترین منابع برای بخش Listening هر کدام از آزمون‌های تافل یا آیلتس، گوش کردن به اخبار، تماشای فیلم، تماشای ویدیوهای TED، تماشای ویدیوهای یوتیوب با زبان اصلی و امثال آن‌ها باشد که می‌توانید به راحتی به این منابع رایگان دسترسی داشته باشید و از آن‌ها استفاه کنید.
 
در ادامه کتب و منابعی برای تقویت مهارت Listening برای آزمون آیلتس را خواهیم دید که با توجه به سطح دانش هر فرد می‌توان یکی یا چندتا از آن‌ها را انتخاب کرد و مطالعه نمود.

  • Listening for IELTS ®

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

در این کتاب که محصولی از انتشارات معروف کالینز میباشد شما با دوازده درس و بخش مواجه هستید که هر کدام با پرداختن به یک موضوع، سعی در تقویت مهارت شنیداری شما برای آمادگی در آزمون آیلتس را دارد.

این دروس لغات مربوط به هر بخش را در ابتدا برایتان توضیح داده که با آن‌ها آشنا شوید و در انتهای هر درس نیز سوالاتی از همان درس آورده است.

شما بعد از خواندن سوالات، جواب‌های آن‌ها را نیز خواهید دید و با نحوه پاسخ‌دهی به سوالات Listening هم آشنا خواهید شد.

این کتاب برای تقویت مهارت Listening آزمون آیلتس جزو پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین منابع داخل کشور و حتی خارج از ایران است که می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای کسانی باشد که هنوز شروع به کار کردن روی این مهارت نکرده‌اند و قصد دارند برای این آزمون آماده شوند.

  • Tactics For Listening

شاید این کتاب صرفا برای آزمون آیلتس نباشد، اما منبع بسیار خوبی برای تقویت مهارت Listening است.

این منبع قابل اعتماد، یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌های این زمینه است که در اختیار متقاضیان آزمون آیلتس نیز قرار دارد تا با مروری بر این کتاب بتوانند نمره دلخواه خود را در این بخش به دست بیاورند.

هر درس این کتاب با پرداختن به موضوع خاصی، ابتدا لغات هر درس را به شما یاد خواهد داد و بعد از آن به تمرین‌های مربوط به آن موضوع می‌پردازد.

در این تمرینات شما با انواع سوال‌هایی که در بخش Listening ممکن است با آن مواجه شوید، آشنا خواهید شد.

این کتاب قدیمی برای سه سطح از افراد یعنی مبتدی، متوسط و پیشرفته تالیف شده و شما با هر سطحی از دانش زبان انگلیسی در بخش Listening که باشید می‌توانید از دروس این کتاب بهره ببرید.

کتابTactics For Listening هنوز هم جزو بهترین منابع آموزشی این مهارت بوده و میلیون‌ها متقاضی آموختن این مهارت از آن استفاده می‌کنند و به هدف خود رسیده‌اند.

کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

  • Skills for the TOEFL ® iBT Test – Listening & Speaking

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

شاید بتوان به صورت کلی کتاب‌های Collins را به عنوان منابعی خوب و کارآمد برای آزمون‌های تافل و آیلتس دانست.

این کتاب نیز برای آزمون تافل در دو جلد تالیف شده است. در جلد اول به دو مهارت Listening و Speaking پرداخته و جلد دوم مربوط به تقویت مهارت‌های Reading و Writing است.

در جلد اول شما با انواع سوالات و نحوه پاسخ‌دهی به آن‌ها در دو بخش Listening و Speaking آزمون تافل آشنا می‌شوید و می‌توانید بعد از تسلط به آزمون‌های این کتاب، مطمئن باشید که نمره مورد نظرتان را در این دو بخش در آزمون اصلی کسب خواهید کرد.

  • Improve your IELTS ® listening and speaking skills

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

در این کتاب شما به صورت یک‌جا هم می‌توانید مهارت Listening خود را تقویت کنید و هم مهارت Speaking را.

یکی دیگر از منابع خوب برای تقویت مهارت‌های لازم برای شرکت در آزمون آیلتس ، کتاب‌های Sam MacCarter است.

این کتاب‌ها تاثیر بسیار خوبی در زمان کوتاهی بر توانایی و آمادگی متقاضیان داشته است و آن‌ها توانسته‌اند با مروری بر این کتاب‌ها و بالا بردن مهارت‌های خود با استفاده از آن‌ها، نمرات خوبی را کسب کنند.

این کتاب که حاوی ده درس در موضوعات مختلف و دسته‌بندی شده است، هم‌زمان هم روی مهارت‌های شنیداری شما و هم روی مهارت گفتاری شما کار می‌کند و آن‌ها را تقویت خواهد کرد.

کتاب Improve your IELTS listening and speaking skills با داشتن تمرینات و آزمون‌های بسیار و مفید، منبع خوبی محسوب می‌شود که علاوه‌بر داشتن این تمرینات و یادگرفتن چگونگی پاسخ‌دهی به سوالات، با آوردن تکنیک‌هایی در هر صفحه این کتاب، به شما کمک به سزایی برای رسیدن به آمادگی مناسب برای آزمون اصلی آیلتس می‌کند.

  •  Cambridge TOEFL®

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

   کتاب‌های کمکی آیلتس و تافل

این کتاب به موفقیت کلی شما در آزمون تافل ، در همه بخش‌های این آزمون، کمک خواهد کرد.

این کتاب در بخش Listening و Speaking نیز بسیار موفق عمل کرده است، در این دو بخش درس‌هایی به شما داده خواهد شد که پس از ان می‌بایست به تمرینات و سوالات مطرح شده پاسخ دهید.

این آزمون‌ها در انتهای هر درس و بخش، کاملا مطابق با آزمون اصلی تافل است و شما با نوع سوال‌ها و چگونگی جواب دادن به آن‌ها کاملا آشنا خواهید شد.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
ساختار آزمون تافل

ساختار آزمون تافل | بررسی جامع آزمون های PBT و iBT

در دنیای امروز، تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان زبانی بین‌المللی، کلیدی برای گشودن درهای موفقیت در زمینه‌ های تحصیلی…

بیشتر بخوانید
بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی

بهترین راه برای یادگیری گرامر انگلیسی در مرحله اول آموزش صحیح و اصولی است و بعد تمرین زیاد. گرامر انگلیسی…

بیشتر بخوانید
تعیین سطح زبان انگلیسی

معرفی بهترین سایت های تعیین سطح زبان انگلیسی

اگر به دنبال بهترین سایت ها برای تعیین سطح زبان انگلیسی خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید
question